BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

KINGDOM’ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi

KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı.

Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe sunulması planlanan albümün tasarımının, bazıları İslam’ın kutsal kitabı Kur’an‘la benzerlikler taşıdığını belirtmişti. Bunun üzerine ajans, farkındalık eksikliğinden dolayı üzüntülerini dile getirerek Müslüman toplumundan ve etkilenmiş olabilecek kişilerden özür diledi.

Ayrıca ajans, ilk albüm baskısının 70.000 kopyasının tamamının geri çağrıldığını ve imha edildiğini, albümün yeni bir tasarımla yeniden üretileceğini ve 26 Eylül’de ön siparişlerin yeniden açılacağını duyurdu. Albümün 18 Ekim’deki resmi yayın tarihi ise değişmedi.

GF Entertainment‘ın açıklamasının tamamı şöyle oldu:

Merhaba, biz GF Entertainment.

Kısa bir süre önce KINGDOM’un 21’inde ön siparişe açılması planlanan 7. mini albümünün kapağıyla ilgili geri bildirimler aldık. Tasarımın İslami kutsal kitap Kur’an-ı Kerim ile benzerlik taşıdığına dikkat çekildi.

KINGDOM, K-pop aracılığıyla dünya kültürlerinin zenginliğini sergilemeye çalışan, kültürel çeşitliliği ve bir arada yaşamayı teşvik etmeye güçlü bir bağlılık duyan bir gruptur. Farkındalık ve denetim eksikliğimiz nedeniyle bu tartışmanın ortaya çıkmış olmasından dolayı çok üzgünüz ve bu konudaki kusurlarımızı kabul ediyoruz. Müslüman toplumundan ve bu durumdan rahatsızlık duymuş olabilecek herkesten özür dileriz.

Pişmanlığımızı alçakgönüllülükle dile getiriyor ve bu vesileyle, gelecekte böyle olayların yaşanmasını önlemek için adımlar atacağımızı taahhüt ediyoruz.

Bu nedenle, ilk albüm baskısının 70.000 kopyasını geri çağırıp imha etme ve yeniden basma kararı aldık. KINGDOM‘un yeni albümü için ön siparişler 26’sında saat 11.00’de başlayacak ve resmi yayın 18 Ekim’de planlandığı gibi yapılacaktır.

KINGDOM‘u seven hayranlarımıza bu durumun neden olduğu rahatsızlıklardan dolayı özür dileriz.

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Drama

Lee Sang Yeob, ünlü olmayan sevgilisiyle evleniyor!

1 dakika okuma süresi
Lee Sang Yeob evleniyor! 25 Eylül’de Sports Seoul, Lee Sang Yeob‘un ünlü olmayan kız arkadaşıyla gelecek yıl Mart ayında evleneceğini duyurdu. Bu…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.