BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

TWICE “READY TO BE” Billboard 200’e girerken tüm kadın K-Pop sanatçıları arasında en yüksek ABD satış haftası rekorunu kırdı

1 dakika okuma süresi

TWICE Amerika Birleşik Devletleri‘nde yeni bir K-pop tarihi yazdı!

TWICE K-pop tarihinde kadın sanatçılar arasında en yüksek ABD satış haftası rekorunu kırdı. Billboard yerel saatle 19 Mart’ta TWICE’ın bu başarısının ardından Billboard 200 listesine 2. sıradan giriş yaptığını duyurdu.

Luminate’e (eski adıyla Nielsen Music) göre, “READY TO BE” 16 Mart’ta sona eren hafta boyunca toplam 153.000 eşdeğer albüm birimine erişerek bir K-pop kız grubunun şimdiye kadar elde ettiği en büyük hafta rekoruna imza attı. Albümün toplam puanı 145,500 geleneksel albüm satışı (kadın K-pop grupları için yeni bir rekor) ve 7,000 dinlenme biriminden oluşuyor; bu da hafta boyunca 10.28 milyon dinlenmeye tekabül ediyor.

Böylesine etkileyici rakamlar bir hafta daha 1 numaradan çıkış yapmasını sağlayacak olsa da TWICE, bu hafta 259.000 eşdeğer albüm birimine ulaşan Morgan WallenOne Thing at a Time“ın zorlu rekabetiyle karşı karşıya.

TWICE, Billboard 200‘de ilk 3’e üç albüm ile giren ilk kadın K-pop sanatçısı olarak tarihe geçerken, ilk 10’a dört albüm ile giren ilk sanatçı oldu.

READY TO BE” aynı zamanda TWICE’ın “MORE & MORE” (200 numaradan giriş yaptı), “Eyes wide open” (72 numara), “Taste of Love” (6 numara), “Formula of Love: O+T=<3” (3 numara) ve “BETWEEN 1&2” (yine 3 numara). Şu anda, başka hiçbir kadın K-pop grubunun dörtten fazla girişi bulunmuyor.

TWICE’ı bu tarihi başarısından dolayı tebrik ediyoruz!

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.