BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

NCT127’nin son videosunda gözüken saplantılı hayran + Sasaeng hakkında netizen yorumları

4 dakika okuma süresi
nct dream saplantılı hayran sasaeng

NCT 127, 28 Şubat’ta JCC‘nin (Johnny’s Communication Center) son bölümünü resmi YouTube kanalında yayınladı. Klipte üç NCT üyesi, sunucu Johnny, Mark ve Doyoung yer aldı. Videoda üç üyenin NEO CITY: THE LINK adlı turnelerinin ABD ayağı sırasında Chicago’da kızakla kaymaları gösterildi.

Hayranlar JCC bölümlerini severek izlerken, son bölümde özellikle bir olay dikkatlerini çekti.

Birçok izleyici, NCT‘den üç üyenin bir sasaeng (idollerin özel hayatını işgal eden saplantılı bir hayran) tarafından takip edildiğini fark etti ve daha da şaşırtıcı olan, yüzünün ve kimliğinin ajans tarafından bulanıklaştırılmamış olmasıydı. Mahremiyetin açıkça ihlal edildiği bu durumda hayranlar, şirketin sanatçılarına rahatsızlık veren kişileri uyarmasından memnun oldular. Kısa bir süre sonra, hayranlar sasaeng’in kim olduğunu bulmayı başardılar ve bu kişiyi ihbar etmek için sosyal medyada haberini yaydılar.

Hayranlar NCT 127’nin son JCC bölümünde sasaeng’in bulanık olmayan görüntüsüne tepki gösterdi

NCT 127’nin son videosundaki sasaeng’in ortaya çıkmasının ardından, hayranlar kızın grubu takip ederken görüldüğü birkaç olay daha buldu. Aynı kızak pistinde bulunmaları hayranlar tarafından bir dereceye kadar kabul edilebilir bulunurken, aynı kişinin grubun bir sonraki mekanına kadar onlarla birlikte takılmak için grubun otelinin dışında beklerken de görüldüğünü öğrendiler. Bu kişinin kimliğinin daha sonra Judy Hoang olarak belirlendiği ve sosyal medyada @sunkissedviews kullanıcı adı üzerinden paylaşım yaptığı açıklandı.

Olayla ilgili aşağıda paylaştığımız TikTok videosunda saplantılı hayranın grubu ne kadar yakından takip ediyor olduğu açıkça görülüyor.

@johfam_suhciety like I tried to enjoy Johnny's video but as soon as I noticed her I literally could not stop seeing her! SHE AND HER FRIENDS WERE THERE THROUGHOUT THE ENTIRE VIDEO, ALWAYS BEHIND THEM. THIS BEHAVIOR IS NOT OK. #JCC #Sledding #NCT #NCT127 #JOHNNY #YUTA #DOYOUNG #MARK #NCT127inChicagc #kpop #kpopfyp ♬ Ay-Yo – NCT 127

Ancak olay bununla da kalmıyor. Sasaeng, grubu otellerinin önünde bekleyerek araba ile takip etmeye başlıyor.

Tüm bu yaşananların ardından hayranlar SM Entertainment’a grubun güvenliğini sağlamadığı için kızgın, ancak bir yandan da hayranın suratı blurlanmadığı için insanlar kimliğini tespit edip sosyal medya hesaplarına erişebildi. Sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarsa NCT grubunun diğer hayranlarını kızdırdı.

“Onlar 30 yaşına merdiven dayamış, genç kızların üstünden milyarlarca dolar kazanan ve çoğunlukla “ahlaki değerlere” önem vermeyen erkekler 😐 Eğer onları görmek için yüzlerce dolar harcayacaksanız, neden BAŞKA İNSANLARIN da olduğu KAMU ALANINDA sevimli bir etkinlik yapmayasınız?🤷🏼‍♀️

“Hepiniz çok kötü davranmayı ve atıp tutmayı seviyorsunuz, burada öfkeli bir şekilde sanki evlerine zorla girmişim gibi davranıyorsunuz ve benim hakkımda ne düşündüklerini umursadığımı sanıyorsunuz.”


