BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Kwon Eunbi

“Kwon Eun Bi” (권은비), kısaca “Eunbi” (은비) olarak da bilinir, IZ*ONE’un eski bir üyesi ve lideridir. Produce 48’e yarışmacı olarak katıldıktan ve sıralamada 7. sırada bitirdikten sonra proje grubunun bir üyesi haline gelen Woollim Entertainment altında bir solisttir.

Kariyer

Çocukluk

Eunbi, Kwon Eunbi (권은비) olarak 27 Eylül 1995 tarihinde Siheung-Dong, Geumcheon-Gu, Seul, Güney Kore’de doğdu. Ailesi Annesi, Babası ve 2 yaş büyük abisinden oluşmaktadır Genç yaşta IU’nun müziğini sevdi ve ailesinin itirazlarına rağmen bir kpop idolü olmayı hayal etti. PLAY adlı bir dans grubuna katıldı ve gitar çalmaya başladı, bir yandan da Paris Baguette’de yarı zamanlı olarak çalışıyordu.

Ye-A ve Dağılma

2014 yılında Kiroy Company’de stajyer olmadan önce Seul School of Performing Arts’a  katıldı ve 18 Temmuz 2014’te “Kazoo” sahne adıyla National Treasure single’ı ile Ye-A’nın bir üyesi olarak çıkış yaptı. 2015 yılının ortalarında Kiroy Company, Shinhoo Company tarafından satın alındı ve ardından Ye-A’ya ara verildi. Hiçbir zaman resmi bir dağılma duyurusu yapılmadı, ancak hayran kafelerinin ve sosyal ağ hesaplarının kapatılması nedeniyle grubun bu sıralarda dağıldığı varsayılabilir.

Woollim Entertainment

Eunbi 2016 yılında Woollim Entertainment ile stajyer olarak anlaştı ve bu sıralarda Güney Kore’nin Anseong kentindeki Dong-ah Medya ve Sanat Enstitüsü’ne (Yayın Bölümü ve Eğlence Bölümü altında) kaydolduğuna inanılıyor. Woollim altında eğitimine devam etti ve Lovelyz için yedek dansçı oldu.

Produce 48

Eunbi, 2018 yılının Mayıs ayında yarışmacı olarak duyuruldu ve ilk bölümden itibaren yüksek dereceler yaparak şovda yarıştı. İlk değerlendirme notu A ve yeniden değerlendirme notu C olan Eunbi, şovda büyük bir lider olması ve özellikle Rumor performansı sırasında büyük çekicilik becerileriyle tanındı. Şovda 250,212 oyla yedinci sırada yer alarak IZ*ONE üyesi olmuştur.

IZ*ONE

Grup resmi olarak 29 Ekim 2018’de ilk mini albümleri COLOR*IZ ile La Vie en Rose adlı parçayla çıkış yaptı.

Eğitim

Geumdong İlkokulu, Dongil Ortaokulu, Sahne Sanatları Okulu’na devam etti ve şu anda Dong-Ah Medya ve Sanat Enstitüsü’ne devam ediyor.

Solo çıkış

IZ*ONE’un 29 Nisan 2021’de dağılmasının ardından, Eunbi 17 Temmuz’da ESQUIRE Korea ile yaptığı bir röportajda solo çıkışı için ilk mini albümü üzerinde çalıştığını açıkladı. Albümün adı OPEN ve 24 Ağustos’ta piyasaya sürüldü.

21 Mart 2022’de Eunbi, 4 Nisan’da ikinci mini albümü COLOR’un yayınlanmasıyla ilk solo geri dönüşünü yapacağını duyurdu.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Siheung-Dong, Geumcheon-Gu, Seul, Güney Kore’de doğdu.
– 1993’te doğmuş bir ağabeyi vardır.
– Ye-A grubunda 2014 yılında çıkış yaptı ve Kasım 2014’te ayrıldı, sahne adı “Kazoo” idi.
– Resmi rengi Embroidered Starlight adı verilen bir mor tonudur.
– IZ*ONE’un “annesi “dir. (181024 XSportNews Röportajı) 2020’de Eunbi NOW radyosunda Sakura’nın grubun Baba Figürü, Chaeyeon’un ise Anne Figürü olduğunu söyledi.
– Eunbi’nin tatlı restoranları keşfetme konusunda bir yeteneği var.
– Eunbi bazen S harfi peltekliği yapıyor
– Koşmaktan ve alışveriş yapmaktan hoşlanıyor.
– Gitar çalabiliyor.
– Eunbi sporda iyidir. (İdol Odası)
– Eunbi’nin en sevdiği dondurma çeşidi yeşil çaylı çikolata.
– Eunbi, Minjoo ile benzer zevklere sahip olduklarını söyledi.
– Woollim stajyerleri, Eunbi’nin iyi liderlik becerileri nedeniyle anneleri gibi olduğunu söylediler.
– Eunbi bir Paris Baguette bayisinde yarı zamanlı olarak çalıştı.
– PLAY adlı bir dans grubunun parçasıydı.
– Lovelyz’in arka dansçısıydı.
– Red Velvet’ten Irene’ye benzemesiyle tanınıyor.
– Uzmanlık alanları dans, taklit ve POP Art.
– EunBi ve Cherry Bullet’ten HaeYoon yakınlar, arkadaşlık yüzüklerini paylaşıyorlar.
– Eunbi, Infinite That Summer 3’te Infinite’ten Dongwoo’nun “Embedded in Mind” solo canlı performansında yer aldı.
– Eunbi IU’ya gerçekten hayran.
– Şirket Woollim Entertainment
– Solo çıkışını 24 Ağustos 2021’de “Open” EP’si ile yaptı.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.