Site icon K Fandom

New Jeans Levi’s küresel elçisi seçildi

Küresel denim markası Levi’s, 501 Jeans‘in doğuşunun 150. yıldönümünü kutlamak üzere K-pop’ın yeni trend lideri New Jeans‘i Levi’s Küresel Elçisi olarak seçtiğini duyurdu.

Minji, Hanni, Danielle, Haerin ve Hyein‘den oluşan New Jeans, 2000’li yıllarda geleceğe yönelik bir konseptle Gen-Z’nin kalbini çaldı. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında çıkış yapan New Jeans, ‘Attention‘ ve ‘Hype boy‘ ile popülerlik kazandı ve müziklerini geniş bir kitleye yaydı. Bunu takiben ‘Ditto‘ ve ‘OMG‘ teklileri de çok sevildi ve çıkışlarından sonraki 6 ay içinde ABD Billboard ‘Hot 100‘e girme başarısını gösterdi.

New Jeans, müzik dışında da yenilikçi tarzlarıyla dünyanın dört bir yanındaki hayranları arasında popüler. Y2K’dan esinlenen moda ve modern trendlerin karışımını sunan New Jeans artık Gen-Z’nin temsili idolü haline geldi.

New Jeans’in grup adı, her zaman şık olan ve yaşı ne olursa olsun herkes tarafından sevilen kot pantolonlardan esinlenildi. Yeni bir çağın ebedi ikonları olmayı umut eden grup, modayı takip eden ve bir dönemin trendine öncülük eden Levi’s ile aynı ruhu paylaşıyor.

New Jeans, “Geleceğe bakarken dünyanın en ikonik jean’lerini oluşturan marka Levi’s ile birlikte olmaktan onur ve heyecan duyuyoruz” dedi ve ekledi “Kimlik bizi doğal bir ortaklığa götürdü.

Levi’s’tan bir yetkili ise şunları söyledi: “501’in doğuşunun 150. yıldönümünü kutlarken marka kimliğimizin Z kuşağına hitap etmesi adına ilk adım olarak New Jeans ile bir toplantı hazırladık. Birlikte çeşitli performanslar ve ilginç çalışmalar yapmayı planlıyoruz

Levi’s ve New Jeans ile yapılan kampanyada 501 Original Jeans, 501 ’81 Jeans, T-shirt, denim gömlek ve ceket gibi çeşitli ürünler giyerek Z kuşağının trend tarafını şık görünümleriyle sergilediler. Tüm üyeler çekimi profesyonel bir görünümle, her kıyafete uygun poz ve yüz ifadeleriyle tamamladılar. Çekimlerin ardından, 20 Mayıs 1873’te perçin işlemiyle yapılan kot pantolonun patentinin alındığı 501. günün anısına New Jeans ile Seul’de canlı bir performans için farklı bir etkinlik de hazırlanıyor.

Benzersiz stilleriyle trendlere öncülük eden New Jeans’in, Levi’s® çekimlerinden fotoğraf ve videolar paylaşılacak, ayrıca küresel elçi olarak çeşitli etkinliklere devam edecekler.

kaynak

Exit mobile version