Site icon K Fandom

HYBE, Türkiye’deki depremzedelere yardım için 500 Milyon Won bağışladı.

13 Şubat’ta uluslararası çocuk hakları için çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşu Save The Children bir açıklama yaptı. Açıklamada Global eğlence şirketi HYBE, deprem nedeniyle insani krizle mücadele eden Türkiye ve Suriye’deki halk için 500 Milyon Won (7.384.834,47 Türk Lirası) bağışta bulunduğu belirtildi.

Acil yardım kampanyasına bağışta bulunarak yardım eli uzatan HYBE, “HYBE tüm dünyadan gelen destekle eğlence sektöründe ilgi ve sevgiyle büyüyen bir şirkettir, bu nedenle dünyanın dört bir yanından insanların da bu destek çağrılarına katılacağını umuyoruz, şeklinde konuştu. “Depremden büyük zarar gören Türkiye ve Suriye’ye en derin üzüntülerimizi ve başsağlığı dileklerimizi iletiyor, etkilenen bölgelerin ivedilikle toparlanmaları için dua ediyoruz.” diye ekledi.

HYBE tarafından ulaştırılan bağışlar bölgedeki çocukların geçici barınma ihtiyaçlarının yanı sıra, battaniye, giysi, su, gıda, tıbbi malzeme ve hijyen kitleri gibi soğuktan korunma malzemelerinin hazırlanması ve toplanmasında kullanılacak.

Save The Children CEO’su Tae-Young Jeong “Türkiye’nin güney ve Suriye’nin kuzeybatı kesimlerini vuran büyük depremin üzerinden neredeyse bir hafta geçti ve depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 24 bini geçerek artmaya devam ediyor. Türkiye ve Suriye’de 7 milyon çocuğun geleceği tehlike altında. Bu konuda bir şeyler yapmak için uluslararası topluluğumuzun ilgiye ve desteğe ihtiyacı var. Save The Children bir çocuğu daha kurtarmaya çalışacak ve her türlü zorluğun önüne geçmek için çabalayacaktır.” diyerek yardım çağrısında bulundu.

kaynak: starnews

Exit mobile version