BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
K-DramaListeler

Sizi gözyaşlarına boğacak 10 duygusal Kore dizisi.

5 dakika okuma süresi

Duygusal Kore dizisi izleyip ağlama havanızda mısınız? O zaman bu liste tam size göre! Sizin için 10 duygusal kore dizisini derledik. Yürek burkan aşk hikayelerinden yıkıcı aile dramlarına kadar, bu dizileri mendilsiz izleyemeceksiniz. Kore televizyon dünyasına dalarken aile, fedakarlık ve karşılıksız aşk hikayelerinden etkilenmeye hazır olun. İster deneyimli bir K-drama hayranı olun, ister bu türde yeni olun, bu dizilerin sizde kalıcı bir etki bırakacağı kesin.

1. Its Okay to Not Be Okay

Its Okay to Not Be Okay

“It’s Okay to Not Be Okay”, bir psikiyatri koğuşunda çalışan ve aşka inanmayan Moon Kang-tae isimli bir toplum sağlığı çalışanı ile dissosiyatif kimlik bozukluğu olan Go Moon-young isimli bir çocuk kitabı yazarının hikayesini anlatan yürek ferahlatan ve duygusal bir dramadır. İkili tanışıp bir aşk yaşamaya başlarken, bir yandan da birbirlerinin duygusal ve psikolojik yaralarını iyileştirmeyi öğrenirler. Akıl sağlığı, aile, sevgi ve kabullenmenin gücü gibi temaları işleyen dizi, bu süreçte kesinlikle birkaç damla gözyaşı döktürecek. Eğer romantizm, drama ve biraz da komedi seviyorsanız, “It’s Okay to Not Be Okay”i listenizden eksik etmeyin.

2. Mr. Sunshine

Mr Sunshine

Dizi, 1900’lü yılların başında, Kore’nin Japon işgali döneminden önce geçmektedir. ABD’nin 1871 tarihinde Joseon’daki seferi sırasında, Joseonlu bir çocuk bir Amerikan savaş gemisi tarafından kurtarılır ve Amerika’ya götürülür. Bir yetişkin olduğunda Joseon’a geri döner. Burada bir Amerikan askeri olarak konuşlandırılır ve bir aristokrat aileden gelen kadına âşık olur. Ancak aralarındaki sınıf farkı nedeniyle dostlukları ve aşkları zora girer. Dizi 2. Dünya Savaşı öncesinde geçtiği için, temelde bize ABD gibi zengin ve güçlü ülkeler ile Kore gibi zayıf bırakılmış ülkeler arasındaki farkı gösteriyor.

3. Goblin

Goblin

“Goblin”, ruhların koruyucusu olarak da bilinen ve ölümsüz hayatına son vermek için gelinini arayan bir goblinin hikayesini anlatan yürek burkan bir fantastik romantik dram dizisidir. Gerçek adı Kim Shin olan cin, yüzyıllardır yaşamaktadır ve ölümsüz yaşamından bıkmıştır. Bir sonraki hayata geçebilmesi için göğsüne saplanmış olan kılıcı çıkarabilecek insan bir gelin bulması gerekmektedir. Gelin, çektiği acıya son verebilecek ve ölmesine izin verebilecek tek kişidir. Bu sırada, hayaletleri görebilen Ji Eun-tak adında bir lise öğrencisiyle tanışır ve ona aşık olur ve birlikte diğer doğaüstü varlıklarla ve kendi korkularıyla yüzleşmek zorunda kalırlar. Dizide ayrıca ortamı neşelendiren, esprili ve çekişmeli bir Azrail üçlüsü de yer alıyor. Karakterlerin duygusal derinliği ve aşk, kayıp ve kefaret temaları kesinlikle mendillere uzanmanızı sağlayacak. Eğer fantezi, romantizm ve biraz da komedi seviyorsanız, “Goblin” i kaçırmayın!

4. Kill Me, Heal Me

Kill Me, Heal Me

“Kill Me, Heal Me” dissosiyatif kimlik bozukluğundan muzdarip ve yedi farklı kişiliğe sahip Cha Do-hyun adlı zengin bir iş adamını konu alan dokunaklı ve duygusal bir K-drama. İçsel karmaşasını çözmek için, başlangıçta ona teşhis koymaya ve tedavi etmeye çalışan Oh Ri-jin adlı birinci sınıf bir psikiyatri asistanından yardım ister. İkili birbirlerini tanıdıkça, birbirlerine karşı hisler geliştirmeye başlarlar ve Do-hyun’un geçmişindeki sırları ortaya çıkarmak ve travmasını iyileştirmesine yardımcı olmak için birlikte çalışırlar. Akıl sağlığı, aile, sevgi ve kabullenmenin gücü gibi temaları ele alan drama, bu süreçte kesinlikle birkaç damla gözyaşı dökmenizi sağlayacak. Romantizm gizem ve drama sevenler bu diziyi kaçırmasın.

5. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

“Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo”, zamanda geri giderek Goryeo Hanedanlığı’na taşınan ve kraliyet sarayının siyasetine ve romantizmine karışan Hae Soo adlı modern bir kadının hikayesini anlatan tarihi bir aşk dramasıdır. Drama, Hae Soo’nun düşünceli ve gizemli dördüncü prens Wang So da dahil olmak üzere kraliyet ailesinin birçok prensiyle olan ilişkilerini takip ediyor. Aşk, ihanet ve değer verdiklerimiz için yapılması gereken fedakârlıklar gibi temaları işleyen drama duygusaldır. Karakterler ayrıca karmaşık ve çoğu zaman tehlikeli dünyalarında gezinirken zor seçimler ve kişisel mücadelelerle karşı karşıya kalıyorlar. Romantizm, politika ve biraz da fantezi karışımı tarihi dramaların hayranıysanız, “Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo” dizisini kaçırmak istemezsiniz.

