BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

LE SSERAFIM

Genel Bilgiler

LE SSERAFIM (르세라핌), Source Music altında beş üyeli bir kız grubudur. Başlangıçta altı kişi olan grup, 2 Mayıs 2022’de ilk mini albümleri Fearless ile çıkış yaptı.
İsimleri “I’m Fearless” (Korkusuzum) kelimesinin bir anagramıdır ve özgüven ile dünyanın bakışlarından etkilenmeden ilerlemeye yönelik güçlü iradeyi ifade etmektedir.

Çıkış öncesi

Sakura 2011 yılında HKT48’e Kenkyuusei olarak katıldı. Sonunda KIV Takımının eş kaptanı oldu.

24 Şubat 2014 tarihinde, AKB48 Grup Daisokaku Matsuri sırasında, Sakura’nın AKB48 A Takımı ile Kennin pozisyonu (aynı anda iki farklı grup ve takımın üyesi) açıklandı. Sakura 8 Aralık 2017’ye kadar AKB48 A Takımının bir üyesi olarak kaldı ve AKB48 12. Yıldönümü Karışıklığı sırasında gruptaki pozisyonu iptal edildi.

2018’de Sakura, Kim Chaewon ve Huh Yunjin Mnet’in hayatta kalma programı Produce 48’de yarıştı ve sadece Sakura ve Chaewon son 12’ye kaldı, böylece IZ*ONE proje kız grubunun üyeleri olarak çıkış yaptı. Grup 29 Ekim 2018’de çıkış yaptı ve 29 Nisan 2021’de dağıldı.

15 Mayıs 2021’de Japonya’ya döndükten sonra Sakura HKT48’den mezun olduğunu açıkladı. Mezuniyet konseri Bouquet, 19 Haziran’da Marine Messe Fukuoka’da gerçekleştirildi. Veda partisi 27 Haziran’da HKT48 Tiyatrosu’nda yapıldı ve bu onun son tiyatro performansı oldu.

17 Ağustos 2021’de, Sakura ve Chaewon’un Source Music’in yeni kız grubuna alınacağına dair söylentiler ortaya çıktı. Daha sonra HYBE, iddialara yanıt olarak “sanatçı sözleşmelerimizle ilgili bilgileri doğrulamaya yardımcı olamayacakları” şeklinde kısa bir açıklama yaptı. Daha sonra, hayranları Chaewon’un profilinin Woollim Entertainment’ın resmi web sitesinden kaldırıldığını ve Woollim’in artık Daum ve Naver profillerinde bağlı olduğu ajans olarak listelenmediğini bildirdi ve şirketten ayrıldığı ve HYBE ile anlaştığı spekülasyonlarına yol açtı.

19 Ağustos 2021’de, Sakura’nın HYBE ile yeni bir sözleşme görüşmek üzere 23 Ağustos’ta Kore’ye döneceği bildirildi. 23 Eylül’de, Source Music ile özel bir sözleşme imzaladığı bildirildi. Rapora yanıt olarak, HYBE’nin bir temsilcisi bir kez daha aşağıdaki açıklamayı yaptı: “Bir sanatçının özel sözleşmesiyle ilgili herhangi bir ayrıntıyı doğrulayamayız.” 1 Kasım 2021’de Vernalossom, Sakura’nın kendileriyle olan sözleşmesinin sona erdiğini duyurdu.

24 Ağustos 2021’de Yunjin’in Pledis Entertainment’tan Source Music’e transfer olduğu ve yakında çıkacak kız grubunda çıkış yapacağı bildirildi.

14 Mart 2022’de Sakura ve Chaewon’un Source Music ile resmi olarak anlaştıkları ve yeni kız gruplarıyla çıkış yapacakları duyuruldu.

2022 : Fearless ile çıkış, webtoon, ilk müzik programı galibiyeti, Garam’ın ara vermesi ve ayrılması

21 Mart’ta Source Music yeni kız grubunun Mayıs 2022’de çıkış yapmaya hazırlandığını doğruladı. 25 Mart’ta Source Music resmi web sitesi üzerinden 72 saatlik bir geri sayım başlattı ve sayfada daha sonra grubun adı LE SSERAFIM’in bir anagramı olduğu ortaya çıkacak olan “IM FEARLESS” yazısı yer aldı. Aynı günün ilerleyen saatlerinde, grubun Sakura, Chaewon, Yunjin, Source Music’ten iki stajyer ve Source Music CEO’su tarafından şahsen işe alınan Hollandalı bir üye olmak üzere altı üyeye sahip olacağı bildirildi.

29 Mart’ta Weverse aracılığıyla, 4 Nisan’da grubun ilk üyesi Sakura’nın açıklanmasıyla başlayacak olan ‘The First Moment of LE SSERAFIM’ adlı bir proje açıklandı. 4 Nisan’da başlatılan ‘The First Moment of LE SSERAFIM’ projesinde üyelerin sesli mesajları, imzaları ve özel fotoğraflarının yanı sıra grubun çıkış şarkısının parçacıkları da resmi web sitesi aracılığıyla paylaşıldı. 12 Nisan’da, proje süresince yaklaşık 120.000 dijital hediyelik eşyanın satıldığı bildirildi.

30 Mart’ta, HYBE kurucusu Bang Si Hyuk’un (“Hitman Bang”) LE SSERAFIM’in ilk albümünden sorumlu olacağı ve ‘Yönetici Yapımcı’ olarak gösterileceği bildirildi. 31 Mart’ta, grubun daha önce BTS ve TXT gibi diğer HYBE gruplarıyla çalışmış olan yaratıcı yönetmen Kim Seong-Hyun ile çalışacağı açıklandı.

