Site icon K Fandom

YG Entertainment BLACKPINK Rosé hakkındaki uyuşturucu iddialarına yanıt verdi

blackpink rose

Sosyal medya gönderisi dedikodulara yol açtı.

BLACKPINK Rosé geçtiğimiz günlerde uyuşturucu iddialarıyla ilgili kötü niyetli söylentilerle karşı karşıya kaldı. YG Entertainment bu söylentilere yanıt verdi.

Burberry’nin eski kreatif direktörü Riccardo Tisci, 11 Nisan’da moda tasarımcısı ve girişimci Eva Chow’a ait olduğu bilinen lüks malikaneye yaptığı ziyaretin fotoğraflarını paylaştı.

Netizenler fotoğrafta BLACKPINK’ten Rosé ve aktör Kang Dong Won’un konuklar arasında olduğunu fark etti.

Fotoğraf internette paylaşıldığında, bazı internet kullanıcıları masadaki beyaz tozun uyuşturucuya benzediğini söyledi.

Fotoğraflar yayınlandıktan ve uyuşturucu kullanımı söylentileri çıktıktan sonra, gönderi Riccardo tarafından derhal kaldırıldı.

Twitter’daki bir BLACKPINK hesabı YG Entertainment’a bir e-posta göndererek iftira için yasal işlem başlatılmasını talep ettiklerini paylaştı.

13 Nisan’da YG Entertainment iddialara sosyal medyada yayılan söylentilerin yanlış olduğunu açıklayan resmi bir açıklama ile yanıt verdi. Açıklamada şirket söylentiler ve yanıt konusundaki duruşunu ortaya koydu.

Sanatçılarımızın haklarını ve mahremiyetini ihlal edenlere karşı yasal işlem başlatıyoruz. Şu anda söylentileri çıkaranları ve yayanları izliyor ve takip ediyoruz. Uzlaşmayacağız ve güçlü bir şekilde yanıt vereceğiz.

YG Entertainment

Kaynak

Exit mobile version