BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

NMIXX

Genel Bilgiler

NMIXX (엔믹스), JYP Entertainment altında altı üyeli bir kız grubudur. Grup üyeleri Haewon, Lily, Sullyoon, BAE, Jiwoo ve Kyujin. Jinni 9 Aralık 2022’de gruptan ayrıldı. Grup çıkışını 22 Şubat 2022’de “Ad Mare” teklisi ile yaptı.

2021: Çıkış öncesi

8 Temmuz 2021’de, ‘JYPn‘ sosyal medya hesapları açıldı ve “Blind Package” başlıklı bir teaser yayınlandı. Ertesi gün, JYP Entertainment’ın yakında yeni kız grubunu piyasaya süreceği söylentilerine yol açan “Bir sonraki favori kız grubunuz” ifadesini içeren ikinci bir teaser yayınlandı. Aynı günün ilerleyen saatlerinde JYP Entertainment yeni kız grubunu 2022 Şubat’ında piyasaya süreceğini ve “Blind Package” adlı sınırlı sayıda üretilen çıkış single’ının 16-25 Temmuz tarihleri arasında sadece 10 gün boyunca satılacağını ve sadece ön satış döneminde satın alınabileceğini duyurdu. “Blind Package”, grup Şubat 2022’de çıkış yaptığında gönderilecek ve sınırlı sayıda CD, fotoğraf kitabı, poster, premium üyelik kartı, rasgele polaroid ve diğer içeriklerden oluşacak. 22 Temmuz 2021’de, “Blind Package”ın ön siparişinde 40.000 kopyaya ulaştığı bildirildi. 27 Temmuz 2021’de JYP Entertainment, “Blind Package”ın ön siparişi sona erdikten sonra 60.000 kopya sattığını bildirdi.

6 Ağustos’ta JYP Entertainment, JYPn YouTube kanalında Jinni, Jiwoo ve Kyujin‘in “Press” dans cover’ının bir videosunu yayınladı. 20 Ağustos 2021’de Jinni’nin yeni bir cover videosu yayınlandı.

3 Eylül 2021’de Sunmi’nin “Full Moon” şarkısının cover’ı yayınlandı ve yeni üye Sullyoon tanıtıldı.

1 Ekim 2021’de, başlamasından bu yana geçen iki ayın ardından JYPn’in “2. Bölüm Tanıtımı“na gireceği ve 8 Ekim 2021’den itibaren yeni içerikler sunacağı duyuruldu. 8 Ekim 2021’de, Dua Lipa’nın “Break My Heart” şarkısının cover’ı yayınlandı ve yeni üye Bae tanıtıldı.

5 Kasım 2021’de Stephanie Poetri’nin “I Love You 3000” şarkısının cover’ı yayınlandı ve yeni üye Haewon tanıtıldı. 19 Kasım 2021’de Bruno Mars’ın “Finesse” şarkısının cover’ı yayınlandı ve son üye Lily tanıtıldı.

10 Aralık 2021’de JYP Entertainment yedi üyenin tamamını doğruladı ve grubun Şubat 2022’de çıkış yapacağını duyurdu.

2022: “Ad Mare”, “Entwurf”, “Funky Glitter Christmas” ile çıkış, Jinni’nin ayrılışı

26 Ocak 2022’de JYP Entertainment grubun adının NMIXX olacağını açıklayan “NICE TO MIXX YOU” başlıklı bir video yayınladı ve sosyal medya hesaplarını açtı. 27 Ocak’ta grubun “New Frontier: Declaration” başlıklı bir fragmanı yayınlandı.Videonun anlatımından Lily sorumluydu. Aynı günün ilerleyen saatlerinde grubun çıkış fragmanı yayınlandı, ve 7 üyenin profil resimleri paylaşıldı.

3 Şubat 2022’de, grubun ilk teklisinin 22 Şubat 2022’de yayınlanacağını ve adının “Ad Mare” olacağını gösteren bir poster yayınlandı. Ertesi gün, “Now It’s Time! We are NMIXX” adlı podcast tarzı bir albüm Spotify üzerinden yayınlandı, Grup üyeleri ilk teklilerinin konsepti ve hissettikleri duygular hakkında konuştu. 7 Şubat’ta JYPE, grubun çıkışını kutlamak için Blue Square Mastercard Hall‘da “NMIXX Debut Showcase [New Frontier: AD MARE]” başlıklı bir gösteri düzenleyeceğini duyurdu. JYP Fan’s aracılığıyla, Kore’de ikamet eden 350 hayran etkinliğe davet edildi. Başlangıçta albümün çıkış günü için planlanan gösteri, üye Bae‘nin COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ardından 1 Mart’a ertelendi ve sonuç olarak diğer 6 üyenin de karantinaya girmesine neden oldu. 16 Şubat’ta NMIXX’in İtalyan lüks giyim markası Prada ortaklığıyla Dazed Korea‘nın Mart 2022 sayısında yer alacağı açıklandı.

1 Mart’ta ilk gösterileri sırasında fandom isimlerinin ‘NSWER‘ olacağı açıklandı.

21 Ağustos’ta grubun sosyal medyasında yayınlanan bir poster ile, “Entwurf” başlıklı ikinci teklilerinin 19 Eylül’de yayınlanacağı açıklandı.

11 Kasım’da, NMIXX’in ikinci dijital teklisi “Funky Glitter Christmas“ı 23 Kasım’da yayınlayacağını açıklayan bir poster paylaşıldı.

9 Aralık’ta JYP Entertainment, Jinni’nin kişisel nedenlerden dolayı gruptan ve ajanstan ayrılacağını ve kendileriyle olan sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu.

2023: Expérgo, ilk tanıtım turu

6 Şubat 2023’te NMIXX, yaklaşan bir geri dönüşe işaret eden yeni bir video yayınladı. 10 Şubat’ta, NMIXX’in ilk EP’si Expérgo‘yu 20 Mart’ta yayınlayacağını belirten hareketli poster yayınlandı.

7 Mart’ta NMIXX’in ilk gösteri turnesi olan NMIXX Showcase Tour Nice To Mixx You‘yu gerçekleştireceği ve ilk konserin 5 Mayıs’ta Seattle, Washington’da olacağı duyuruldu.

NMIXX 20 Mart’ta “Love Me Like This” ile geri dönüş yaptı.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: JYP Entertainment
Çıkış tarihi: 22 Şubat 2022
Lider: Haewon
Fandom adı: NSWER
En büyük üyesi: Lily
En küçük üyesi: Kyujin
Eski üyeler: Jinni

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.