BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BTS RM’in kişisel bilgileri Korail çalışanı tarafından sızdırıldı

1 dakika okuma süresi

Korail çalışanının BTS RM’in kişisel bilgilerine izinsiz erişmesi herkesi şok etti.

SBS 8’in 1 Mart tarihli haberine göre, ulusal demiryolu operatörü Korail’in bir çalışanının BTS üyesi RM’in kişisel bilgilerine birden fazla kez izinsiz olarak eriştiği tespit edildi. Çalışan ‘A’nın RM’in tren bilet bilgilerinin yanı sıra adresi, cep telefonu numarası ve daha fazlası dahil olmak üzere kişisel bilgilerine erişebildiği ve 2019’dan bu yana 18 kez yetkisiz olarak eriştiği bildirildi.

Müşteri bilgilerinin yetkili departmanlarda yalnızca iş amacıyla kullanılmasına izin verildiği belirtildi. Ancak bir BT çalışanı olarak çalışan ‘A’nın bu bilgilere erişip çevresindeki insanlarla paylaştığı, yakın arkadaşlarının RM’in yanındaki koltuğu almasına defalarca kez yardım ettiği söyleniyor.

Yapılan bir iç denetimin ardından Korail “‘A’nın kişisel bilgilere izinsiz eriştiğini doğruladık. Ancak ‘A’nın bilgileri şirket dışına sızdırdığı bilgisi asılsızdır.” açıklamasında bulundu.

2019’da başlayan bilgi sızdırmanın üç yıl boyunca toplam 18 kez devam etmesi şoku daha da artırdı.

‘A’ denetimde bilgilere eriştiği fark edildikten sonra Korail’deki işinden çıkarıldı. SBS 8 News’a konuşan ‘A’ yaptıkları hakkında “Sadece merakımdan bu bilgilere eriştim ve yaptıklarım üzerine düşüneceğim.” dedi.

Öte yandan, ünlülerin kişisel bilgilerinin koruma olmadan ifşa edilebildiği öğrenildiğinden, RM ve diğer idoller konusunda endişeli olan hayranların Korail’e karşı güvensizliğinin artması bekleniyor.

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.