BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

İdoller “K-Pop Generation” 2. bölümü ön gösteriminde halkın sert görüşleri ve K-Pop’ın sonsuz kapsamı hakkında konuşuyor

2 dakika okuma süresi

“K-pop Generation”ın 2. Bölümü için yeni bir ön gösterim videosu yayınlandı!

TVING‘in “K-pop Generation” belgeseli belgeleme ve dramatizasyonu bir araya getirerek yeni bir “gerçeklere dayalı eğlence” formatı sunuyor. Ocak ayında başlayan yapılan belgeselin 1. bölümünde Kangta, Super Junior’dan Leeteuk, SHINee’den Minho, 2PM, Highlight, EXO’dan Suho, MAMAMOO’dan Hwasa, NCT’den Doyoung, Stray Kids, TXT, AleXa, ENHYPEN ve daha birçok K-pop yıldızı yer aldı.

Belgeselin 2. bölümünün ana ön gösteriminde, halkın idol algısını ve K-pop’ın gerçekte ne kadar sınırsız olduğunu araştıran bir başka üst düzey yıldız grubu yer alıyor.

Video BoA, Sunmi, LE SSERAFIM ve IVE gibi sanatçıların olumsuz yorumlara verdikleri olumlu tepkileri açıklamalarıyla başlıyor. BoA, dokuzuncu albümü “Woman” hakkında yapılan bir yoruma atıfta bulunarak, “BoA için biraz zayıf kalmış” diyor.

Sunmi de unutulmaz bir yorumunu paylaşarak, “[Birisi] ‘Güzel çılgın bir kadın’ diyor. Bunu sevdim.LE SSERAFIM’den Kim Chaewon şöyle açıklıyor: “Gururlu ve rekabetçi bir ruha sahip olduğum için, eleştiri aldığımda daha da inatçı oluyorum.

Jang Won Young, idollerin dış görünüşleri hakkında kamuoyunda yapılan yorumların etkilerini tartışmak üzere IVE üyeleriyle bir araya geliyor ve “Kendinizi severken kişisel olarak gördüğünüz güzel yanlarınızı biliyor musunuz?” diye soruyor. “İstenmeyen yerlerden bile eleştiri alıyoruz” diye ekliyor.

İsimsiz bir kişi, “[İdollerin] fiziksel görünümlerine dikkat edememelerinin ihmal olduğuna inanıyorum” diye eleştiride bulunuyor.

Bununla ilgili olarak 2AM’den Jo KwonBeklentileri karşılayamazsak bizi çok sert eleştiriyorlar” yorumunu yapıyor. İsmini vermek istemeyen bir başka kişi ise “Eğer bir idol evlenir ve çocuk sahibi olursa idol olamaz” diyor. Evlenip aile kurduktan sonra eğlence sektörüne geri dönen eski Wonder Girls üyesi Sunye, “Benim gibi evlenen insanlar hala sevdikleri işi yapabilirler” diyerek bu konudaki bakış açısını paylaşıyor.

Üçüncü isimsiz kişi ise “İdol olmak, sunulduğunuz bir kariyerdir” yorumunu yapıyor. SEVENTEEN’den Hoshi, “K-pop dinlediğiniz müzik olsa da, insanlar gerçekten görülen müziği seviyor” diyor. “[Bizim] formasyonlarımız çılgınca. Sahnede resmen koşturuyoruz.

Daha sonra, dans ekibi La Chica’dan Simeez ve Rian, K-pop’un görsel yönü üzerine yaptıkları çalışmalar hakkında konuşmak üzere sahneye çıkıyor.

IVE‘ın hiti “LOVE DIVE“ın koreografisini yapan Simeez basitçe “K-pop’un gücü performanstır” diyor. BoA‘nın “Better” şarkısının koreografisini yapan Rian ise şöyle ekliyor: “Koreografiyi üçümüz [La Chica üyeleri] kafa patlatarak dikkatlice yapıyoruz.” Fiziksel olarak zorlayıcı “Better” koreografisiyle ilk tanıştığı zamanı düşünen BoA, iç çekerek “Gerçekten baş aşağı yürümek zorunda mıyım?” diye soruyor. Ardından gülerek ekliyor: “Ama bir kez denedim ve yapabildim.

SuperKind‘dan SiO, K-pop’un yapay zeka idollerine yönelik son girişimini genişletmek için hem gerçek insanlardan hem de yapay zeka karakterlerinden oluşan grubunu tanıtıyor. “Hikaye dünyamızın bir sınırı olmadığı için, çeşitli konseptlerle tanıtım yapmayı denemek istiyorum.Sunmi bu teknoloji hakkında şunları ekliyor: “Bu yeni bir meydan okuma olduğu için ben de bunu çok eğlenceli buluyorum.

Ön gösterim videosunun tamamını aşağıda izleyebilir ve 16 Mart’ta yayınlanacak 2. bölüm’e göz atabilirsiniz!

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.