BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
K-PopRöportaj

Röportaj: NCT DREAM Jaemin, geliştiğini en çok gösteren şeyden, olmak istediği kişiden ve daha fazlasından bahsetti

3 dakika okuma süresi
nct dream jaemin röportaj

NCT DREAM‘den Jaemin, Marie Claire Korea ile tekli bir fotoğraf çekimine katıldı!

Fotoğraf çekimi yılın başlarında gerçekleşirken, Jaemin, SM‘nin ajans çapındaki “2023 SMTOWN LIVE: SMCU PALACE @KWANGYA” konseriyle 2023’ü karşılama ve ardından tek olarak dergiye çıkması hakkında konuştu. Jaemin, “Dürüst olmak gerekirse, Noel veya yeni yılın ilk günü gibi özel günleri kutlamak için hiçbir zaman özel bir çaba sarf etmedim” diye itiraf etti. “Bu yüzden yeni yıla belirli bir şekilde girmek için hiç plan yapmadım ama şimdi bu fotoğraf çekimini yaptığıma göre, bunun başlamak için iyi bir yol olduğunu düşünüyorum. Mevcut görüntümü bir anı olarak saklayabileceğim ve bu görüntüyü birçok insana gösterebileceğim. Çekim süreci de eğlenceli. Bugünkü çekim, yılın son gününde geri sayım yaptığım zamankinden daha çok yeni yıla giriyormuşum gibi hissettiriyor” diye de ekledi.

Jaemin artık daha yaşlı olduğu için zamanı daha farklı deneyimlediğini söyledi ve kendisine gelecek planlarının bu nedenle değişip değişmediği soruldu. Jaemin şöyle yanıt verdi: “Yapılacaklar listem nispeten aynı. Ben birden fazla küçük ve farklı şeyler planlayan biriyim. Bu yıl snowboardda daha iyi olmanın yanı sıra, hayranlarımızla yüz yüze gelmemiz için daha fazla fırsat olacak, bu yüzden sahnede gösterebileceğim şeyleri düşünüyorum.”

Hedeflerinin ne kadar gerçekçi olduğu göz önüne alındığında, Jaemin bu zihniyetin kendi büyümesini açıkça görmesine nasıl yardımcı olduğundan bahsetti. “NCT ekibine baktığımda, genellikle konserlerimizin boyutu veya formatı değiştiğinde ve Seasony [NCT’nin hayran kulübü NCTzen için kullandığı takma ad] hayranlarımızla karşılaştığımızda büyümemizi hissediyorum.”

“Şahsen ben geliştiğimi en çok kayıt yaparken hissediyorum. Geçmişte, kaydın nasıl mixleneceği ve tamamlanacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu. Sesimi nasıl kullanacağımı bilmiyordum. Ancak bestecinin talimatlarına göre çalıştıktan sonra yavaş yavaş kavramaya başladım. Şimdi şarkılar elimize ulaştığında, nasıl tamamlanacağını tahmin edebiliyorum, böylece sesimi buna uyduruyorum ve bu gerçekleştiğinde, ne kadar yol katettiğimi fark ediyorum.”

Jaemin gelişmesini sağlayan şeyin ne olduğu konusunda ise şunları söyledi: “Stajyerken rekabet vardı. Ondan sonra iltifatlar geldi. Şimdi ise hayranlarımızın varlığı. Sadece bizi görmek ve değişmeyen desteklerini vermek için zaman ayırmak kolay değil. Özenle çabalayarak elde ettiğim gelişmiş yeteneklerimi gösterecek insanlara sahip olmanın en büyük itici güç olduğunu düşünüyorum.”

NCT DREAM, üyelerinin çoğu henüz 15 yaşlarındayken çıkış yaptığından beri, “gelişmek ve büyümek” grubu tanımlamak için düzenli olarak kullanılan terimlerden biri. Tanıtımlarının sekizinci yılında olan Jaemin, bu büyümenin hayran kitleleri üzerinde nasıl komik bir etkisi olduğuna değinerek gülerek şu açıklamayı yaptı: “Sanırım çıkışımızdan bu yana bizi sevenler bizi anne ve babaların gözünden görüyorlar. Tüm ebeveynler için çocuklarının çocuklukları en canlı anılardır. Bu yüzden yetişkin olduktan sonra bile onlara sevgiyle çocuk gözüyle baktıkları anlar olur. Hayranlarımızın da böyle olduğunu düşünüyorum.”

Hayranlarının NCT DREAM’e sık sık takdire şayan olduklarını ve onlarla gurur duyduklarını söylediğini belirten Jaemin sözlerini şöyle sürdürdü: “Sanırım bunu söylüyorlar çünkü 15, 16 yaşlarında ilk kez sahneye çıkışımızın görüntüsü onlar için hala çok canlı.”

Şimdi ise Jaemin, insanların kendisinin güzel bir gülümsemeye sahip, parlak ve pozitif bir insan olduğunu söylemesini umduğunu paylaştı. Bu iltifatın kariyerindeki başarılarıyla hiçbir ilgisi olmadığını belirten Jaemin, “Sanırım bunun nedeni şarkıcı ve ünlü olmadan önce iyi bir insan olmak istemem. Düşündüğünüzde sizi mutlu hissettiren insanları bilirsiniz. Ben de öyle bir insan olmak istiyorum” diye ekledi.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…
HaberK-Pop

BLACKPINK üyeleri kendi ajanslarını kurdu, YG Entertainment yorum yapmaktan kaçındı

1 dakika okuma süresi
BLACKPINK üyelerinin sözleşmeleriyle ilgili yeni haberler ortaya çıkmaya devam ediyor. News1’in 25 Eylül’de yaptığı habere göre, Jennie ve Jisoo kendi bireysel ajanslarını…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.