BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

Ravi özür dileyerek VIXX’ten ayrıldı ve savcılık askerlikle ilgili yolsuzluktan 2 yıl hapis cezası istedi

3 dakika okuma süresi

Ravi, askeri yolsuzlukla ilgili eylemlerinden dolayı özür dilemek için bir mektup yayınladı.

11 Nisan’da kişisel Instagram hesabında şunları yazdı:

Merhaba ben Ravi

Öncelikle, yaptığım yanlıştan dolayı zarar gören ve incinen herkesten özür dilerim.

Geçmişte geçirdiğim rahatsızlık nedeniyle kamu hizmetine atandım ve hizmetimi daha fazla ertelemenin zor olduğu noktaya geldiğimde dahi faaliyetlerim için hizmetimi erteliyordum. Şirkette kâr eden tek sanatçı bendim ve COVID-19’dan önce imzalanan sözleşmelerin uygulama tarihleri belirsiz bir şekilde erteleniyordu, bu nedenle sözleşme iptal ücretlerinin yüküyle askerliğimi ertelemek dışında çaresizdim. Çaresizlikle aptalca bir karar verdim ve şirketle ilgili endişelerim ve sözleşme sorunları çözüldüğünde gönüllü olarak kamu hizmetine kaydoldum ve geçen yılın Ekim ayından bu yana hizmetimi sürdürüyordum.

Bu süreçte kendi kendime verdiğim bu yanlış karar nedeniyle incinmiş olan epilepsi hastaları ve aileleri ile şu anda bile görevini özenle yerine getiren hizmet etmekle yükümlü herkesten içtenlikle özür dilerim.

Ayrıca benim tarafımdan incinmiş olan herkesten ve sanatçı kimliğimin ötesinde bütün hayatımı tutkuyla benimle birlikte paylaşan hayranlarıma yaşattığım yarı yolda bırakılmışlık hissi için çok özür dilerim. Gurur duyabileceğiniz biri olmak istedim ama bu kadar utanç verici bir yanımı gösterdiğim için hiçbir mazeretim yok. Herkesin uzun bir zaman diliminde içtenlikle beslediği değerli duygularıyla kıyaslandığında benim çok eksik kaldığımı düşünüyorum.

Son olarak hali hazırda benim yüzümden zarar gören grup arkadaşlarımın daha fazla zarar görmemesi için VIXX‘den ayrılmış oluğumu bildirmek istiyorum. 11 yıl gibi uzun bir süredir birlikte olduğum tüm üyelerden çok minnettarım ve onlara karşı duyduğum mahcubiyeti kelimelerle ifade edemiyorum. Üyelerin değerli çabalarına benim yüzümden daha fazla zarar gelmemesini yürekten diliyorum.

Çok eksiği olan ve hala öğrenecek çok şeyi olan bir insan olduğumu düşünüyorum. Bu olayla ilgili tüm eleştirileri üstlenmenin benim sorumluluğum olduğunu düşünüyorum. Beni ne kadar çok azarlarsanız, o kadar çok pişman olur ve bundan ders çıkarırım.

Bu basit özürlerin hatalarımı ortadan kaldırmayacağını çok iyi biliyorum. Bu anı unutmadan üzerine düşünerek daha iyi bir insan olarak yaşayabilmek için öğrenmeye ve çok çalışmaya devam edeceğim.

Tüm içtenliğimle özür dilerim.

kaynak

Konuyla ilgili asıl makale:

Ravi resmi olarak VIXX‘ten ayrıldı.

VIXX‘in ajansı Jellyfish Entertainment 11 Nisan’da aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

Merhaba

VIXX’i destekleyen bütün fanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ravi’nin VIXX’en ayrılmış olduğunu bilgilerinize sunmak isteriz.

Ravi ve ajansımız arasında yapılan toplantılar sonucunda Ravi’nin bu günen itibaren gruptan ayrılması sonucunda anlaşmaya vardık.

VIXX’i destekleyen hayranlarımıza yaşattığımız sorunlardan dolayı özür dileriz.

Bu yılın başlarında bir grup komisyoncunun, müşterilerini Seul‘deki büyük bir hastanede görevli bir nöroloğa yönlendirerek ve daha sonra onlara sahte epilepsi teşhisi koyarak askerlik hizmetinden muaf tutulmalarına veya daha düşük bir askeri derece almalarına yardımcı olmak suretiyle askerlik hizmetinden kaçmak için yolsuzluk yaptıkları suçlamasıyla tutuklandıkları bildirilmişti. Bu komisyoncular daha sonra, hizmetlerinin aslında Ravi olduğu ortaya çıkan ünlü bir idol rapçi tarafından kullanıldığını söyleyerek kendilerini tanıttılar.

11 Nisan’da, aralarında Ravi, iş arkadaşı Nafla ve plak şirketleri GROOVL1N‘in ortak CEO’su A‘in de bulunduğu sekiz kişi hakkında Askerlik Kanunu’nu ihlal suçlamasıyla ilk duruşma yapıldı. Duruşmada savcılık Ravi ve “A” için iki yıl, Nafla için ise iki yıl altı ay hapis cezası talep etti.

Ceza duruşmasının tarihi henüz belirlenmedi.

kaynak 123İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.