BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BTS Suga doğum gününde Türkiye ve Suriye depremzedeleri için 100 milyon won bağışladı

1 dakika okuma süresi

BTS Suga Save the Children aracılığıyla Türkiye ve Suriye‘deki depremzedeler için bağış yaptı… “Depremden etkilenen çocuklara yardımım dokunacağını umuyorum.”

BTS üyesi Suga (gerçek adı Min Yoon-gi) şiddetli depremlerden zarar gören Türkiye ve Suriye depremzedelerine 100 milyon won (1.433.429,93 Türk Lirası) bağışladı.

Uluslararası bir çocuk hakları sivil toplum kuruluşu (STK) olan Save the Children BTS Suga’nın, doğum gününde (9 Mart) Türkiye ve Suriye‘de depremlerden etkilenen çocuklara yardım etmek için 100 milyon won bağışladığını duyurdu.

Çok sayıda çocuk ve aileleri büyük zarar gördü. Hayatta kalanlara ve felaketten etkilenenlere geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

BTS Suga

Bağışlar, Türkiye’nin güneyinde ve Suriye’nin kuzeyinde ihtiyaç duyulan battaniye, yatak ve okul malzemeleri gibi çocuklara yönelik yardım malzemelerinin satın alınmasında kullanılacak.

Geçen yılki doğum gününde Suga, Gangwon ve Gyeongsangbuk-do’daki orman yangını hasarının giderilmesi için Hope Bridge Ulusal Afet Yardım Derneği‘ne 100 milyon won bağışlamış, 2021‘deki doğum gününde ise memleketi Daegu‘daki Keimyung Üniversitesi Seongseo Dongsan Hastanesi‘ne 100 milyon won bağışlayarak çocukluk çağı kanser hastalarının tedavisinde kullanılmasını istemişti.

Şubat 2020‘de, COVID-19‘un yayılmasından muzdarip olan Daegu‘ya yardım etmek için Hope Bridge Ulusal Afet Yardım Derneği‘ne 100 milyon won bağışladı ve 2019‘daki doğum gününde, hayran kulübü ‘ARMY‘ adı altında Kore Pediatrik Kanser Vakfı‘na 100 milyon won ve 329 oyuncak bebek bağışladı.

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.