BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

NCT DREAM, NewJeans, EXO, TREASURE, ZEROBASEONE ve (G)I-DLE Circle Üçlü Milyon ve Milyon Sertifikalarını Kazandı

2 dakika okuma süresi

Circle Chart (eski adıyla Gaon Chart) en son resmi sertifika gruplarını açıkladı!

Kore Müzik İçerik Endüstrisi Birliği 2018 yılında albüm satışları, şarkı indirmeleri ve çevrimiçi yayınlar için yeni bir sertifika sistemi uygulamaya koydu. Circle Chart, 1 Ocak 2018’de veya sonrasında yayınlanan müziklerden başlayarak, 250.000 satışa ulaşan albümlere platin sertifika verirken, bir milyon veya daha fazla kopya satan albümler “milyon” sertifikasına hak kazanıyor.

NCT DREAM, 7 Eylül’de son albümleri “ISTJ” ile üç ayrı Circle sertifikası kazandı. İlk olarak, Circle Chart NCT DREAM‘e Temmuz ayında yayınlanmasından bu yana 3 milyondan fazla kopya satan albümün normal versiyonu için ilk üçlü milyon sertifikasını verdi.

Buna ek olarak, albümün Nemo versiyonu 500,000’den fazla kopya satarak ayrı bir çift platin sertifika kazanırken, albümün SMC versiyonu 250,000’den fazla kopya satarak platin sertifika aldı.

Bu arada, NewJeans son mini albümleri “Get Up” için iki ayrı sertifika aldı. Albümün normal versiyonu milyon sertifika kazanırken, Weverse versiyonu platin sertifika aldı.

NewJeans ayrıca ilk kez geçen yılın Ağustos ayında yayınlanan ilk mini albümleri “New Jeans” için de resmi bir milyon sertifikası almaya hak kazandı.

Tıpkı NewJeans gibi EXO da son albümleri “EXIST” için iki ayrı sertifika aldı. Albümün normal versiyonu resmi bir milyon sertifikası kazanırken, SMC versiyonu platin sertifikası aldı.

TREASURE‘ın son albümü “REBOOT“, ZEROBASEONE‘ın ilk mini albümü “YOUTH IN THE SHADE” ve (G)I-DLE‘ın son mini albümü “I feel” de benzer şekilde 1 milyondan fazla satarak resmi milyon sertifikası elde etti.

Bu arada NMIXX, Temmuz ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 750.000’den fazla satan son single albümleri “A Midsummer NMIXX’s Dream” için üçlü platin sertifika kazandı.

SEVENTEEN, Temmuz 2018’de yayınlandığından bu yana 500.000’den fazla satan 2018 mini albümleri “YOU MAKE MY DAY” için çift platin sertifika kazandı.

P1Harmony‘nin “HARMONY : ALL IN” albümü de Haziran ayında yayınlanmasından bu yana 250.000 kopya satarak platin sertifika aldı.

Dinleme kategorisinde Paul Kim‘in sevilen ballad’ı “Me After You” 300 milyon dinlemeyi aşarak üçlü platin sertifika aldı.

Bu arada, prodüktörlüğünü BTS Suga‘nın üstlendiği PSY’ın “That That” şarkısı ve KyoungSeo‘nun “Dear my X” şarkısı 100’er milyon dinlemeye ulaşarak platin sertifika aldı.

Son olarak, (Colde‘un de yer aldığı) Loco‘nun “It Takes Time” şarkısı 2,5 milyon indirmeyi aşarak indirme kategorisinde platin sertifika aldı.

Tüm sanatçıları tebrik ediyoruz!

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.