Netizen Yorumları

 1. [+214] SM belki de kıza koca bir “siktir git” mesajı vermek için suratını bilerek bulanıklaştırmadı
 2. [+164] Kameralar önünde bu kadar bariz davranıyorsa, kamera dışında daha ne kadar ileri gittiğini hayal edebiliyor musunuz?
 3. [+153] Mark bana hayatta daha dayanıklı olmam için ilham veriyor… Çelik gibi iradesiyle böylesine ürkütücü bir durumda bile gülümsemeye ve kızağını indirmeye odaklanması gibi…
 4. [+130] Bence SM, korksun ve bir daha böyle bir şey yapmaya yeltenmesin diye yüzünü bilerek bulanıklaştırmadı, ama böyle bir şeyin bu kadar utanmaz biri üzerinde işe yarayacağından şüpheliyim ㅋㅋㅋ Temel sağduyu onun üzerinde işe yaramıyor ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Bahse girerim bulanıklaştırılmadığı için daha da mutludur. Bunun yerine onu mahkemeye çıkarın ve hapse atın.
 5. [+70] Sasaeng’lerin gerçekten durması gerek. Taeyong zaten ABD’den aldığı telefonlardan nasıl korktuğundan bahsetti ve Haechan Katalk’ını bile sildi. Eğer gerçek bir hayransanız, bunların hiçbirini yapmamalısınız. Sasaeng’lerin gerçekten bir suçlu olarak sınıflandırılması gerekiyor.
 6. [+67] İdollerinin duygularını biraz olsun dikkate alsaydı onlara neden olabileceği endişe ve rahatsızlığı düşünseydi, bir hayran olarak böyle davranamazdı. O bir anti. Bu idollerin peşinden koşarak, onlara hediyeler vererek, her şey sadece bir “tesadüf” gibi davranarak çok kötü hatırlanmak istiyorlar. Eminim idol eninde sonunda sizi hatırlayacaktır… Ama bir “baş belası” olarak. Eğer idolünüz tarafından sevgiyle hatırlanmak istiyorsanız, mesafenizi koruyun… Bunu nasıl bilmezsiniz aklım almıyor. 🤷‍♀️
 7. [+51] Yok artık… O kadar doğal bir şeymiş gibi yanlarında geziyordu ki, öğrendiğimde şok oldum… Çocukların ne kadar şaşırmış olabileceğini hayal edin ㅠㅠ
 8. [+46] Çocuklar oteldeki kızak pistine giderken kızın onları takip etmek için bir taksiye bindiğini görebilirsiniz… Namı oldukça kötü bir sasaeng.
 9. [+29] Umarım SM onu bilerek bulanıklaştırmamıştır~
 10. [+28] Böyle bir saçmalık için vaktiniz varsa, lütfen bunun yerine müziklerini yaymaya çalışın ㅗ
 11. [+26] Lütfen utanç duymayı öğrenin
 12. [+23] Lee Mark’ın bu durumda dahi hala gülebiliyor olması, çok dayanıklı biri…
 13. [+22] Offff, onlar çekmeye çalışırken sen yollarına çıkmak zorunda mısın??????
 14. [+22] Bu çekimlerde sahada personel yok mu? Kimse onu durdurmayı düşünmedi mi?
 15. [+17] Bu takip saçmalığıyla daha ne kadar ileri gidecek? Sasaeng olmanın bir suç olduğunu biliyor, bu yüzden herkesin görmesi için böyle bir videoda damgalanmaktan nasıl da utanmıyor?
 16. [+17] Bu sasaeng piçleriyle ne yapacağız bilmiyorum..
 17. [+17] Gerçekten gündüz gözüyle böyle yapıyor… Lütfen bu sasaeng’lere gereken cezayı verin, bırakın yasalar onu bir sapık olarak kabul etsin ve hakim karşısına çıksın. Belli ki yasalarımız çok zayıf olduğu için bu tür içeriklerde yüzlerini gösterecek kadar pişkin hissediyorlar.
 18. [+16] Tüm bu çaba ne için?? Mark kim olduğunu bile bilmiyor, seni aptal orospu
 19. [+9] Bu sasaeng artık defolup gidebilir mi ㅗㅗ

kaynak: sportskeeda, netizenbuzz


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.