BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

JYP Entertainment, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için 500 milyon won bağışta bulundu

1 dakika okuma süresi

JYP Entertainment, Türkiye ve Suriye‘nin depremin yaralarını sarmasına yardımcı olmak amacıyla 500 milyon won (7.422.967,40 Türk Lirası) bağış yaptı.

Dünya çapında tüm çocuk ve toplumlara yardım etmek amacıyla kurulan, uluslararası yardım kuruluşu NGO World Vision, 10 Şubat’ta JYP Entertainment’ın Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için 500 milyon won bağışta bulunduğu bilgisini paylaştı.

Yapılan bağışlar World Vision aracılığıyla, depremden etkilenen bölgelerdeki çocuklara ve bölge sakinlerine gerekli gıda ve içme suyunun sağlanması, geçici barınma ihtiyacı için çadırlar, giysi, ısıtma cihazları ve günlük ihtiyaçların karşılanması için yardım malzemelerinin ulaştırılmasında kullanılacak.

World Vision Kore Yardım Kuruluşu

JYP Entertainment, “Türkiye ve Suriye’de bir gecede evlerini ve ailelerini kaybeden halka ve çocuklara en derin taziyelerimizi iletmek istiyoruz. Umuyoruz ki yaptığımız bağışla Türkiye ve Suriye’nin bir an önce toparlanmasına bir katkımız olacaktır.

World Vision Başkanı Cho Myung-hwan ise şunları söyledi: “Özellikle Suriye’nin kuzeybatısındaki çocuklar ve bölge sakinleri iç savaş ve diğer faktörler nedeniyle zaten pek çok zorlukla karşı karşıyaydı, gerçekleşen deprem onları daha da zor bir duruma soktu. JYP Entertainment’a mağdurların acılarıyla empati kurduğu ve derin taziyelerini ilettiği için içtenlikle teşekkür ediyoruz. İhtiyaç duydukları yardımı ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız.

World Vision Suriye ve Türkiye’de acil durum yardımı yürütürken, aynı zamanda çocukları ve bölge sakinlerini ek dış tehditlerden ve sıfırın altındaki hava koşullarından korumak adına depremden etkilenen bölgelere yakıt ve ısıtma cihazları dağıtıyor.

Yardım kuruluşu ayrıca, Türkiye’nin Gaziantep, Şanlıurfa ve Suriye’nin kuzeyindeki Azaz, Afrin ve İdlib bölgelerinde acil yardım çalışmaları yürütmeye devam ediyor ve yaklaşık 31,7 milyar won bağış sağlamayı hedefliyor.

kaynak: joynews


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.