BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BTS Jimin “Like Crazy” ile Billboard Hot 100’de zirveye çıkan ilk Koreli solist olarak tarihe geçti

1 dakika okuma süresi

BTS‘ten Jimin, Billboard‘un Hot 100 listesinin zirvesine yerleşerek tarihe geçti!

Billboard, 3 Nisan’da ABD’deki en popüler şarkıları haftalık olarak sıraladığı son Hot 100 listesinin ilk 10’unu açıkladı. 8 Nisan tarihli Hot 100 listesine BTS‘ten Jimin‘in “Like Crazy” şarkısı 1 numaradan giriş yaparak solo kariyerinin ilk 1 numara hit şarkısı ve Güney Koreli solo şarkıcı olarak listenin zirvesine yerleşen ilk isim oldu!

Like Crazy” 24-30 Mart tarihleri arasında yayınlandığı ilk haftada toplam 254.000’in üzerinde indirme ve CD satışının yanı sıra 10 milyon dinleme ve 64.000 radyo dinleme sayısı elde etti. Bu satış rakamı, Taylor Swift‘in “Anti-Hero“yu piyasaya çıkardığı geçtiğimiz Kasım ayından bu yana yalnızca bir haftada elde edilen en yüksek satış rakamı oldu.

Like Crazy“, Jimin’in geçtiğimiz hafta 30 numaradan çıkış yapan “Set Me Free Pt. 2” parçasından sonra Hot 100‘a solo olarak giriş yaptığı ikinci parça oldu. Jimin‘in Hot 100‘a 1 numaradan giriş yapan yeni şarkısı, PSY‘nin en çok listeye giren Koreli sanatçı rekorunu (2012’de 2 numaradan “Gangnam Style” ile rekor kırmıştı) kırarken, kendisini de bu listenin ilk 20’sine giren ilk BTS üyesi yapıyor.

Hem Jimin hem de BTS grubundan arkadaşı RMLike Crazy“nin yedi ortak söz yazarından ikisi olarak yer aldığından, Jimin söz yazarı olarak ilk Hot 100 1 numarasını elde ederken, RM de dördüncü şarkısına imza atmış oldu. (RM, BTS‘in Hot 100‘da 1 numaraya ulaşan “My Universe“, “Butter” ve “Life Goes On” parçalarında da söz yazarı olarak yer almıştı.)

Hot 100 haricinde, “Like CrazyBillboard‘un Dijital Şarkı Satışları listesinde, En İyi Albüm Satışları listesinde ve Dünya Dijital Şarkı Satışları listesinde 1 numaradan giriş yaptı. Billboard‘un iki global listesi olan Global 200 ve ABD hariç Global listede Jimin‘in “Like Crazy” parçası 2 numaradan listeye girdi. Jimin ayrıca Streaming Songs listesine de 35 numaradan girmeyi başardı.

2 Nisan’da Billboard, Jimin‘in ilk solo albümü “FACE“in Billboard 200‘e 2 numaradan giriş yaptığını ve böylece listenin ilk 2’sine girmeyi başaran ilk Koreli solo sanatçı olduğunu duyurdu.

Jimin‘i bu inanılmaz başarısından dolayı tebrik ediyoruz!

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.