BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi

Ailee

Ailee (에일리), Pop Müzik altında Koreli-Amerikalı şarkıcı-söz yazarıdır. Güney Kore’de yaşayan şarkıcı, 8 Şubat 2012’de “Heaven” single’ı ile çıkış yapmıştır.
7 Ocak 2017’de A.Leean sahne adı altında “Fall Back” single’ı ile Amerika çıkışını yaptı.

Kariyeri

2019: YMC’den ayrılış, Butterfly, yeni ajans

25 Mart’ta, Ailee’nin YMC Entertainment ile olan özel sözleşmesinin başarısız yenileme görüşmelerinin ardından 28 Şubat’ta sona erdiği açıklandı. Ancak Ailee, 2 Temmuz’da yayınlanan yeni albümü Butterfly için YMC ile çalışmaya devam edeceğini ve albüm promosyonları sona erdiğinde plak şirketinden ayrılacağını açıkladı.

10 Eylül’de Ailee, Rocket3 Entertainment adlı kendi tek kişilik ajansı tarafından yönetileceğini açıkladı. Kasım ayında Ailee, Amerika pazarına girmeye hazırlandığını ve 12 Aralık’ta “Sweater” adlı sezon parçasını yayınlayacağını açıkladı.

2020: Good Girl ve I’m

14 Mayıs – 2 Temmuz tarihleri arasında Mnet’in reality hayatta kalma programı Good Girl’de yer aldı.

28 Eylül’de Rocket3, Ailee’nin 6 Ekim’de mini albüm I’m ile geri dönüş yapacağını doğruladı.

2021: L1VE, Amy

22 Temmuz 2021’de Ailee, Ravi tarafından kurulan yeni bir plak şirketi olan THE L1VE’a katılan ilk sanatçı olarak açıklandı.

Üçüncü stüdyo albümü Amy ile 27 Ekim’de geri döneceği 14 Ekim’de doğrulandı.

2022: I’m Lovin’ Amy, ajans değişikliği

Ailee, 7 Mart 2022’de ilk İngilizce stüdyo albümü I’m Lovin’ Amy’yi yayınladı.

29 Temmuz’da THE L1VE plak şirketinden ayrıldığını açıkladı. 31 Temmuz’da Pop Music, Ailee’nin ajansla anlaştığını duyurdu.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.