Site icon K Fandom

Le Sserafim milyon satan isimler arasına girdi… ‘ANTIFRAGILE’ satışları 1 milyon kopyayı aştı

LE SSERAFIM çıkışlarından bu yana ilk ‘Milyon Satan‘ albümlerine imza attı.

Circle Chart‘ın raporuna göre, Le Sserafim‘in (Kim Chae-won, Sakura, Heo Yun-jin, Kazuha, Hong Eun-chae) geçen yıl Ekim ayında yayınlanan 2. mini albümü ‘ANTIFRAGILE‘ şimdiye kadar toplam 1,038,08 kopya satışa ulaştı. Bu sayede Le Sserafim, çıkışının üzerinden bir yıl geçmeden bir milyonluk satış rakamına erişti.

ANTIFRAGILE‘ sadece yayınlandığı ilk hafta 630.000‘den fazla kopya sattı. Ayrıca, ABD Billboard‘un ana albüm listesi olan ‘Billboard 200‘e (5 Kasım 2022 itibariyle) 14 numaradan girerek bir K-pop kız grubunun tarihindeki en kısa sürede listeye girme rekorunu kırdılar. Bu, 4. nesil kız grubunun ‘Billboard 200‘ çıkış sıralamaları arasındaki en yüksek puana karşılık geliyor.

Grubun aynı adı taşıyan şarkısı da küresel müzik listelerindeki uzun soluklu başarısını sürdürüyor. ANTIFRAGILE ABD Billboard listesine 19 hafta üst üste girdi ve dünyanın en büyük online müzik dinleme platformu Spotify‘ın küresel ‘Haftalık En İyi Şarkı‘ listesinde 18 hafta üst üste yer aldı. Kore’nin en büyük müzik sitesi Melon’da ise 19 hafta üst üste ‘Top 10‘de yer alarak tartışmasız zirvedeki yerini korudu.

Ayrıca, Le Sserafim’in 18 ve 19’unda Seul’de Olimpiyat Salonu‘nda düzenlenecek olan ilk solo hayran buluşmasında, arkada yer alan koltuklar da dahil olmak üzere tüm koltuklar büyük bir hızla tükendi.

kaynak

Exit mobile version