BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

NewJeans, “OMG” albümü ile milyon satan albüme en hızlı ulaşan K-Pop grubu oldu

1 dakika okuma süresi
new jeans omg en hızlı milyon satan albüm

NewJeans çıkışlarından sadece altı ay sonra resmen milyon satanlar listesine girdi!

Circle Chart’a göre, NewJeans’in ilk single albümü “OMG” 27 Ocak itibariyle 1,013,462 kopya sattı. Bu, NewJeans’in 2 Ocak’ta “OMG”un yayınlanmasından sadece üç buçuk hafta sonra ve Ağustos 2022’de kendi adlarını taşıyan EP’leriyle yaptıkları resmi çıkıştan altı ay sonra gelen ilk milyon satan albümü oldu. NewJeans şu anda tarihte bir milyon satan albüme sahip yedinci K-pop kız grubu olmasının yanı sıra bunu başaran en genç ve en hızlı grup.

Bu bir milyon albümün yaklaşık 720.000’i fiziksel albüm satışlarından, yaklaşık 290.000’i ise Weverse albüm satışlarından elde edildi. Bu CD’lerin, fiziksel albümlerin ve Weverse albümleri gibi platform kayıtlarının sevkiyatlarından Circle Chart toplam satışları hesaplarken iadeleri hariç tutuyor.

“OMG” yayınlandığı gün 480.000’den fazla kopya satarak neredeyse yarım milyon satan bir albüm haline geldi. “OMG” sadece ilk satış gününde, NewJeans’in ilk EP’si “NewJeans” ile kırdığı 311.271 adetlik önceki ilk hafta satış rekorunu kırdı ve hafta sonuna kadar toplam 701.241 adetlik satış rakamına ulaştı. Bu sadece grup için yeni bir kişisel rekor olmakla kalmadı, aynı zamanda “OMG”, Hanteo tarihinde BLACKPINK’in “BORN PINK”, aespa’nın “Girls” ve IVE’nin “After LIKE” albümlerinin ardından dördüncü en yüksek ilk hafta satışına sahip kız grubu albümü oldu.

NewJeans altı hafta boyunca “OMG”, “Ditto” ve yaz hiti “Hype Boy” ile çeşitli Circle Listelerini domine etti. Son listelerde NewJeans, “OMG” ile albüm listesinin zirvesine yerleştikten sonra “Ditto” ve “OMG” ile dijital listede, yayın listesinde ve küresel K-pop listesinde ilk iki sırayı ele geçirerek etkileyici bir şekilde dörtlü bir taç elde etti.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.