Site icon K Fandom

TWICE Kaliforniya’daki SoFi Stadyumu’nda tüm biletlerini satan ilk kız grubu oldu

TWICE Kaliforniya’daki SoFi Stadyumu‘nda vereceği konserle kız grubu tarihine geçti!

Geçtiğimiz yıl TWICE, “III” dünya turnesi kapsamında Los Angeles‘taki Banc of California Stadyumu‘nda verdiği konserle tüm biletleri satarak Amerika Birleşik Devletleri‘nde bir stadyum konseri veren tarihteki ilk –ve BTS’in ardından toplamda sadece ikinci– kadın K-pop sanatçısı oldu.

Bu başarıya ek olarak TWICE, herhangi bir ülkeden (sadece K-pop kız grupları değil) Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir NFL Stadyumu’nda ana sanatçı olarak sahne alan ilk kadın grup olmak üzere. Bu yaz, “READY TO BE” dünya turnesinin ABD ayağı kapsamında, MetLife Stadyumu ve SoFi Stadyumu‘nda konser veren ilk kız grubu olacaklar.

Bilet ön satışlarının yerel saatle 22 Mart’ta açılmasının hemen ardından TWICE‘ın 10 Haziran’da SoFi Stadyumu‘nda vereceği konserin biletleri tükendi ve TWICE resmi olarak stadyum biletlerinin tamamını satan ilk kız grubu olmanın yanı sıra bu başarıyı elde eden ikinci K-pop sanatçısı oldu (BTS’in ardından bir kez daha).

Bununla birlikte, SoFi Stadyumu konseri TWICE’ın ön satışlarının ilk gününde biletleri tükenen tek konseri değildi: Kuzey Amerika ve Avustralya‘daki birçok konserin biletleri göz açıp kapayıncaya kadar tükendikten sonra, TWICE ertesi gün altı farklı şehir için ek konserler ekledi. (Tüm yeni tarihlerine buradan göz atabilirsiniz).

TWICE ayrıca kısa bir süre önce, son mini albümleri “READY TO BE” yayınlandığı ilk hafta 145.500 saf albüm satışı (ve 153.000 eşdeğer albüm birimi) ile tarihteki herhangi bir kadın K-pop sanatçısının en büyük ABD satış haftası rekorunu kırdı.

TWICE’ı bir başka tarihi başarısından dolayı tebrik ediyoruz!

kaynak

Exit mobile version