Site icon K Fandom

24 Şubat’ta düzenlenen 21. Director’s Cut Ödülleri’nde “Decision to Leave” toplam beş ödül kazandı!

Her yıl düzenlenen Director’s Cut Ödülleri, Kore’den yaklaşık 300 film yapımcısını temsil eden Korea Film Director’s Network (KFDN) tarafından veriliyor.

Bu yılın En İyi Yönetmen ödülleri “Decision to Leave” ile Park Chan Wook ve “Narco-Saints” ile Yoon Jong Bin’e verildi. Park Chan Wook şu anda yurtdışında film çektiği için ödülü onun adına “Hero” filminin yönetmeni Yoon Jae Kyun aldı ve ödülü alırken “Şahsen bu ödülü kazanmayı en çok ben istemiştim. Yönetmen Park Chan Wook’tan onun adına okumak için bir not almamış olsam da, sanırım o da benimle aynı şekilde hissediyor. Tüm oyunculara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu (Film) ödülleri “Decision to Leave” filminin yıldızları Park Hae Il ve Tang Wei’ye gitti. Seo Hyun Woo, Park Hae Il’in yerine yaptığı konuşmayı okudu: “Bundan daha kötü bir talihsizlik olamaz. Kötü bir soğuk algınlığı ve mevsim değişikliğinin etkileri nedeniyle katılamadığım için çok üzgünüm. Yönetmenlerin oyuncularının oyunculuklarını takdir etmesi her zaman mutlu olunası ve minnettar olunası bir şeydir. Şu anda muhtemelen yurtdışında farklı bir proje üzerinde yoğun bir şekilde çalışan yönetmen Park Chan Wook’a ve bana destek olan oyunculara teşekkür ederim.

Benzer şekilde, Tang Wei’nin ödülünü eşi yönetmen Kim Tae Yong kabul etti. Tae Yong, “Tang Wei şu anda film çekimlerinde. Telefonuna cevap veremiyor. Kazanan ya da sunan ben olmasam da, elçi olarak kendimi onurlandırılmış hissediyorum. Kendisini ödül hakkında da bilgilendirdim.” Aktris daha sonra bir video aracılığıyla ödül için minnettarlığını bizzat dile getirdi.

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi) ödülü “Anna“daki rolüyle Suzy’ye verildi. Yıldız oyuncu ödülle ilgili olarak “Sadece davet edildiğim için bile çok minnettarım, bu anlamlı ödüle layık görüldüğüm için de daha büyük bir minnettarlık duyuyorum. ‘Anna’ projesi benim için çok büyük bir projeydi. Kendimi adadığım ilk projeydi ve projeyi seçene kadarki yolculuk boyunca korkularım vardı; dolayısıyla bu ödül benim için çok daha anlamlı. Bunu diğerleri adına aldığım bir ödül olarak düşüneceğim ve daha da çok çalışacağım. Çok çalışan bir oyuncu olacağım.” şeklinde konuştu.

Kazananların tam listesini hemen aşağıda inceleyebilirsiniz!

Tüm kazananları tebrik ederiz!

kaynak

Exit mobile version