BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
Haber

IU, Suzy, GOT7’den Jinyoung ve daha fazla sanatçı sel yardım çalışmalarına bağışta bulundu

2 dakika okuma süresi
sel yardımı koreli ünlüler

Ünlüler Kore’de devam eden şiddetli yağışlar ve selden etkilenenlere yardım etmek için bağışta bulunuyor!

Güney Kore’de son 80 yılın en şiddetli yağışları olduğu bildirilen bu son yağışlar, yerleşim alanlarını sular altında bıraktı, binlerce kişinin tahliye edilmesine neden oldu, evlere ve dükkanlara zarar verdi ve çamur kaymalarını tetikledi.

Hope Bridge Korea Disaster Relief’e göre, GOT7’dan Jinyoung su hasarının onarılmasına yardımcı olmak için 30 milyon won (yaklaşık 23,035 $) bağışladı. Para, sağanak yağışlardan etkilenen bölgeleri onarmak ve mağdurlara yardım etmek için kullanılacak.

Aynı dernek WINNER’dan Kim Jin Woo’nun da sel mağdurlarına yardım etmek için devreye girdiğini bildirdi. “Kim Jin Woo 10 milyon won (yaklaşık 7,678 $) bağışladı ve sel mağdurlarına yardım etmek için kullanmamızı istedi.”

Kim Hye Soo, Yoo Jae Suk, Suzy, IU ve Jay Park’ın her biri Hope Bridge Korea Disaster Relief Association’a 100 milyon won (yaklaşık 76,783 $) bağışta bulundu. Bu düşünceli hareketlerini sel mağdurlarının bir an önce normal yaşamlarına dönmelerine ve sağanak yağmurdan zarar gören bölgelerin restorasyonuna yardımcı olmak için yaptılar.

“Extraordinary Attorney Woo” dizisi oyuncusu Kang Tae Oh 20 milyon won (yaklaşık 15,357 $) bağışta bulunarak bu amaca katkıda bulundu.

Community Chest of Korea’ya göre, Han Ji Min 50 milyon won (yaklaşık 38,391 $) tutarında cömert bir bağışta bulundu. Oyuncu, “Ağır engelliler için bir sosyal yardım tesisi olduğunu haberlerden öğrendim ve birkaç gün önce selden zarar gördüğünü duyduktan sonra bağışta bulundum” dedi.

Kısa süre önce bir reklam filmi çekerken yaralanan Park Na Rae, su hasarının giderilmesi, yardım malzemeleri ve barınma desteği için kullanılmak üzere 10 milyon won bağışta bulundu. Ajansı JDB Entertainment şu açıklamayı yaptı: “Çapraz bağ yaralanması nedeniyle ameliyat olduktan sonra hastaneye kaldırılan Park Na Rae, sağanak yağmurun yol açtığı büyük hasardan dolayı çok üzgündü. Mağdurların bir an önce günlük yaşamlarına dönebilmeleri umuduyla para bağışında bulunmaya karar verdi.”

WM Entertainment, Oh My Girl’den Arin’in sel mağdurlarına yardım etmek amacıyla Hope Bridge Korea Disaster Relief Association’a 20 milyon won bağışladığını açıkladı. Ajansının yaptığı açıklamada, “Arin sağanak yağmurda evlerini kaybeden komşularını duyunca çok üzüldü. Mağdurların günlük yaşamlarına dönmelerine yardımcı olacağı umuduyla bağış yapmaya karar verdi.”

Ayrıca, PSY Kore Kızıl Haçı’na 100 milyon won katkıda bulundu. Kurum ise şu yorumu yaptı: “PSY, orta bölgedeki şiddetli yağmur mağdurlarına yardım çabalarını desteklemek için Kızıl Haç’a 100 milyon won bağışladı. Aniden bastıran şiddetli yağışlar nedeniyle evlerini kaybeden komşularının acısını paylaşmak ve etkilenen bölgelerden kurtulmalarına yardımcı olmak için bağışta bulundu.”

Hope Bridge Korea Disaster Relief, ayrıca aktris Kim Go Eun ve WINNER’dan Kang Seung Yoon’un her birinin 50 milyon won bağış yaptığını bildirdi. Bağışları sel mağdurlarına yardım etmek ve selden zarar gören alanları onarmak için kullanılacak.

Yoon Se Ah da Instagram hesabından Kore Afet Yardım Derneği’ne 10 milyon won bağışta bulunduğunu açıkladı ve “Güçlü kalın!” diye bir yorum düştü.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.