6. Flower of Evil

Flower of Evil

“Flower of Evil “, başarılı ve çekici bir adam olan kocasının bir seri katil olabileceğinden şüphelenmeye başlayan bir dedektif hakkında gerilim dolu ve yürek burkan bir kore dizisidir. Araştırdıkça, evliliğinin temellerini ve eşine olan güvenini sarsan karanlık sırları ve yalanları ortaya çıkarır. Bu dram, sizi ters köşeleri ile koltuğunuzun ucunda tutacak ve duygusal anları kesinlikle birkaç gözyaşı dökmenize neden olacak. Eğer gizem, romantizm ve biraz da psikolojik gerilim seviyorsanız, “Flower of Evil” sizin için ideal bir dizi!

7. Uncontrollably Fond

Uncontrallaby Fond

“Uncontrollably Fond” Shin Joon-young adında başarılı bir aktör ile No Eul adında bir belgesel yapımcısını konu alan acı tatlı ve duygusal bir dramadır. Joon-young ve Eul bir zamanlar birbirlerine aşıktır ancak kontrolleri dışındaki koşullar nedeniyle ayrılmak zorunda kalırlar. Yıllar sonra tekrar karşılaşırlar ve çözülmemiş duyguları ve çatışmalarıyla yüzleşmek zorunda kalırlar. Aşk, kayıp ve değer verdiklerimiz için yaptığımız fedakârlıklar temalarını işleyen dizi, bu süreçte kesinlikle yüreğinizi burkacak. Romantizm, drama ve biraz da gizem hayranıysanız, “Uncontrollably Fond” tam size göre.

8. Empress Ki

Empress Ki

” The Empress Ki “, Çin’deki Yuan Hanedanlığı’nın imparatoriçesi konumuna yükselen Ki Seung-nyang adlı Goryeo doğumlu bir kadının hikayesini anlatan tarihi bir dramadır. Dizi, Seung-nyang’ın cariye olarak satılan genç ve yoksul bir kadından aşk, güç ve imparatorluğunun geleceği için savaşan güçlü ve hırslı bir imparatoriçeye uzanan yolculuğunu anlatıyor. Yol boyunca Seung-nyang, kraliyet sarayının karmaşık ve tehlikeli dünyasında gezinirken siyasi entrika, ihanet ve kişisel mücadelelerle yüzleşmek zorunda kalır. Aşk, kayıp, kimlik ve amaç arayışı gibi temaları işleyen dizi çok duygusaldır. Romantizm ve siyasi entrika karışımı tarihi dramaların hayranıysanız, “The Empress Ki” kaçırmak istemeyeceğiniz, mutlaka izlemeniz gereken bir dizi!

9. Youth of May

Youth of May

“Youth of May”, Güney Kore’nin Gwangju kentinde demokrasi yanlısı bir ayaklanmanın yaşandığı Mayıs 1980’deki çalkantılı siyasi olaylar sırasında Lee Soo-hyun adında tutkulu ve idealist bir tıp öğrencisi ile Kim Myung-hee adında nazik ve sıcak kalpli bir hemşirenin hikayesini anlatan tarihi bir dramadır. Dizi, Soo-hyun ve Myung-hee’nin Gwangju Ayaklanması’nın arka planında kişisel ve profesyonel hayatlarını yönlendirirken, zorluklarla yüzleşmelerini ve inandıkları davalar için fedakârlık yapmalarını konu alıyor. Aşk, kayıp, adalet ve özgürlük arayışı gibi temaları işleyen dizimizi de listeye ekledim.

10. Hi Bye, Mama

Hi, Bye Mama

Listenin sonunda favorim olan Hi Bye, Mama var. “Hi Bye, Mama” trajik bir kazada ölen Cha Yu-ri isimli bir kadının yarım kalan işlerini tamamlamak ve kocası ve kızıyla olan ilişkisini düzeltmek için 49 günlüğüne hayalet olarak hayata dönme şansı bulmasını konu alan iç açıcı ve duygusal bir K-drama. Drama, Yu-ri’nin sevdikleriyle yeniden bağlantı kurmaya ve dokunamamak ya da dokunulamamak da dahil olmak üzere hayalet olmanın zorluklarıyla başa çıkmaya çalışmasını izliyor. Sevgi, aile ve ölümün ötesinde bile bizi birbirimize bağlayan bağlar gibi temaları irdeleyen dizi oldukça duygusal. Fantezi, romantizm ve biraz da dram hayranıysanız, “Hi Bye, Mama” ı listenize ekleyin!

Dizi konuları buradan alınmıştır.İlgili İçerikler
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Drama

Lee Sang Yeob, ünlü olmayan sevgilisiyle evleniyor!

1 dakika okuma süresi
Lee Sang Yeob evleniyor! 25 Eylül’de Sports Seoul, Lee Sang Yeob‘un ünlü olmayan kız arkadaşıyla gelecek yıl Mart ayında evleneceğini duyurdu. Bu…
HaberK-Drama

Seul Uluslararası Drama Ödülleri 2023'te Kimler Kazandı?

2 dakika okuma süresi
Seul Uluslararası Drama Ödülleri 2023‘ün kazananları belli oldu! Bu yıl 18. kez düzenlenen Seul Uluslararası Drama Ödülleri, dünyanın dört bir yanından gelen…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.