BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Sakura

“Miyawaki Sakura” Japon şarkıcı ve Japon idol kız grubu HKT48’in eski üyesidir. Şu anda Source Music bünyesindeki LE SSERAFIM’in bir üyesidir. IZ*ONE’un eski bir üyesidir ve Produce 48’e katılarak sıralamada 2. sırada yer almış ve proje grubunun bir üyesi olmuştur. Ayrıca HKT48’in Team KIV’inin eski eş kaptanı ve AKB48’in Team A’sının eski eş zamanlı üyesidir.

15 Mayıs 2021’de HKT48 canlı yayını sırasında Sakura gruptan mezun olduğunu ve 19 Haziran 2021’de düzenlenen mezuniyet konserini duyurdu.

Kariyer

Çocukluk/Çıkış Öncesi

Japonya’nın Kagoshima kentinde doğdu. Ailesi annesi, babası ve küçük erkek kardeşi Sotaro’dan oluşmaktadır. Ailesi onu çok genç yaşta doğurduğu için yaşları birbirine yakındır. Ayrıca Maru-chan adında evcil bir kızıl kedisi vardır. Çocukluğu boyunca, annesinin müzikallere olan sevgisi nedeniyle tiyatrolarda sahne aldı. 2010 yılında bir müzikal atölyesi için New York’a gitme şansı buldu. Bu da onu HKT48 için seçmelere katılmaya yönlendirdi. Ailesi buna karşı çıktı ama o büyükannesinden destek aldı. Sakura zeki bir çocuk olarak biliniyordu ve Kyushu’da Shigakukan Junior High School adlı özel bir okulda okudu. Bir röportaj sırasında günde 10 saat ders çalıştığını söylemişti. Daha sonra Fukuoka’ya taşındı ve şu anda Tokyo’da ikamet ediyor. Kagoshima Şehri Shiritsu Seiwa İlkokuluna, ortaokul için Shigakukan Ortaokuluna devam etmiş ve Kurume Lisesinden mezun olmuştur.

HKT48/AKB48

Sakura Temmuz 2011’de HKT48’e birinci nesil kenkyuusei (stajyer) olarak katıldı. HKT48 üyesi olarak ilk resmi çıkışını 23 Ekim’de “Flying Get” şarkısı için düzenlenen ulusal el sıkışma etkinliğinde yaptı. 4 Mart 2012’de H Takımına terfi etti ve ardından KIV Takımına transfer oldu ve HKT48 Takım Karması sırasında takım eş kaptanı olarak atandı. 24 Şubat 2014 tarihinde AKB48 Group Dai Sokaku Matsuri sırasında Sakura’ya AKB48 Team A’da eş zamanlı bir pozisyon verildi. 8 Aralık 2017 tarihinde AKB48 Theater 12. Yıldönümü Performansı sırasında kennin pozisyonu sona erdi. 2015 yılında ‘Sakura’ adlı solo fotoğraf kitabını yayınladı. Sakura aynı zamanda 48 Grubu içinde ünlü bir üye olarak biliniyor ve her yıl genel seçimlerde yüksek bir sıralama elde ederek onu Kami 7’nin bir parçası haline geldi. 2018 yılında genel seçimlerde 3. sırada yer alarak AKB48’in 53. single’ı Sentimental Train için senbatsu üyesi oldu. Aynı yıl, Nako ve Hitomi ile birlikte AKB48’in 54. single’ı NO WAY MAN’in merkezi oldu ve bu single IZ*ONE’a katılmadan önce son yayınları oldu.

Produce 48

11 Mayıs 2018 tarihinde Sakura, Produce 48’de yarışmacı olarak ilan edildi ve tema şarkısı Nekkoya için merkez olarak seçildi. İyi yüz ifadeleri ve Nekkoya şarkısının hem Korece hem de Japonca sözlerini ezberlemesiyle koçları ve izleyicileri şaşırttığı için ilk değerlendirme notu ve yeniden değerlendirme notu A oldu. Wang Yi Ren, Park Hae Yoon, Kang Hye Won ve Takeuchi Miyu ile birlikte The Promise adlı performans ekibinde yer aldı. 30 Ağustos’ta, IZ*ONE adlı proje grubunun bir üyesi olarak çıkış yaparak 316.105 oyla 2. sırada yer aldı.

IZ*ONE

Grup, 29 Ekim 2018’de ilk mini albümleri COLOR*IZ’in çıkış parçası La Vie en Rose ile resmi olarak çıkış yaptı.

IZ*ONE Sonrası

15 Mayıs 2021’de Japonya’ya döndükten sonra, Japon dergisi Vivi’nin Temmuz ayında gruptan mezun olacağına dair verdiği röportajı yanlışlıkla sızdırmasının ardından HKT48’den mezun olduğunu açıkladı. Mezuniyet şarkısı “Omoide ni Suru ni wa Mada Hayasugiru “nun müzik videosunun kısa bir versiyonu 14 Haziran’da YouTube’a yüklenirken, resmi ses kaydı 20 Haziran’da yayınlandı. Mezuniyet konseri 19 Haziran’da Marine Messe Fukuoka’da gerçekleştirildi. Veda partisi 27 Haziran’da HKT48 Tiyatrosu’nda yapıldı ve son tiyatro performansı oldu.

