BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

6 kişilik bir erkek idol grubu üyesinin grup arkadaşına cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi

1 dakika okuma süresi

Kore medyası tarafından yayınlanan bir habere göre henüz ismi verilmemiş 6 kişilik bir grubun üyesinin başka bir üyeye stajyerlik günlerinden çıkışlarından sonrasına kadar ‘cinsel istismarda bulunduğu‘ iddia edildi.

Altı üyeden oluşan bir erkek idol grubunun bir üyesinin, stajyerlik günleri de dahil olmak üzere çıkışlarından sonra bile aynı grup üyesini zorla taciz etme ve benzer şekilde cinsel istirmarda bulunma suçlamasıyla mahkemeye verildiği bildirildi.

İdol grubunun eski üyesi A‘nın, aynı grubun bir başka üyesi olan mağdur B‘nin vücuduna 2017 ve 2021 yılları arasında kaldıkları yurtta ve pratik odalarında en az üç kez dokunduğundan şüpheleniliyor.

Savcılar 29 Mart’ta Seul Merkez Bölge Mahkemesi’nde eski grup üyesinin üç yıl hapis yatmasını, kamuya açık bir bilgilendirme ve cinsel saldırı tedavi programını tamamlamasını ve beş yıl boyunca sektörden men edilmesini talep etti.

Rapora göre, A suçlamaların çoğunu kabul etti ve pişmanlığını dile getirdi, ancak “(o sırada) aşırı derecede sarhoş olduğunu ve hatırlamadığı” şeklinde bazı iddialarda bulundu.

Dava, mağdur B‘nin olayı 2021 yılında Seul’deki Gangnam Polis Karakolu‘na bildirmesi üzerine açılmış.

Bu olaydan ötürü grup üyesi A‘nın gruptan ayrıldığı ve aktif olan çalışmalarını durdurduğu bildirildi.

kaynak(1), kaynak (2)İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.