BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

GI-DLE

Genel Bilgiler

(G)I-dle ((여자)아이들) Cube Entertainment bünyesinde çıkış yapan çok uluslu bir k-pop grubudur. (G)I-dle 2 Mayıs 2018’de ilk mini albümü “I am” ve “Latata” başlık şarkısıyla çıkış yaptı.

Grup 2020 yılında Amerika’da Republic Records ile kontrat imzalamasının ardından “I Trust” albümünü yayımladı. Bu albümle ilk haftada 100,000 satışa ulaşan 4. kız grubu oldu. Grup 2020 yazında yayımladığı tekli Dumdi Dumdi ile de büyük başarı yakaladı. (G)I-dle çıkışından bu yana bir stüdyo albümü, altı EP yayımladı.

(G)I-dle şarkılarının yapım aşamasında yer almasıyla da tanınan gruplardan biridir. Özellikle grup lideri Soyeon grubun birçok hit şarkısının söz yazımı, bestesi ve yapımında yer almıştır. Diğer grup üyelerinden Minnie ve Yuqi de birçok albüm şarkısının söz yazımında yardımcı olmuştur.

14 Ağustos 2021’de Cube Entertainment Soojin’in gruptan ayrılacağını, üyenin dahil olduğu durum sebebiyle hayranlardan özür dilediklerini açıkladı. Soojin’in ayrılığının ardından grup, aktivitelerine beş kişi olarak devam etti.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: Cube Ent.
Çıkış tarihi: 2 Mayıs 2018
Lider: Soyeon
Fandom adı: Neverland
Resmi rengi: Neon-Red / Chic-Violet
Çıkıştan ilk birinciliğe: 20 gün
En büyük üyesi: Miyeon
En küçük üyesi: Shuhua
Eski üyeler: Soojin

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.