BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

VIXX Ravi hakkındaki tutuklama emri, askerlikten kaçma girişiminde bulunduğunu itiraf etmesinin ardından iptal edildi

2 dakika okuma süresi
vixx ravi tutuklanma emri iptal edildi

VIXX Ravi hakkında askerlikten kaçtığı iddiasıyla çıkarılan tutuklama emri, suçunu kabul etmesinin ardından iptal edildi.

Bu yılın başlarında, bir grup simsarın, müşterilerini Seul’de büyük bir hastanedeki nöroloğa yönlendirerek ve daha sonra askerlik hizmetinden muaf tutulmalarına, veya daha düşük bir askeri derece almalarına yardımcı olmak için onlara sahte epilepsi teşhisi koyarak askerlik hizmetinden kaçmak için yolsuzluk yaptıkları suçlamasıyla tutuklandıkları bildirilmişti. Bu simsarların daha sonra, hizmetlerinin ünlü bir idol rapçi tarafından kullanıldığını söyleyerek kendilerini tanıttıkları bildirildi.

Haberlerde ayrıca, bu rapçinin Mayıs ayında bir eğlence programından ayrıldığı ve Ekim ayında askere gittiği iddia edildi. Bu da Ravi‘nin “2 Days & 1 Night” programından ayrılması ve ardından askere gitmesiyle aynı zamana denk geldiği için söz konusu idol olduğuna dair dedikodular ortaya çıkmıştı. Haberlerin çıktığı sırada Ravi’nin ajansı GROOVL1N durumun gerçekliğini yakından incelediklerini paylaştı.

Ravi’nin tutuklama emri 2 Mart’ta Seul Güney Bölge Mahkemesi’nin özel soruşturma ekibi tarafından askerlik hizmetinden kaçmak suçlamasıyla talep edilmişti. Sanatçı, askerlik hizmetinden kaçmaya çalışanlara sahte epilepsi teşhisi koyduğu için mahkemeye sevk edilen Bay Gu aracılığıyla askerlik hizmetinden kaçtığı iddiasıyla polis soruşturması geçiriyordu.

6 Mart’ta Seul Güney Bölge Mahkemesi baş yargıcı Kim Ji Sook, Ravi’yi Askerlik Hizmeti Yasasını ihlal ettiği iddiasıyla soruşturdu ve tutuklama emrinin geçerliliğini inceledi. Sorgulamanın ardından yargıç, “Kaçma ya da delilleri yok etme riski olduğunu tespit etmek zor” diyerek tutuklama emrini reddetti.

Ravi suçlamaları kabul ettiği için hakim tutuklamaya gerek görmemiştir. Hakim, “Bu suçlamalar ciddi olmakla birlikte, şüphelilerin tutuklanmadan soruşturulması standart bir uygulamadır. Şu ana kadar toplanan objektif deliller ışığında, şüpheli suçlamaları kabul etmiştir. İkametgahı ve kariyeri istikrarlıdır ve sosyal bağlar gibi çeşitli faktörler göz önünde bulundurulduğunda, şüphelinin bu aşamada tutuklanmasına gerek olduğunu söylemek zordur.

Bu davayla ilgili olarak, mahkemenin Bay Gu da dahil olmak üzere toplam 23 kişiyi yargıladığı söyleniyor. Ravi’nin yanı sıra, bazıları profesyonel spor ve eğlence sektöründe olmak üzere 100’den fazla kişinin soruşturulduğu bildirildi.

Geçtiğimiz ay, Ravi’nin GROOVL1N plak şirketinden arkadaşı olan rapçi Nafla, Askerlik Hizmeti Yasasını ihlal ettiği ve kamu hizmeti çalışanı olarak orduda görev yaparken ayrıcalıklı muamele gördüğü iddiasıyla tutuklandı. Aynı mahkeme başkanı Nafla’nın tutuklama emrini de inceledi ve sonunda geçerli sayıldı.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.