Site icon K Fandom

BTS Jimin İngiltere “Official Charts”da “Set Me Free Pt. 2” ile ilk 30’a girerken listede en yüksek sıralamaya sahip K-Pop solisti oldu

BTS Jimin İngiltere “Official Charts“da K-pop solisti olarak tarihe geçti!

24 Mart’ta, İngiltere “Official Charts” (genellikle Billboard’un İngiltere’deki eşdeğeri olarak kabul edilir) BTS’ten Jimin’in “Official Singles Chart” listesindeki çıkışıyla yeni bir rekora imza attığını duyurdu!

24-30 Mart haftasında, Jimin’in yeni çıkış öncesi parçası “Set Me Free Pt. 2İngiltere Official Singles Chart‘a 30 numaradan giriş yaptı. Bu yeni girişle birlikte Jimin, K-pop’un listeye en yüksek sıradan giren solisti ve İngiltere’de ilk 30’a giren ilk solo solisti oldu.

Sadece birkaç hafta önce, Jimin’in BTS grup arkadaşı J-Hope, J. Cole ortak çalışması “on the street” ile 37 numaradan giriş yaparak İngiltere Official Singles Chart’ta ilk 40’a giren ilk Koreli solist olarak tarihe geçti. Jimin, İngiltere’de ilk 100’e giren beşinci BTS üyesi olurken, diğer solo girişleri Jin‘in 61 numaradaki “The Astronaut“, Jungkook‘un 89 numaradaki “Stay Alive” ve RM‘in 45 numaradaki “Indigo” adlı albümleri oldu.

Grup olarak BTS’in Official Singles Chart’ta ilk 10’a giren dört şarkısı var: “Dynamite“, “Life Goes On“, “Butter” ve Coldplay ile birlikte seslendirdikleri “My Universe“. İngiltere Official Album Chart’ta BTS’in “Map of the Soul: Persona” ve “Map of the Soul: 7” ile iki adet 1 numara hiti yer alıyor.

Jimin’i bu başarısı için tebrik ediyoruz!

kaynak

Jimin’in Set Me Free Pt. 2 müzik videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz

Exit mobile version