BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

NCT

Genel Bilgiler

NCT, SM Entertainment altında bir erkek grubudur. Grup, dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde bulunacak şekilde birden fazla alt birime bölünmüş üyelerden oluşmaktadır. İsimleri “Neo Culture Technology” anlamına gelmektedir.

Üyelerden herhangi biri çıkış yapmadan önce, üyelerin çoğu SR14B (SMROOKIES 2014 Boys) adı altında SM Entertainments’ın çıkış öncesi ekibi SMROOKIES’in altındaydı. SMROOKIES Aralık 2013’te duyurulduğunda, Taeyong ve Jeno ile Jaehyun, Mark, Jisung, Johnny, Ten ve Yuta’yı aynı ay içinde duyurdular. Nisan 2014’te Haechan ve Jaemin duyuruldu. Temmuz 2014’te SMTown’ın YouTube kanalında Taeyong’un rap becerilerini gösteren bir video yayınladılar. Bir sonraki ay, Johnny, Taeyong ve Hansol adlı başka bir çaylağın dans hareketlerini sergiledikleri “Super Moon” adlı dans odaklı bir video yayınladılar. Ocak 2015’te Doyoung SM Rookies’in bir parçası olarak ilan edildi ve Jaehyun MBC Music Champion’da yeni MC’ler olarak tanıtıldı. Ekim 2015’te Taeil tanıtıldı. Ocak 2016’da Winwin tanıtıldı.

27 Ocak’ta grup SM Entertainment’ın kurucusu Lee Soo Man tarafından SM’s Coex Artium’da “SMTown: New Culture Technology 2016” basın toplantısı sırasında duyuruldu. Dünya çapında farklı ülkelerde çıkış yapacak farklı ekiplerin olacağı açıklandı. Farklı gruplar arasında çeşitli işbirlikleri ve birimler oluşturularak üyelerin ve yeni üyelerin gruplara geçişi sağlanacak. Ayrıca bu gruplar için belirli bir üye sayısı da olmayacaktı.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: SM Entertainment
Çıkış tarihi: 9 Nisan 2016
Lider: Taeyong
Fandom adı: NCTzen
Resmi rengi: Pearl-Neo-Champagne
En büyük üyesi: Taeil
En küçük üyesi: Jisung

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.