BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BTS J-Hope, TWICE Jihyo, NCT DREAM, NewJeans, Stray Kids, ENHYPEN, STAYC ve Daha Fazlası Billboard Dünya Albüm Listesinde Zirveyi Kaptı

2 dakika okuma süresi

Billboard 2 Eylül’de sona eren hafta için Dünya Albümleri listesini yayınladı!

BTS‘ten J-Hope‘un 2022 tarihli solo albümü “Jack In The Box“, albümün yepyeni bir fiziksel versiyonu olan “HOPE Edition“ın (daha önce sadece dijital olarak veya Weverse albüm olarak mevcuttu) yayınlanmasının ardından bu hafta listeye yeniden 1 numaradan giriş yaptı. “Jack In The Box” ayrıca Billboard 200‘e 6 numaradan yeniden giriş yaparak J-Hope‘un solo sanatçı olarak ilk kez ilk 10’a giren albümü oldu.

TWICE‘tan Jihyo‘nun solo ilk mini albümü “ZONE” bu hafta Dünya Albümler listesine 2 numaradan giriş yaptı ve Billboard 200‘de ilk 15’e giren ikinci kadın K-pop solisti albümü oldu.

NewJeans‘in son mini albümü “Get Up“, 1 numarada geçirdiği dört haftanın ardından Dünya Albümleri listesinde üst üste beşinci haftasında 3 numaraya geriledi. “Get Up” aynı zamanda Billboard 200‘de yeni bir rekora imza atarak tarihte ilk 30’da art arda beş hafta geçiren ilk K-pop kız grubu albümü oldu.

NCT DREAM‘in son albümü “ISTJ” Kore’de ve dijital platformlarda yayınlanmasından bir ay sonra bu hafta Dünya Albümleri listesine 4 numaradan giriş yaptı. (“ISTJ” ilk olarak Kore’de ve dijital platformlarda 17 Temmuz’da yayınlanmış olmasına rağmen, albümün fiziksel versiyonunun ABD’de ancak 18 Ağustos’ta yayınlanmış olması ABD listelerine girişini geciktirdi). Albüm ayrıca NCT DREAM‘e bu hafta Billboard 200‘de şimdiye kadarki en yüksek sıralamasını kazandırdı ve Artist 100‘de yeni bir zirveye taşıdı.

Stray Kids‘in son albümü “★★★★★ (5-STAR)Dünya Albümleri listesinde üst üste 12. haftasında da 5 numaradaki yerini korudu ve grubun Billboard 200‘de 12 hafta boyunca listede kalan ilk albümü oldu.

ENHYPEN‘in “DARK BLOOD” albümü Dünya Albümleri listesinde üst üste 13. haftasında 7 numarada yer alırken, grubun Billboard 200‘de 10 hafta geçiren ilk albümü oldu.

Öte yandan, BTS‘in 2022 antoloji albümü “ProofDünya Albümleri listesindeki 63. haftasında 9 numaraya yükseldi.

ITZY‘nin son mini albümü “KILL MY DOUBTDünya Albümleri listesindeki üçüncü haftasında 10 numaraya yükselirken, LE SSERAFIM’in ilk tam uzunluktaki albümü “UNFORGIVEN17. haftasında 11 numarada yer aldı.

BTS‘ten Jimin‘in solo çıkış albümü “FACE” listedeki 22. haftasında 12 numaraya yerleşirken, NewJeans‘in çıkış EP’si “New Jeans35. haftasında 13 numaraya yerleşerek onu yakından takip etti.

Son olarak, STAYC‘in yeni mini albümü “TEENFRESH” bu haftaki listeye 14 numaradan giriş yaptı.

Tüm sanatçıları tebrik ediyoruz!

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.