BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

NewJeans Çıkış Parçasıyla Çeşitli Spotify Listelerine Giren İlk K-Pop Grubu Oldu

1 dakika okuma süresi

NewJeans, bir çıkış parçasıyla Spotify’ın haftalık ve günlük listelerine giren ilk K-pop grubu oldu!

Henüz geçen ay çıkış yapmalarına rağmen, NewJeans kendi adlarını taşıyan çıkış EP’leriyle büyük bir popülerlik yakaladı ve yurtdışında da etkileyici bir şekilde iz bıraktı!

Spotify’ın yerel saatle 8 Eylül’de yayınlanan yeni Haftalık En İyi Şarkı ABD listesinde, NewJeans’ın “Attention” şarkısı 200 numaradan giriş yaparak bu listede yer alan ilk K-pop çıkış şarkısı oldu. Takip haftası boyunca “Attention” 1,620,963 kez dinlendi. Bu haftanın başlarında “Attention” Spotify’ın Daily Top Song USA listesinde de 183 numarada yer aldı ve istikrarlı bir şekilde 181 numaraya kadar yükseldi.

6 Eylül’de, EP’lerinin yayınlanmasından sadece 36 gün sonra, dört şarkılarının toplamı Spotify’da 100.000.000’u aştı. 10 Eylül itibariyle aylık dinleyici sayıları 8.610.000’in üzerinde ve bu rakam dördüncü nesil kız grupları arasında en yüksek rakam.

NewJeans’in popülaritesi ABD ile sınırlı değil; üç şarkısı da dünya çapında Spotify haftalık listelerine girmeyi başardı. “Attention” 17 farklı bölgede, “Hype Boy” 14 bölgede ve “Cookie” altı bölgede haftalık Spotify listelerinde yer alıyor.

Spotify ayrıca tüm dünyada 31 milyondan fazla kullanıcı tarafından takip edilen popüler çalma listesi “Today’s Top Hits “te “Attention “a 36 numarada yer verdi. Bu listede yer alan diğer K-pop sanatçıları BTS ve BLACKPINK.

NewJeans’i devam eden ilk başarılarından dolayı tebrik ederiz!

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.