BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Drama

Kim Tae Hee’nin ajansı vergi kaçakçılığı iddialarını reddetti ve denetimle ilgili açıklamalar yaptı

1 dakika okuma süresi

Kim Tae Hee’nin ajansı, aktris hakkında ortaya atılan vergi kaçırma iddiaları hakkında konuştu.

1 Mart’ın başlarında bir medya kuruluşu, Ulusal Vergi Servisi’nin 2021 yılında Kim Tae Hee ve eski ajansı Lua Entertainment üzerinde düzensiz (özel) bir vergi denetimi gerçekleştirdiğini ve yüz milyonlarca won (yüz binlerce dolar) ek vergi cezasına çarptırıldıklarını bildirdi.

Rapora cevaben, Kim Tae Hee’nin mevcut ajansı Story J Company, aktrisin vergi kaçırdığını reddeden bir açıklama yayınladı ve Kim Tae Hee’nin gerçekten ödediği ek vergilerle ilgili durumu açıkladı.

Açıklamanın tamamını aşağıda okuyabilirsiniz:

Merhaba, biz Kim Tae Hee’nin ajansı Story J Company.

Kim Tae Hee’nin vergiyle ilgili konularına açıklık getirmek istiyoruz.

Kim Tae Hee yıllar boyunca vergilerini yasalara uygun olarak içtenlikle ve sadakatle ödemiştir.

Söz konusu durum, Kim Tae Hee’nin eski ajansıyla (Lua Entertainment) olan sözleşmesinin sona erdiği dönemde müşteri tarafından ödenmesi gereken bir reklam modeli ücretindeki gecikmeden kaynaklanmıştır. Sözleşme bir reklam modeli sözleşmesi olduğu için ücret eski ajansına yatırılmıştı. Ajansla olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından ücret Kim Tae Hee’nin kişisel hesabına yatırıldı.

Eski ajansı ve Kim Tae Hee gelir vergilerini dürüstçe bildirmiş ve ödemişti. Ancak eski şirketi, bu gelirin eski ajansın ticari geliri olarak değil, Kim Tae Hee’nin bireysel geliri olarak görülmesi gerektiği yönünde görüş bildirmiş ve bu nedenle Kim Tae Hee ek vergi ödemiştir.

Bu konuda [Kim Tae Hee’nin] utanç verici bir şey yapmadığını ve tahsil edilen ek ücretin, sadece ortaya çıkan ek vergileri sadakatle ödemiş olmasından kaynaklandığını belirtmek isteriz.

-Story J Company

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.