4 Nisan’da Sakura grubun ilk üyesi olarak tanıtıldı, onu 5 Nisan’da Kim Garam, 6 Nisan’da Hong Eunchae, 7 Nisan’da Kim Chaewon, 8 Nisan’da Kazuha ve 9 Nisan’da Huh Yunjin izledi. 10 ve 11 Nisan’da, HYBE Labels’ın resmi YouTube kanalında grubun tamamının ilk kez yer aldığı “LE SSERAFIM ‘Casting Call'” ve “LE SSERAFIM 2022 ‘FEARLESS’ SHOW” videoları yayınlandı.

13 Nisan’da Source Music, grubun 2 Mayıs’ta Fearless adlı mini albümle çıkış yapacağını duyurdu. 19 Nisan’da grubun “The World Is My Oyster” başlıklı çıkış fragmanı yayınlandı. 21 Nisan’da, Fearless’ın ön sipariş döneminin ilk haftasında 270.000 kopya satışını aştığı bildirildi. Bir hafta sonra, 30 Nisan’da YG PLUS albüm için ön siparişlerin 380.000 kopyayı aştığını açıkladı. Albüm ilk haftasında 300.000 kopya satarak Hanteo’da bir kız grubunun ilk albümü için haftalık satış rekorunu kırdı.

29 Nisan’da Source Music, grubun “Crimson Heart” başlıklı kendi webtoon’una sahip olacağını bildirdi. Ayrıca, grubun ilk albümü “Fearless “ın üçüncü parçası olan “Blue Flame “in webtoon için resmi tema olacağı bildirildi.

Grup 10 Mayıs’ta SBS MTV’nin The Show programında “Fearless” ile ilk müzik programı galibiyetini aldı. 20 Mayıs’ta Source Music, Garam’ın kendisine yöneltilen zorbalık suçlamaları nedeniyle grup faaliyetlerine ara vereceğini duyurdu. Böylece LE SSERAFIM şimdilik 5 üye olarak faaliyetlerini sürdürecek.

20 Temmuz’da Source Music, Garam ile olan sözleşmelerini feshettiklerini ve LE SSERAFIM’in beş kişilik bir grup olarak yoluna devam edeceğini açıkladı.

2022 : Fandom adı, Antifragile

8 Ağustos’ta, Korece’de “çiçek açmak” anlamına gelen ve LE SSERAFIM’in korkusuzca ilerlediği ve LE SSERAFIM’i seven ve destekleyen “korkmayan” hayranların her yeni anda “çiçek açmak” için bir araya geldiği anlamını taşıyan resmi fandom isimleri “FEARNOT “u açıkladılar. 9 Ağustos’ta üye Yunjin, grubun çıkışından bu yana geçen 100 günü kutlayan bir müzik videosu eşliğinde kendi bestelediği ve ürettiği “Raise y_our glass” adlı şarkıyı yayınladı.

1 Eylül’de Source Music Newsen’e yaptığı açıklamada LE SSERAFIM’in ilk geri dönüşüne hazırlandığını ve programla ilgili daha fazla detayın daha sonra açıklanacağını duyurdu. Daha sonra grubun Ekim ayında geri dönüş yapacağı ve eski üye Garam olmadan ilk geri dönüşlerini gerçekleştirecekleri bildirildi. 15 Eylül’de JTBC grubun 17 Ekim’de geri döneceğini bildirdi, ancak Source Music ve HYBE bu bilgiyi doğrulamadı.

Grubun “LE SSERAFIM – The World Is My Oyster” başlıklı belgeselinin fragmanı 15 Eylül’de HYBE’nin YouTube kanalı aracılığıyla yayınlandı ve belgeselin dört bölüm halinde 17 Eylül’de yayınlanacağı duyuruldu. Belgesel, grubun çıkış öncesi dönemini anlatıyor ve beş üyenin nasıl bir araya geldiğini gösteriyor.

18 Eylül’de HYBE Labels resmi YouTube kanalı aracılığıyla “DO YOU THINK IM FRAGILE?” başlıklı bir teaser yayınlandı. Daha sonra 19 Eylül’de Source Music, grubun Antifragile başlıklı ikinci mini albümleriyle 17 Ekim’de geri dönüş yapacağını duyurdu. Source Music Antifragile’ı LE SSERAFIM’in içsel hikayelerini ve zorluklarla karşılaştıkça güçlenen tutumlarını içeren bir albüm olarak tanımladı.

2023: “Fearless” ile Japonya çıkışı, ilk hayran buluşması

24 Kasım 2022’de LE SSERAFIM’in Japonca SNS’si grubun 25 Ocak 2023’te “Fearless” single’ı ile Japonca çıkış yapacağını açıkladı.

30 Ocak 2023 tarihinde, grubun resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanan bir logo hareketi teaser’ı, 18 ve 19 Mart tarihlerinde Güney Kore’de LE SSERAFIM Fan Meeting ‘Fearnada’ 2023 S/S başlıklı ilk hayran buluşmasını gerçekleştireceklerini duyurdu.

Künye

Şu anki durumu: Aktif
Bağlı olduğu şirket: Source Music
Çıkış tarihi: 2 Mayıs 2022
Lider: Chaewon
Fandom adı: Fearnot
Resmi rengi: Fearless Blue
Çıkıştan ilk birinciliğe: 8 gün
En büyük üyesi: Sakura
En küçük üyesi: Eunchae

Grup Üyeleri

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.