BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-PopRöportaj

NCT Sungchan: “İyilik yapmayı bulaşıcı hale getirebilecek bir sanatçı olmak istiyorum”

6 dakika okuma süresi
nct sungchan star1 atstyle röportajı

NCT Sungchan, star1 ATSTYLE röportajında fanlarıyla arasında olan iletişimden ve iyiliği bulaştırıcı bir hale getirmek istediğinden bahsetti.

NCT grubundan Sungchan 2020 yılında ‘NCT RESONANCE Pt. 1‘ ile ilk çıkışını yaparak ilk kez halkın gözleri önüne çıktı. Gözleri, burnu, ve ağzı tek bir yerdeymiş gibi görünecek kadar küçük yüzü ve 180 cm’nin üzerindeki boyuyla neredeyse her şeye sahip ve SM’nin ‘rüya gibi erkek’ soyunu devam ettiriyor. star1 ATSTYLE röportajını ve fotoğraf çekimini kısa sürede bitirdikten sonra, kendi başına bir fotoğraf çekimi yapma düşüncesiyle hem gergin hem de heyecanlı olduğunu, ancak şimdi rahatça gülebildiğini söyledi. Hayranlarına her zaman farklı yönlerini göstermek istediğini ve hayranlarıyla yüz yüze görüşmenin stajyerliğinden beri hayalini kurduğunu, bu yüzden de hayranlarına olan sevgisini listesinin en başına koyduğunu belirten Sungchan’a röportaj sırasında birçok soru yöneltildi.

S: En son fotoğraf çekiminizden bu yana baya bir süre geçti, bu yüzden başta çok gergin durduğunuzu düşündük.
C: “Biraz gergindim çünkü tek başıma çekim yapıyordum ve vücudumun kalas gibi duracağından endişeliydim. İyi görünüp görünmediğimden emin değildim ama herkes güzel göründüğümü söyledi, bu yüzden sanırım çekimi iyi şekilde atlatabildim. Aslında çekimden birkaç gün önce diyetimi değiştirdim (gülüyor), ayrıca saçlarımın rengini açtım, yeni bir renge boyattırdım ve bu uzun zamandır yaşadığım en eğlenceli şeydi.”

S: Geçen yılki SMTOWN LIVE 2022 konserinde ilk kez hayranlarınızla yüz yüze sahne aldınız.
C: “Bir rüyanın gerçekleşmesi gibi hissettim çünkü stajyerliğimden beri bunun hayalini kuruyordum, bu yüzden zaman su gibi akıp geçti. Konser sırasında gerçekten çok eğlendim. İlk başta fazlasıyla gergindim, ama daha sonra hem hayranlarımıza hem de mekanın atmosferine kendimi bırakmaya çalıştım.”

S: Genelde nasıl rahatlarsınız?

C: “Gerçekten rahatlamak için yaptığım özel bir şey yok. Genelde sahneye çıkmadan önce kendi kendime şöyle düşünüyorum: ‘Grup olarak müthiş bir iş çıkaralım’ ya da ‘Hadi tüm seyircileri şaşkınlığa uğratalım!’ Sanırım bu rahatlamama yardımcı oluyor ve bana güven veriyor.”

S: İnternet üzerinden videolu bir imza günü olmasına rağmen yine de bir imza günü tecrübe etmişsin. Hayranlar bir şarkıcıyla tanıştıklarında heyecandan neredeyse düşüp bayılacaklarını söylüyorlar, Sungchan için bu nasıldı?

C: “İlk başta çok gergindim, ne söyleyeceğimi düşünüyordum ve imza gününden önce iyi bir uyku alamadım. Hayranlarım benimle tanışmak için ne kadar heyecanlı ve gergindilerse, ben de onlarla tanışmak için o kadar gergindim.”

