BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Drama

IU oyuncu olarak gerçek adı Lee Ji Eun yerine IU adını kullanacağını açıkladı

1 dakika okuma süresi

IU, yakında vizyona girecek olan filmi “Dream“in basın toplantısında gelecekteki faaliyetlerine ilişkin önemli bir değişikliği duyurdu. IU, oyuncu olarak tanıtımlarda gerçek adı Lee Ji Eun yerine sahne adı IU‘yu kullanacağını açıkladı.

30 Mart’ta IU ve ‘Dream‘ filminden rol arkadaşları, Seul Seongdong-gu’daki Megabox’ta film için düzenlenen basın toplantısına katıldı. IU, şarkıcı olarak çalışırken sahne adı olan IU’yu, oyuncu olarak faaliyet gösterdiğinde ise gerçek adı olan Lee Ji Eun’u kullanıyordu. Ancak, bundan sonra sadece IU ismini kullanmaya devam edeceğini açıkladı. “Oyuncu olarak tanıtım yaptığımda jeneriklerde Lee Ji Eun ismimi kullanıyordum ama yine de herkes bana IU diye hitap ediyordu.” şeklinde konuştu.

Sözlerine şöyle devam etti: “Kafanızı karıştırabileceğimi düşündüm. Şarkıcı olarak sürekli faaliyet gösteriyorum ama mesela Mart ayında IU, Mayıs ayında Lee Ji Eun olarak karşınıza çıkarsam tüm muhabirlerin ve hayranların kafası karışabilir. Bu yüzden her şeyi IU adı altında yapmaya ve hem oyuncu adımı hem de şarkıcı adımı IU olarak birleştirmeye karar verdim, çünkü ben zaten bir taneyim!

Bunun yanı sıra yönetmen Lee Byung Heon, önceki filmlerinde aynı karakter isimlerinin tekrar tekrar kullanılmasıyla ilgili bir perde arkası hikâyesi paylaştı. Karakter isimlerinin herhangi bir özel dünya görüşü nedeniyle değil, yoğunluğu azaltmak için seçildiğini açıklayan yönetmen, bundan sonraki çalışmalarında farklı isimler kullanacağı sözünü verdi.

Dream” filmi, eski bir futbolcu olan (Park Seo Joon tarafından canlandırılan) Hong Dae ile (IU tarafından canlandırılan) So Min adında tutkularını kaybetmiş bir gazetecinin evsizler milli takımında imkansız bir hayale ulaşmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Film, 16.26 milyon izleyicinin ilgisini çekmeyi başaran “Extreme Job” filmiyle olumlu eleştiriler almış yönetmen Lee Byung Heon‘un dört yıl aradan sonra çektiği ilk yeni filmi olacak. Film 26 Nisan’da gösterime giriyor.

Dream‘ hakkında daha fazla bilgi ve IU‘nun gelecekteki çalışmaları için bizi takipte kalın!

Kaynak 1 Kaynak 2İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.