BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Drama

24 Şubat’ta düzenlenen 21. Director’s Cut Ödülleri’nde “Decision to Leave” toplam beş ödül kazandı!

2 dakika okuma süresi

Her yıl düzenlenen Director’s Cut Ödülleri, Kore’den yaklaşık 300 film yapımcısını temsil eden Korea Film Director’s Network (KFDN) tarafından veriliyor.

Bu yılın En İyi Yönetmen ödülleri “Decision to Leave” ile Park Chan Wook ve “Narco-Saints” ile Yoon Jong Bin’e verildi. Park Chan Wook şu anda yurtdışında film çektiği için ödülü onun adına “Hero” filminin yönetmeni Yoon Jae Kyun aldı ve ödülü alırken “Şahsen bu ödülü kazanmayı en çok ben istemiştim. Yönetmen Park Chan Wook’tan onun adına okumak için bir not almamış olsam da, sanırım o da benimle aynı şekilde hissediyor. Tüm oyunculara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu (Film) ödülleri “Decision to Leave” filminin yıldızları Park Hae Il ve Tang Wei’ye gitti. Seo Hyun Woo, Park Hae Il’in yerine yaptığı konuşmayı okudu: “Bundan daha kötü bir talihsizlik olamaz. Kötü bir soğuk algınlığı ve mevsim değişikliğinin etkileri nedeniyle katılamadığım için çok üzgünüm. Yönetmenlerin oyuncularının oyunculuklarını takdir etmesi her zaman mutlu olunası ve minnettar olunası bir şeydir. Şu anda muhtemelen yurtdışında farklı bir proje üzerinde yoğun bir şekilde çalışan yönetmen Park Chan Wook’a ve bana destek olan oyunculara teşekkür ederim.

Benzer şekilde, Tang Wei’nin ödülünü eşi yönetmen Kim Tae Yong kabul etti. Tae Yong, “Tang Wei şu anda film çekimlerinde. Telefonuna cevap veremiyor. Kazanan ya da sunan ben olmasam da, elçi olarak kendimi onurlandırılmış hissediyorum. Kendisini ödül hakkında da bilgilendirdim.” Aktris daha sonra bir video aracılığıyla ödül için minnettarlığını bizzat dile getirdi.

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi) ödülü “Anna“daki rolüyle Suzy’ye verildi. Yıldız oyuncu ödülle ilgili olarak “Sadece davet edildiğim için bile çok minnettarım, bu anlamlı ödüle layık görüldüğüm için de daha büyük bir minnettarlık duyuyorum. ‘Anna’ projesi benim için çok büyük bir projeydi. Kendimi adadığım ilk projeydi ve projeyi seçene kadarki yolculuk boyunca korkularım vardı; dolayısıyla bu ödül benim için çok daha anlamlı. Bunu diğerleri adına aldığım bir ödül olarak düşüneceğim ve daha da çok çalışacağım. Çok çalışan bir oyuncu olacağım.” şeklinde konuştu.

Kazananların tam listesini hemen aşağıda inceleyebilirsiniz!

 • En İyi Yönetmen (Film): Park Chan Wook (“Decision to Leave”)
 • En İyi Yönetmen (Dizi): Yoon Jong Bin (“Narco-Saints”)
 • En İyi Yeni Yönetmen: Ahn Tae Jin (“The Night Owl”)
 • En İyi Senaryo (Film): Park Chan Wook, Jung Seo Kyung (“Ayrılma Kararı”)
 • En İyi Senaryo (Dizi): Yoon Jong Bin, Kwon Sung Hwi (“Narco-Saints”)
 • En İyi Görüntü: Kim Sae In (“The Apartment With Two Women”)
 • En İyi Erkek Oyuncu (Dizi): Jo Woo Jin (“Narco-Saints”)
 • En İyi Kadın Oyuncu (Dizi): Suzy (“Anna”)
 • En İyi Erkek Oyuncu (Film): Park Hae Il (“Ayrılma Kararı”)
 • En İyi Kadın Oyuncu (Film): Tang Wei (“Ayrılma Kararı”)
 • En İyi Yeni Erkek Oyuncu (Dizi): Kim Min Gwi (“Narco-Saints”)
 • En İyi Yeni Kadın Oyuncu (Dizi): Park Ye Young (“Anna”)
 • En İyi Yeni Erkek Oyuncu (Film): Seo Hyun Woo (“Ayrılma Kararı”)
 • En İyi Yeni Kadın Oyuncu (Film): Yang Mal Bok (“The Apartment With Two Women”)

Tüm kazananları tebrik ederiz!

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.