BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Crush

Crush (크러쉬) Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı ve P NATION altında yapımcıdır. Proje hip hop grubu FANXY CHILD’in bir üyesi ve Masterpiece ikilisinin eski bir yarısıdır.
Solist olarak resmi çıkışını 1 Nisan 2014’te “Sometimes” single’ı ile yaptı. Çıkışından önce “Red Dress” ve “Crush On You” adlı iki single daha yayınladı.

Kariyer
Crush, TakeOne ile iş birliği yaparak 7 Aralık 2012’de”Red Dress” adlı şarkısıyla çıkışını yapmıştır. Yine o yıllardaTaewan ve Gary ile “어디 갈래 (Where Do You Wanna Go)” adlı singleını yayınlamıştır.

2014 yılında “가끔 (Sometimes)” adlı singleını yayınlamıştır. Gaeko ile “Hug Me” adlı singleı çıkarttı. Ağustos ayında It’s Okay, That’s Love adlı dizi için “잠 못드는 밤 (Sleepless Night)” adlı OST seslendirmiştir. Ekim ayında “SOFA” adlı şarkısını yayınladı. İlk stüdyo albümü olan “Crush On You” bu tarihte çıktı.

2015 yılında Zion.T ile “그냥 (Just)” adlı singelı çıkarttı. Şarkı 30 Ocak’ta çıktı ve Gaon Singers Chart’ta ilk sıralara yerleşti. Bunun yanı sıra 17th Mnet Asian Music Awards’da “En İyi İş Birliği” ödülünü kazandılar. Haziran ayında Block B grubundan Zico ile “Oasis” adlı şarkıyı çıkarttılar. 13-14 Kasım 2015 tarihinde ilk solo konseri olan Crush On You gerçekleşti.

Ocak 2016’da Girls’ Generation grubundan Taeyeon ile single yayınladı. 22 Ocak 2016’da Taeyeon ile işbirliği olan “Don’t Forget” çıktı. Ocak 27’de Show Champion’da ilk müzik programı ödülünü kazandı.

27 Kasım 2016’da DEAN ve Block B’den Zico ile “Bermuda Triangle” adlı şarkıyı çıkarttılar.

Hakkındaki Diğer Bilgiler

– Masterpiece’in eski bir üyesiydi.
– İki kız kardeşi vardır.
– Jay Park ve Lydia Paek ile iyi arkadaştır.
– Crush, Zion.T, Elo, Gray ve Loco ile birlikte VV:D adlı bir ekibin parçasıdır.
– Gary’nin “Shower Later” klibinin aranjmanını yaptı ve klipte oynadı.
– Crush’ın birlikte çalıştığı ilk sanatçı Loco’ydu.
– Amerikan müzik endüstrisinden çok ilham alıyor.
– Crush zombi filmlerini seviyor.
– Önce bir tür seçiyor ve o türden olabildiğince çok ilham almaya çalışıyor, sonra da bunu müziğine yansıtıyor.
– 5’ten fazla kişiyle çıkmıştır.
– Gençken Bobby Kim’in iyi bir taklidini yapabiliyordu.
– Crush hiçbir zaman bir erkek grubuna katılmayı düşünmedi.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.