BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Wonyoung

Jang Wonyoung (장원영; ya da kısaca Wonyoung) Starship Entertainment bünyesinde Güney Koreli şarkıcı, söz yazarı ve rapçidir. IVE kız grubunun bir üyesi ve IZ*ONE proje kız grubunun eski bir üyesidir.

Kariyeri

Çocukluk

Wonyoung 31 Ağustos 2004 tarihinde Güney Kore’nin Seul kentinde doğdu. Ailesi annesi, babası ve bir ablasından oluşmaktadır. Babası bir müzik öğretmenidir. Anaokulundayken bir İngiliz okulunda okuduğu için akıcı İngilizce bilmektedir.

Çıkış Öncesi

Wonyoung, kız kardeşinin okulundaki bir törene giderken Starship Entertainment personeli tarafından işe alındı. 1 yıl 2 ay boyunca eğitim aldı.

2018-2021: Produce 48, IZ*ONE

11 Mayıs 2018’de Starship Entertainment’ı temsil eden bir stajyer olarak Produce 48’de yarışmacı olduğu açıklandı. 30 Ağustos’ta yarışmayı 1. sırada tamamladı ve böylece grubun merkezi ve yüzü olarak IZ*ONE üyesi oldu. Grup resmi olarak 29 Ekim 2018’de Color*IZ mini albümü ve albümün başlık parçası “La Vie En Rose” ile çıkış yaptı.

29 Nisan 2021’de IZ*ONE, özel sözleşmelerinin sonuçlanmasının ardından dağıldı. Ardından, Wonyoung Starship’e stajyer olarak geri döndü.

2021: IVE, Music Bank ile ilk çıkış

22 Ağustos 2021’de Star News, Wonyoung ve IZ*ONE üyesi Yujin’in Starship’in yılın ikinci yarısında çıkış yapacak kız grubunun üyeleri olacağını bildirdi. Starship planları doğruladı ancak ikilinin grubun bir parçası olup olmayacağını paylaşmadı.

27 Eylül’de, kendisinin ve ENHYPEN’den Sunghoon’un Music Bank’in yeni MC’si olduğu ve ilk yayınının 8 Ekim’de OH MY GIRL’den Arin ve TXT’den Soobin’in yerini alarak gerçekleşeceği duyuruldu.

2 Kasım’da kız grubunun resmi olarak açıklanmasının ardından, Naver’de Wonyoung’un IVE’de yeniden çıkış yapacağını doğrulayan bir makale yayınlandı. Grup 1 Aralık 2021’de “Eleven” single albümü ile çıkış yaptı.

2022: “Blue & Black”

6 Haziran 2022’de IVE, OH MY GIRL ve CRAVITY üyelerinin Starship Entertainment’ın Pepsi ile devam eden işbirliği projesinin bir parçası olarak yayınlanacak dijital bir single için işbirliği yapacağı duyuruldu. Aynı gün, Wonyoung da dahil olmak üzere söz konusu grupların katılacak üyeleri açıklandı. “Blue & Black” başlıklı ortak single 28 Haziran’da yayınlandı.

Hakkındaki diğer bilgiler

– Seul, G. Kore’de doğdu.
– Bir ablası vardır (2001 doğumlu).
– IZ*ONE’un eski bir üyesidir
– Seul Shinyongsan İlkokulu (mezun), Yonggang Ortaokulu (çekilme) ve Seul Sahne Sanatları Lisesi’ne (Pratik Müzik Bölümü/Öğrenci) katıldı
– Produce 48’in bir katılımcısıydı ve birinci oldu
– ENHYPEN’den Sunghoon ile birlikte Music Bank’ın şu anki MC’sidir.
– İngilizce konuşmada iyidir
– Piyano, flüt ve keman çalabiliyor.
– YDPP ‘Love It Live It’ MV’sinde yer aldı
– Eğer IVE hayranı olsaydı önyargısı Yujin olurdu.
– En sevdiği dondurma çeşidi Naneli Çikolata Parçacıklı
– Innisfree’nin küresel marka elçisi ve ilham perisidir.
– Açıklanan üçüncü üyeydi
– Rei ona lakap olarak “Prenses” diyor.
– Stilisti ona “İyi Kız” diyor.
– Rei en sevimli IVE üyesi olarak Wonyoung’u seçti.
– Tatile hangi üyeyi götüreceği sorulduğunda Gaeul’u seçti çünkü Gaeul’u restoranlara götürmek istiyor.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.