BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

TREASURE

Genel Bilgiler

TREASURE (트레저), YG Entertainment altında 12 üyeli bir erkek grubudur. Grup, Kasım 2018 – Ocak 2019 tarihleri arasında yayınlanan reality show YG TREASURE BOX aracılığıyla kuruldu. Uzun zamandır beklenen çıkışlarını 7 Ağustos 2020’de “The First Step : Chapter One” single albümü ile yaptılar. 

YG Treasure Box’ın finalinde Treasure ilk olarak Bang Yedam, Haruto, So Junghwan, Kim Junkyu, Park Jeong Woo, Yoon Jae Hyuk ve Choi Hyunsuk’tan oluşan 7 üyeli bir grup olarak duyuruldu. Daha sonra Yang Hyunsuk, Ha Yoon Bin, Mashiho, Kim Doyoung, Yoshinori, Park Jihoon ve Asahi’den oluşan Magnum adlı ikinci bir erkek grubunun da çıkış yapacağını duyurdu. 

Grubun TREASURE 13 olarak çıkış yapması ve daha sonra Treasure ve Magnum birimleri olarak ayrı ayrı tanıtım yapması gerekiyordu. Ancak, ajansın Yang Hyunsuk’un istifasına yol açan skandallarının ardından, grubun çıkış planları ertelendi ve değiştirildi. Grubun çıkış planlarının yeniden düzenlenmesi, Ha Yoon Bin’in sözleşmesinin kişisel nedenlerden dolayı iptal edilmesini de içeriyordu ve grup 12 üyeyle kaldı.

Sonunda, grubun kalıcı olarak 12 üyeli bir grup haline geleceği ve TREASURE olarak adlandırılacağı açıklandı.

Treasure, 7 Ağustos 2020’de The First Step adlı single albümüyle çıkış yaptı: The First Step serisinin ilk bölümü olan Chapter One ile çıkış yaptı.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: YG Entertainment
Çıkış tarihi: 7 Ağustos 2020
Lider: Hyunsuk ve Jihoon
Fandom adı: Tsume
Resmi rengi: Gökyüzü Mavisi
Çıkıştan ilk birinciliğe: 565 Gün
En büyük üyesi: Hyunsuk
En küçük üyesi: Junghwan

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.