BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
K-PopRöportaj

ITZY Yeji mottosu, küresel K-Pop hayranlarından etkilenmesi ve daha fazlası hakkında konuştu

3 dakika okuma süresi

ITZY Yeji kısa süre önce W Korea ile mottosu, bir lider olarak yaklaşımı ve çok daha fazlası hakkında sohbet etti!

Yeji’nin ilk solo fotoğraf çekimi olduğu için, her şeyin ne kadar alışılmadık olduğundan bahsetti ve daha az insanın dahil olduğu hızlı tempolu sürecin tadını çıkarmakla ilgili şakalaştı. Ardından hayranlarının onun eşsiz solo fotoğraflarını görmekten gerçekten hoşlanacağını umduğunu ifade etti.

ITZY şu sıralar “CHECKMATE” dünya turnesinin son aşamasında.

Konser videolarında pek gergin görünmüyorsun.

Yeji: Aslında gerçekten gergindik. Tecrübelerime göre, gergin olduğunuz iki durum vardır diyebilirim. İyi hazırlanamadığınız zaman ortaya çıkan gerginlik ya da çok heyecanlandığınız zamanki gerginlik. Ancak bu turdayken, hazırlığınız neredeyse mükemmel olsa bile hissedebileceğiniz farklı bir gerginlik olduğunu fark ettim.

Dünyanın dört bir yanından hayranlar Korece şarkı sözlerine eşlik ediyorlar, hala inanılmaz bir durum gibi geliyor olmalı.

Yeji: Genel olarak Korece’de çok iyiler. Ezberledikleri şarkılara eşlik ettiklerini düşünebilirsiniz ama sahnede bir şey söylediğimizde seyirci daha çevirmen çevirmeden anlıyor ve yanıt veriyor. Hangi ülkeye gidersek gidelim, sonunda “Vay canına, Korece’de çok iyisiniz!” diyoruz. Artık sadece K-pop’u değil, Kore’yi ve Koreceyi de iyi bilen pek çok insan olduğunu hissediyorum.

Mottonun “Kendime inanıyorum” olduğunu söylemiştin.

Yeji: Bunun bir motto olduğunu söylemek kulağa biraz abartı geliyor, değil mi? Bu bana doğal gelen bir cümle. Gösterdiğim çabanın karşılığını aldığımı çok erken fark ettim. Dürüst olmak gerekirse, ne kadar çok çalıştığımı en iyi ben bilirim. Gösterdiğim çaba kadar beceri, ödül ve tepki aldığımı öğrendikten sonra, kendime inanarak ilerlemem gerekiyordu.

Kendine karşı daha sert gibisin, bir lider olarak üyelere karşı yaklaşımın nasıl?

Yeji: Düşüncelerimi üyelerimle paylaştığımda, ‘hadi şunu yapalım‘ yerine ‘bunu yapsak nasıl olur‘ demek daha iyi diye düşünüyorum. Beş üyeye sahip olmak diğer K-pop grupları ile kıyaslandığında fazla olmayabilir ama biz yine de farklı düşünce ve değerlere sahip beş kişilik bir grubuz. Eğer birisi ‘bunu böyle yapalım‘ derse, bir başkası da ‘ama görüyorsunuz ya…‘ diyecektir. Hem atmosferin hem de tartışmaların iyi ilerlemesi için görüşlerimin sonunda bir soru işaretiyle konuşmak durumundayım. Çok şanslıyım ki üyeler beni her zaman samimiyetle dinliyor ve zorlayıcı olduğumu düşünmüyorlar.

Itzy’nin şarkıları arasında en çok 2020 yazında çıkan ‘Not Shy’ı seviyorum. Aynı yılın başlarında yayınlanan ‘Wannabe’ şarkısı için kayıt yaptığınız sırada, şarkı sözleri yüzünden birkaç kez ağladığınızı duydum?

Yeji: Bizim için ayrı bir anlamı vardı çünkü çıkış parçamız ‘DALLA DALLA’yı besteleyen bestecinin şarkısıydı. Bestecinin bize “Nasıl bir sanatçı olmak istiyorsunuz?” diye sorduğunu hatırlıyorum. Nasıl bir insan olmak istiyorsunuz? Mottomdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama ben “Sadece kendim olmak istiyorum” diye cevap verdim. Bu söz “WANNABE” şarkısının nakaratında yer alıyor.

Itzy’nin dünya turunun biletleri erkenden tükendi ve başarılı da geçti. Grubun lideri olarak, ekibin geleceği hakkında ne düşünüyorsun?

Yeji: İlk çıkış yaptığımızda, bir ekip olarak ve kendi başıma başarmak istediklerimle ilgili şunu ve bunu düşündüm. Ancak ne kadar çok hedef belirlersem belirleyeyim, sonuçta tüm ekip üyelerinin oraya ulaşmak için tek bir zihniyetle tek bir hedefe sahip olmaları gerektiğini fark ettim. Müzik sektöründeki kıdemlilerimi düşündüğümde, ‘Bu performans olağanüstüydü‘ ya da ‘Bu şarkı çok iyiydi‘ diyerek hatırladığım pek çok insan var. Umarım birileri bu şekilde bu anıları düşündüğünde ITZY de oralarda bir yerde olur. Uzun süre tanıtım yapan ve birçok insan tarafından hatırlanan bir ekip olmak istiyorum. MIDZY’ye daha da iyi bir imajla yaklaşan bir Yeji olacağım.

kaynak: 1, 2


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…
HaberK-Pop

BLACKPINK üyeleri kendi ajanslarını kurdu, YG Entertainment yorum yapmaktan kaçındı

1 dakika okuma süresi
BLACKPINK üyelerinin sözleşmeleriyle ilgili yeni haberler ortaya çıkmaya devam ediyor. News1’in 25 Eylül’de yaptığı habere göre, Jennie ve Jisoo kendi bireysel ajanslarını…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.