BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

Güney Koreli politikacı Jang Ye Chan, IU ile ilgili yazdığı açık fan fiction nedeniyle eleştirildi

1 dakika okuma süresi

Güney Koreli politikacı Jang Ye Chan’ın IU ve diğer kadın ünlüleri içeren hayran kurgusu olay oldu.

27 Şubat’ta Halkın Gücü Partisi’nden aday olan Güney Koreli siyasetçi Jang Ye Chan, 2015-2016 yıllarında ‘Gangnam Huata’ adlı cinsel içerikli bir webtoon yazdığının ortaya çıkmasının ardından tartışmaların odak noktası oldu. Webtoon’un konusu, hastalarının cinsel ilişki yoluyla iyileşmesine yardımcı olan bir doktor etrafında dönüyor ve IU, Kim Hye Soo, Jo Yeo Jung ve f(x) grubundan Krystal gibi birçok kadın ünlüye göndermeler içeriyor.

IU’nun hayranları ve internet kullanıcıları kısa sürede sosyal medyada IU’nun doğum adı olan Lee Ji Eun’un webtoon’da kullanılmasına ve şarkıcının cinselleştirilmesine tepki gösterdiler. Ayrıca Lee Ji Eun’un yer aldığı hikayenin, kendisi reşit değilken yayınlanan hit şarkısı “Good Day “e gönderme yaptığına dikkat çektiler.

Jang Ye Chan o zamandan beri eleştirileri reddederek webtoon’un bir fantastik kurgu eseri olduğunu ve “Sorun fantastik bir webtoon’un içeriği ise ne tür bir film, drama, webtoon veya roman yapılabilir? Film ya da dizi çeken ya da oynayan tüm yönetmenler, yazarlar ve oyuncular artık toplumsal sorun yaratan kişiler mi? Web karikatürleri ve roman yazarları eserlerinin içeriği nedeniyle eleştirilmeli midir? Romanlarda ve filmlerde insanlar ölüyorsa, bu yazarı seri katil mi yapar ve eğer bir yatak sahnesi varsa, bu cinsiyet duyarlılığı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına mı gelir?” diyerek sansüre tabi tutulmaması gerektiğini savundu.

Eserini savunma çabalarına rağmen Jang Ye Chan’ın siyasi muhalifleri ve halktan kişiler, zayıf muhakemesi ve kadınlara saygı göstermemesini gerekçe göstererek yaklaşan seçimlerden çekilmesi çağrısında bulunmaya devam ediyor.

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.