BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

ZEROBASEONE

Genel Bilgiler

ZEROBASEONE (제로베이스원; ZB1), Zhang HaoSung Han BinSeok MatthewRickyPark Gun WookKim Tae RaeKim Gyu VinKim Ji Woong ve Han Yu Jin‘den oluşan çok uluslu bir erkek grubudur. Mnet’in yarışma programı Boys Planet aracılığıyla oluşturulmuştur. İlk çıkışlarını 2023 yılında yapmaları planlanmaktadır.

Grup 2023 yılından başlayarak iki buçuk yıl boyunca aktif olacak.

ZEROBASEONE isminin arkasındaki anlam “dokuz stajyerin çıkıştan sonra grup olarak tamamlayacakları yolculuk”tur.

Çıkış Öncesi: Boys Planet

11 Aralık 2021’de Mnet, Girls Planet 999’un Boys Planet adlı erkek versiyonunun 2022’de geleceğini duyurdu. 25 Haziran 2022’de Mnet, Boys Planet’ı 2023’ün ilk yarısında yayınlamayı planladıklarını resmen doğruladı. 28 Kasım 2022’de Mnet, Boys Planet’ın tüm dünyadan toplam 98 katılımcıyla Şubat 2023’te başlangıç yapacağını resmen duyurdu. İlk teaser 2022 MAMA Ödülleri sırasında yayınlandı.

Boys Planet’in başlangıcı 2 Şubat 2023’te, canlı finali ise 20 Nisan 2023’te yayınlandı ve programın proje grubu ZEROBASEONE’un son dokuz üyesi belli oldu; Zhang Hao ilk sırada yer alarak çıkış albümlerinde bir solo şarkı ve merkez pozisyon elde ederken, onu Sung Han Bin ikinci, Seok Matthew üçüncü, Ricky dördüncü, Park Gun Wook beşinci, Kim Tae Rae altıncı, Kim Gyu Vin yedinci, Kim Ji Woong sekizinci ve Han Yu Jin dokuzuncu sırada takip etti. Canlı yayın sırasında grubun iki yıl altı ay boyunca tanıtım yapacağı belirtildi.

2023: Youth in the Shade ile çıkış, yaklaşan geri dönüş

24 Nisan’da WAKEONE, ZEROBASEONE’ın çıkış hazırlıklarına başladığını ve 2023 ortalarında bir çıkış planladıklarını belirtti.

26 Nisan’da grubun bir reality show çektiği açıklandı. 1 Mayıs’ta grup, fandom isimleri olan ZEROSE’u canlı yayında duyurdu.

14 Mayıs’ta “Youth in the Shade” adlı spoiler filmi yayınlandı.

26 Mayıs’ta WAKEONE, grubun Temmuz ayında çıkış yapmaya hazırlandığını doğruladı. 7 Haziran’da grubun ilk mini albümleri Youth in the Shade ile 10 Temmuz’da resmi olarak çıkış yapacağı duyuruldu.

22 Haziran’da grubun çıkış öncesi reality şovu Camp Zerobaseone‘ın ilk bölümü Mnet’te yayınlandı. Reality şov, üyelerin birbirleriyle bağ kurmalarına ve birbirlerini daha iyi tanımalarına yardımcı olacak bir yolculuğu amaçlayan 3 bölümden oluşuyor. 26 Haziran’da, albümün beş gün içinde 780.000’den fazla ön siparişe ulaştığı ve 4 Temmuz’a kadar 1,08 milyon kopyayı aşarak tarihte bir K-pop çıkış albümü için en yüksek ön sipariş sayısı rekorunu kırdığı bildirildi. Grup resmi olarak 10 Temmuz’da ilk mini albümü Youth in the Shade ve başlık parçası “In Bloom” ile çıkış yaptı ve çıkışlarından sekiz gün sonra 18 Temmuz’da yayınlanan SBS M’in The Show programında ilk müzik programı galibiyetini elde etti. Çıkış promosyonları ile bağlantılı olarak grup ilk hayran konserini 15 Ağustos’ta Gocheok Sky Dome‘da 18.000 izleyicinin katılımıyla gerçekleştirdi.

20 Ağustos’ta, grubun Kasım ayında yayınlanacak ikinci mini albümü için bir spoiler filmi paylaşıldı.

ZEROBASEONE’ın Çıkış Parçası “In Bloom”

Grubun Sosyal Medya Hesapları

Twitter: https://twitter.com/ZB1_official

Instagram: https://www.instagram.com/zb1official/

Facebook: https://www.facebook.com/ZB1official

YouTube: https://www.youtube.com/@ZB1_official

TikTok: https://www.tiktok.com/@@zb1_official

Fancafe: https://www.mnetplus.world/c/zerobaseone

ZEROBASEONE Üyeleri Hakkında Genel Bilgiler

İsimYaşBurçUyrukAjans
Kim Ji Woong24YayKoreliNest Management
Zhang Hao22AslanÇinliYue Hua Entertainment
Sung Han Bin21İkizlerKoreliStudio GL1DE
Seok Matthew20İkizlerKoreli-KanadalıMNH Entertainment
Kim Tae Rae20YengeçKoreliWAKEONE
Ricky18BoğaÇinliYue Hua Entertainment
Kim Gyu Vin18BaşakKoreliYue Hua Entertainment
Park Gun Wook18OğlakKoreliJellyfish Entertainment
Han Yu Jin16BalıkKoreliYue Hua Entertainment

Künye

Grup Adı: ZEROBASEONE, ZB1, 제로베이스원
Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket:  WAKEONE, Swing Entertainment
Çıkış tarihi: 10 Temmuz 2023
Fandom Adı: ze_rose
Çıkıştan ilk birinciliğe:  8 gün
Lider: Sung Hanbin
En büyük üyesi: Kim Jiwoong
En küçük üyesi: Han Yujin

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.