BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-PopRöportaj

Chuu Cosmopolitan’a zorlukların üstesinden nasıl geldiğini, kariyerine kendini neden bu kadar adadığını ve daha fazlasını paylaşıyor

3 dakika okuma süresi

Eski LOONA üyesi Chuu, Cosmopolitan dergisi için poz verdi!

Chuu, Cosmopolitan’ın çekimlerindeki gibi karanlık ve iddialı bir tarzın kendine göre olmadığını açıkladıktan sonra kendisine ne zaman daha güçlü ve cesur hissettiği soruldu.

Chuu şu yanıtı verdi: “Zor dönemleri çabucak unutan biriyim. Haksızlıkların da beni pek etkilemediğini düşünüyorum.

“Elbette zor bir süreç içindeyken sıkıntı yaşıyorum ama aynı noktada takılıp kalmaktansa bunun üstesinden gelmenin yollarını arayan biriyim. Örneğin olumsuz düşüncelerden kurtulmak için düzenli egzersiz yapmak veya yeni hobiler edinmek gibi. Keşfetmek ve öğrenmek istediğim şeyleri deneyimlediğimde bana stres veren şeylere karşı hissizleştiğimi düşünüyorum.

Chuu‘nun hayatını müziğe adamak için ne kadar çok çalıştığı göz önüne alındığında, röportajı yapan kişi onu çok motive olmuş biri olarak tanımladı.

Chuu, hayalinden nasıl bu kadar emin olduğu konusunda şunları söyledi: “Sanırım bu işi zevk aldığım için istikrarlı bir şekilde yapabiliyorum. Son zamanlarda çevremdeki insanlardan en sık duyduğum cümle, ‘Bu, incinmek ve pes etmek için yeterli ama pes etmeden nasıl böyle keyifle çalışıyorsun?‘ Çünkü çalışmaktan zevk alıyorum. Zor zamanlar geçirdiğimi hissettiğimde şarkı söylersem hemen mutlu oluyorum. Bu keyif aldığım bir şey olduğu için, buraya gelmek için pes etmeden istikrarlı bir şekilde çalışabildim.

Chuu, 2023 ve yaklaşan solo tanıtımları hakkındaki düşünceleri ile ilgili olarak şunları paylaştı: “Korksam da aynı zamanda dört gözle bekliyorum. Heyecanım ve beklentim korkumdan daha büyük olsa da hala emin değilim. İlk kez tek başıma tanıtım yapacağım için hangi müzikal tarzın daha iyi olacağından başlayarak, hangi konuda en iyi olacağıma ve halkın nasıl bir imaj görmek istediğine kadar pek çok endişem var.

Geçtiğimiz Kasım ayında LOONA‘nın ajansı Chuu‘nun gruptan çıkarıldığını duyurmuş ve gerekçe olarak bir personele yönelik “şiddet içeren dil ve gücün kötüye kullanılması” gösterilmişti. Şubat ayında ajans, Chuu‘nun ticari faaliyetlerinin askıya alınmasını talep eden bir dilekçe sunmuş, sanatçı da kısa bir süre sonra iftira niteliğindeki yazılara yanıt vermişti.

Chuu‘nun bugün solo çıkış yapmasına yol açan bu çalkantılı dönemi göz önünde bulunduran röportajcı, onu rahatsız etmeyecek bir şekilde bu dönemin üstesinden nasıl gelebildiğini sordu.

Chuu şöyle cevap verdi: “Zor durumlardan kaçınmaya çalışmıyorum aksine zor ve güç durumları kabulleniyorum. Kaçınmak bir yana yapabileceğim bir şeyler bularak onu savuşturuyorum. Bu şekilde üstesinden geldiğimi düşünüyorum. Hayranlarım dürüst olmam gerektiğini ve zor zamanlar geçiriyorsam kendimi ifade edebileceğimi söylüyorlar ama ben onlara sadece iyi şeyler verebilmeyi istiyorum. Hayranlarıma duyduğum sevgiden ve onlardan aldığım enerjiden dolayı minnettarlığımın karşılığını nasıl ödeyeceğimi düşünmek istiyorum.

Chuu hayranlarından çok sayıda destek ve teşvik almasına rağmen, hala farklı medya kanallarında dolaşan çeşitli çarpıtmalarla ilişkilendiriliyor. Chuu, bunun adil olmadığını düşündüğü için incinmiş olsa da, anlamsız bir kavgaya katılacak enerjisi olmadığını açıkladı. Gülerek ekledi, “Eminim daha sonra her şeyi anlayacaksınız. Kariyerimde uzun yıllar geçirdikten sonra her şeyi anlatmayacak mıyım sanki? Benim fikirlerim bu yönde. Şu anda her şey yolunda.

Yayınlanması beklenen solo albümünü aklına getiren Chuu şu yorumu yaptı: “Yapmak istediğim çok şey olmasına rağmen, en iyi yapabildiğim şeyi ortaya koymak istiyorum. Kendine özgü enerjimi sahnedeki hareketli ve coşkulu imajımla uyumlu bir şekilde paylaşabileceğim hareketli bir şarkı olursa iyi olacağını düşünüyorum.

Chuu son olarak hayranları ve okuyucuları için bir mesaj paylaşarak şunları söyledi: “Neyin peşinden gitmek istediğinden emin olan ve bunun için azimle çalışabilen insanların havalı olduğuna inanıyorum. Ben de şu anda yaptığım işin en çok yapmak istediğim iş olduğundan eminim. Bu kesinlik ile sürekli olarak çok çalışmayı hedefliyorum. Herkesin kendine göre zorlukları olsa da benimle birlikte bu yolda yürümenizi umuyorum. ‘Ne olursa olsun korkmuyorum‘ felsefesiyle. Beni denemekten çekinmeyin!

kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.