S: Bugünlerde neler yapıyorsunuz?
C: “NCT bünyesinde kendi içeriğimizi çekiyorum ve son zamanlarda biraz da fitness ile ilgileniyorum, bu yüzden zamanım oldukça spor salonuna gidiyorum (gülüyor). Eskiden arkadaşlarımla futbol oynardım ama son zamanlarda spor salonuna daha çok gidiyorum ve zaman buldukça daha da sık gitmeye çalışıyorum.”

S: Öğrenmek istediğiniz başka sporlar var mı?
C: “Sanırım çoğu sporu denedim, ancak bu günlerde çok moda olsa da daha önce hiç golf oynamadım. Bu yüzden denemek istiyorum.”

S: Hayranlarınız ideal bir erkek arkadaş dış görünüşüne sahip olduğunuzu düşünüyor. Genellikle ne tür bir stil tercih ediyorsunuz?

C: “Favori tarzım yılın zamanına göre değişiyor. Bazen çok temiz, düzenli, minimalist tarzlar giyiyorum, bazen de daha sokak stili tercih ediyorum ve havalı oluyorum, ancak son zamanlarda rahat görünümleri biraz sokak stiliyle birleştirmeye çalışıyorum. Bence her şey dış giyiminizin verdiği hisle ilgili, bu yüzden biraz güç katması için deri ceket veya kolej ceketi giyiyorum. Daha doğal bir görünüm vermek içinse bol pantolon tercih ediyorum. Ayrıca görünümüme uygun bir şapka seçiyorum, çünkü bir şapkanın kıyafeti gerçekten tamamladığını hissediyorum.”

S: Kariyerinizin başına kıyasla şu anda daha farklı olduğunuzu hissettiğiniz yanlarınız olmalı…

C: “Başlarda ilk çıkışım konusunda gergindim, bu yüzden beni seven insanlar hakkında pek bir şey bilmiyordum. Fakat zaman geçtikçe onların desteğinin ne kadar önemli olduğunu ve beni ne kadar sevdiklerini fark ettim. Ayrıca röportajlarda ve kamera önünde biraz daha doğal olduğumu düşünüyordum ama bugün baktığımda hala katedecek çok yolum olduğunu düşünüyorum.”

S: Ayyy, eskisinden daha iyi olmalısın öyleyse.
C: “Hahaha. Aslında ilk çıkış yaptığım sıralarda böyle gülümseyemez ve konuşamazdım bile. Aklıma ne gelirse söylerdim ve o kadar gergin olurdum ki vücudum garip bir şekilde kaskatı olurdu.”

S: Son zamanlarda çaylak üyeler tanıtılıyor diye duydum.
C: “Eunseok ve Shohei birlikte stajyerlik yaptılar, bu yüzden onları akranım gibi hissediyorum. Seunghan da benim çıkış yaptığım dönemde geldi, ama o kadar iyiydi ki ona öğretecek fazla bir şeyim yoktu, bu yüzden Eunseok, Seunghan ve Shohei benim için akran gibiler (gülüyor).”

S: Stajyerlik zamanınızda size iyi rehberlik eden bazı üyeler olmuş olmalı.

C: “Sanırım Jungwoo bana çok şey öğretti ve yardım etti. Özellikle dans söz konusu olduğunda, baştan sona her şeyi öğretti, bu yüzden her zaman minnettarım.”

S: Aynı zamanda bir yıl boyunca SBS’nin “Inkigayo” programında sunuculuk yaptınız, bu süre zarfında çok şey öğrenmiş olmalısınız.

C: “Sunuculuk becerilerimin başlangıca kıyasla çok geliştiğini düşünüyorum. İlk videolarıma bakarsanız, ilk başta bir robot gibiydim (gülüyor). Ama bir yıl sunuculuk yaptıktan sonra, konuşurken kulağa daha doğal gelmeye başladım. Diğer sanatçılar performans sergilerken sunuculuk koltuğundan izliyorum, bu yüzden ‘Ben de çıktığımda böyle yapsam güzel olur’ diye düşünüyorum ve diğer şarkıcıların sahnelerini ders çalışır gibi izliyor oldum. Bu kadar çok ekibin sahnelerini bu kadar yakından izlemek çok sık olmuyor. Çeşitli sahneleri incelemek için harika bir fırsat yakaladığımı düşünüyorum, bu yüzden değerli bir deneyim olduğunu düşünüyorum.”