17 Ağustos’ta, Source Music’in yeni kız grubuna alınacağına dair söylentiler ortaya çıktı. 23 Eylül’de, Source Music ile özel bir sözleşme imzaladığı bildirildi. Bu habere cevaben, HYBE’nin bir temsilcisi bir kez daha aşağıdaki açıklamayı yayınladı: “Bir sanatçının özel sözleşmesiyle ilgili herhangi bir detayı doğrulayamayız.”

15 Eylül’de Sakura’nın Japon renkli kontakt lens markası ‘MOLAK’ ile ortaklaşa ‘CRAN’ adlı kendi kozmetik serisini piyasaya süreceği duyuruldu. Ürün satışları aynı yılın Aralık ayında başladı.

1 Kasım 2021’de Vernalossom, Sakura’nın kendileriyle olan sözleşmesinin sona erdiğini duyurdu.

14 Mart 2022’de Sakura ve IZ*ONE’un eski grup arkadaşı Chaewon’un Source Music ile resmi olarak anlaştığı ve yeni çıkacak kız grubunda yer alacağı açıklandı. Ardından, 21 Mart’ta, daha sonra adlarının LE SSERAFIM olduğu açıklanan yeni kız grubunun Mayıs ayında çıkış yapacağı duyuruldu. Grup 2 Mayıs’ta ilk mini albümleri Fearless ile çıkış yaptı.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Sakura Japonya’nın Kagoshima şehrinde doğdu.
– Sakura’nın küçük bir erkek kardeşi vardır.
– Japonya’nın Kisarazu kentinde özel bir okul olan Shigakukan Ortaokuluna gitmiştir.
– Sakura’nın resmi rengi Kiraz Çiçeği Pembesi adı verilen bir pembe tonudur.
– Sakura 6 yıl 11 ay boyunca eğitim almıştır.
– Sakura 2011 yılında HKT48’in ilk neslinin bir parçası olarak çıkış yapmıştır.
– Şubat 2014’ten Aralık 2017’ye kadar AKB48’in A Takımında eş zamanlı bir pozisyonda yer almıştır.
– Daha önce AKB48 için merkez olarak seçildi.
– HKT48’in altındaydı, HKT48 takımı KIV’in alt kaptanıydı.
– HKT48’den 19 Haziran 2021’de mezun oldu.
– Onun cazibe noktası büyük kulaklarıdır.
– Hobileri arasında video oyunları oynamak, okumak, film izlemek ve oyunculuk yer alıyor. Çocukken oyuncuydu ve tekrar oyuncu olmayı arzuluyor.
– Sakura, IZ*ONE’un hayran imzaları sırasında hayranlarından bir Nintendo Switch ve bir PS4 aldı.
– En sevdiği içecek yeşil çay latte.
– Sakura’nın en sevdiği Japon yemeği suşidir.
– Sakura anko’dan (kırmızı fasulye ezmesi) pek hoşlanmıyor.
– Özel yeteneği komik resimler çizmektir.
– Sakura gözleri açık uyur. (IZ*ONE Chu)
– Sakura insanların kan grubunu sadece onlara bakarak tahmin edebiliyor.
– Sakura bir Reveluv (Red Velvet hayranı) ve önyargısı Irene.
– Özel yetenekleri her yerde uyuyabilmek ve çizim yapmaktır.
– Okulda tiyatro takdir ve drama kulübünün bir üyesiydi.
– Diğer üyelerden birkaçı onun çok garip bir koşma şekli olduğunu söylüyor.
– Aynı zamanda Kami7’nin bir parçasıdır (Kami7 terimi 48 grup arasında en popüler 7 üyeyi tanımlamaktadır: AKB48, SKE48, NMB48, HKT48, NGT48 ve STU48)
– Sakura’ya AKB48’in “Majisuka Gakuen 4” (2015) adlı dramasında başrol verildi.
– Sakura, Japon korku mini dizisi “Crow’s Blood “da (2016) “Maki” rolünü oynadı.
– Sakura her zaman Produce48’in üst sıralarında yer aldı ve P48’in ilk merkeziydi.
– Sakura, IZ*ONE’ın Babasıdır (Eunbi tarafından NOW Radio’da belirtilmiştir)
– Sakura, 8 Aralık 2021’de kendi kozmetik markası CRAN BY MOLAK’ı piyasaya sürdü.
– Şirket (Produce48’deyken): EMI Records (HKT48)
– 14 Mart 2022 tarihinde Source Music ile sözleşme imzaladığı duyuruldu.
– Chaewon ile birlikte şu anda Source Music’in kız grubu LE SSERAFIM’in bir üyesidir.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.