BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

OMEGA X Spire Entertainment’a karşı açtığı davayı kazandı ve sözleşmeler askıya alındı.

2 dakika okuma süresi

Erkek grubu OMEGA X, Spire Entertainment’a karşı açtığı davayı kazanarak şirketle olan sözleşmelerinin askıya alınmasını sağladı.

SBS’nin özel haberine göre OMEGA X, Spire Entertainment’a karşı açtığı davayı kazanarak münhasır sözleşmelerinin geçerliliğini askıya aldı. Bu karar, 11 OMEGA X üyesinin artık eğlence sektöründeki faaliyetlerini Spire Entertainment’ın kontrolünden bağımsız olarak hiçbir kısıtlama olmaksızın sürdürebilecekleri anlamına geliyor.

11 Ocak’ta Seul Doğu Bölge Mahkemesi 21. Hukuk İşleri Dairesi OMEGA X lehine karar vererek grubun 11 üyesinin münhasır sözleşmelerini askıya aldı. Mahkeme, ajans ve sanatçı arasındaki güvenin sürdürülmesindeki güçlüklere dayanarak OMEGA X lehine karar verdi.

Temel güven ilişkisinin ortadan kalktığı ve şu anda normal bir sözleşme ilişkisini sürdürmenin zor olduğu kanaatine vardık.

Sözleşmenin geçerli olarak devam etmesi halinde, üyelerin eğlence faaliyetlerinin büyük ölçüde kısıtlanması beklenmektedir.

Seul Doğu Bölge Mahkemesi

Mahkemenin OMEGA X üyelerinin maruz kaldığı sözlü ve fiziksel tacizin tesadüfi olmadığını ve eski CEO Kang’ın üyeleri tehdit etmek için faaliyetlerinin askıya alınmasını kullandığını kabul ettiği de kaydedildi. Ayrıca, eski CEO Kang ile üyeler arasındaki güvenin, üyelerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki konserlerinin ardından Kore’ye dönmek için uçak biletlerini iptal etmek gibi örneklerle üyelerin kişisel haklarını ihlal etmesi nedeniyle onarılamaz olduğu kaydedildi.

Bu davada OMEGA X’i temsil eden S Hukuk Bürosu avukatı Noh Jong Eon, dava hakkında SBS’e kısaca konuştu.

Bu dava, mahkemenin gençlerin hayallerini ayaklar altına alan bir kurumun zulmüne dikkat çektiği bir davadır.

İnsan onuruna saygı gösteren ve sağduyuya dayanan bu kararı memnuniyetle karşılıyoruz.

Noh Jong Eon

OMEGA X üyeleri ayrıca Instagram sayfalarında bir duyuru yayınlayarak hayranlarına yanında oldukları için teşekkür etti.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

오메가엑스 (@omega_x__for_x)’in paylaştığı bir gönderi

Merhaba, biz OMEGA X.

Kendileriyle olan istisnai sözleşmemizin geçerliliğini askıya almak için bugün acenteye karşı açtığımız davayı kazandık.

Bize cesaret veren tüm desteğiniz sayesinde bu sonuca ulaşabildik.

Bunca zamandır gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

Tüm FOR X’i çok seviyoruz, teşekkür ederiz.

Sizlere borcumuzu daha iyi müzik ve harika performanslarla ödeyeceğiz.

Teşekkür ederiz.

OMEGA X ♡ FOR X

OMEGA X

Kasım ayında Spire Entertainment’ın OMEGA X üyelerine kötü muamele ettiği ortaya çıkmıştı. Olayların ardından CEO Kang görevinden istifa etti.İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.