S: Kulağa harika geliyor. Ancak aslında sunuculuk sosyal becerilerinizi arttırıyor olmalı değil mi (gülüyor)?
C: “Evet, bize verilen senaryolarda çok fazla doğaçlama gerektiren durumlar oluyor, bu yüzden bu konuda daha tecrübeli oldum. Genelde utangaçlığımı aştıktan sonra sevecen olmayan bir insan değilimdir, ama sanırım sunuculuk yaparken çok daha cana yakın ve neşeli gözüküyorum (gülüyor).”

S: Ben de neden bir idol olmayı hayal ettiğinizi merak ediyordum.

C: “İlk başta, büyüklerimin sahnede harika göründüğünü düşündüğüm için başladım, ancak çıkışımı yaptıktan sonra, benim varlığımdan güç bulan ve mutlu olan o kadar fazla insan vardı ki bununla hem gurur duydum hem de çok minnettar hissetim. Daha sonrasındaysa “Bunu bu yüzden yapıyorum işte” diye düşündüm. Her şeyden önce, hayranlarımın desteğini görmek bana güç veriyor ve ben de onlarda aynı etkiyi yarattığıma inanıyorum.”

S: Hayranlarınızı çok önemsiyor gibisiniz, sizin için ne ifade ediyorlar?
C: “En çok beni sebepsiz yere seven ve destekleyen insanlara minnettarım, çünkü bunu tek başıma yapabileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden onlara her zaman minnettarım ve çok değer veriyorum.”

S: Kısa süre önce hayranlarınıza el yazısıyla bir mektup yazdınız.

C: “Sadece hayranlarıma minnettarlığımı ifade etmek istedim ancak hepsini konuşmada ifade edebileceğimi organize edebileceğimi düşünmedim (gülüyor). Genelde mektup yazmam, fakat o zaman düşüncelerimi düzene sokmak için yazmam gerektiğini hissettim. İlk başta düşüncelerimi sırayla anlatmak için dikkatlice yazdım ama bu kadar içten konuşmak beni biraz daha sakinleştirdi.”

S: Sizin hakkınızda isanların henüz bilmediği bir şey var mı?
C: “Göründüğümden biraz daha narin ve hassasım.”

S: Dış görünüş insanlara en etkileyici gelen özellik değil mi?

C: “Haha, bu doğru, bunu söylediğin için teşekkür ederim (gülüyor).”

S: Hassaslıktan bahsetmişken, hayranlarınıza genellikle şiir okur musunuz? Kelimelerle aran iyi, gerçek bir edebiyatçısın.
C: “Şarkı sözü yazarken şiirlerden çok ilham alıyorum, bu yüzden bir şiir bulduğumda ve bunu hayranlarımla paylaşmak istediğimi düşündüğümde, okur ve onlara gönderirim. Şimdi düşünüyorum da, sanırım bir duygusallık patlaması yaşamışım (gülüyor).”

S: Hayranlarının bunu fazlasıyla beğeneceğini düşünüyorum ve yeni bir yıla başlarken ilerde neler olacağını görmek için sabırsızlanıyorum.

C: “Bu yıl sahnede Sungchang’ın daha farklı yönlerini gösterebilmeyi ve bir sanatçı olarak iyi bir etki yaratabilecek iyi bir insan olmayı umuyorum.”

kaynak: naver


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

  İlgili İçerikler
  HaberK-Fandom Özel

  Dokdo ve Barış

  3 dakika okuma süresi
  Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
  HaberK-Pop

  Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

  1 dakika okuma süresi
  Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
  HaberK-Drama

  Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

  2 dakika okuma süresi
  tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

  Giriş yap

  Kayıt ol

  Şifre sıfırla

  Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.