BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

HYBE, SM Entertainment ile kurduğu ‘SM with HYBE’ ortaklığı için vizyonunu, stratejisini ve hissedar politikalarını resmi olarak açıkladı

2 dakika okuma süresi

HYBE, 2 Mart tarihinde en son şirket stratejisini ve SM Entertainment (SM) hissedarlarına öncelik verme planlarını kamuoyuna duyurmak amacıyla “SM with HYBE” kampanyasını duyurdu.

HYBE’ın resmi önerisi, SM Entertainment’ın 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan genel kurul toplantısından tam bir ay önce sunuldu.

HYBE’a göre bu girişim “hissedar değerlerini SM’deki mevcut yönetimin uygunsuz eylemlerinden korumak içindir. Amaç, mevcut SM yönetiminin başlattığı Kakao ile adaletsiz ortaklık sözleşmesine, gerçekçi olmayan ve dayanaksız finansal öngörülere ve kamuoyunu göz ardı eden duygusal görüşlere son vermektir.

Bu yönetim kurulu toplantısı sırasında HYBE, SM Entertainment‘taki mevcut yönetici pozisyonları için üç aday gösterecek: HYBE America’nın mevcut başkanı Lee Jae Sang; HYBE’ın CLO’su Jung Jin Soo ve HYBE’ın yönetim ve planlama direktörü Lee Jin Hwa. Ayrıca, Gaon Hukuk Bürosu’nun baş avukatı Kang Nam Kyu, Yonsei Üniversitesi’nde işletme bölümünden profesör Hong Soon Man ve Birleşmiş Milletler Çevrecilik – Maliye Girişimi’nin Güney Kore temsilcisi Lim Dae Woong olmak üzere üç isim de dış direktörlük pozisyonları için aday gösterilecek. VIG Partners’ın başkanı Park Byung Moo bağımsız yönetim kurulu üyeliğine ve NCSOFT’un eski yöneticisi Choi Kyu Dam da denetçiliğe önerilecek.

SM Entertainment hissedarları, HYBE’ın ‘SM with HYBE adresli web sitesine girerek, 31 Mart’a kadar elektronik ortamda imzalayacakları veya imzalayıp postalayacakları basılabilir bir belgeye erişerek genel kurul toplantısındaki oy haklarını kolayca HYBE’a devredebilirler.

Girişimin başlatılmasıyla birlikte HYBE, hissedar değerlerini koruma planlarını ortaya koyan ve SM’in mevcut Yönetim Kurulu için HYBE’ın hissedar önergesiyle aday gösterilen HYBE’ın baş hukuk danışmanı Jung Jin Soo ve HYBE America‘nın yöneticisi Jason Lee tarafından açıklanan videoları yayınladı.

Hissedarlar ayrıca, HYBE’ın müdür adayı Jung Jin Soo tarafından özetlenen satın alma planlarına ilişkin kapsamlı açıklamasını aşağıdaki videoda izleyebilirler.

HYBE America‘nın bir diğer müdür adayı Lee Jae Sang ise, HYBE ile ortaklığı halinde SM’in büyüme stratejisi, dağıtım ve hissedar getirisi politikalarına ilişkin vizyonunu aşağıdaki videoda daha ayrıntılı bir şekilde açıklamaktadır.

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.