BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

HYBE, Lee Soo-Man’ın SM Entertainment Hisselerinin Satın Alınmasına İlişkin Açık Mektup Yayınladı

3 dakika okuma süresi

HYBE, Lee Soo-Man’ın SM Entertainment hisselerini kısa süre önce satın almalarıyla ilgili olarak hayranlarına, sanatçılara, çalışanlara ve SM Entertainment hissedarlarına açık bir mektup yayınladı. Mektubun tamamını aşağıda okuyabilirsiniz:

SM ENTERTAINMENT’IN HAYRANLARINA, SANATÇILARINA, ÇALIŞANLARINA VE HİSSEDARLARINA AÇIK MEKTUP

Sevgili SM Entertainment hayranları, çalışanları, sanatçıları ve hissedarları, bendeniz HYBE CEO‘su Jiwon Park.

Bugün, 22 Şubat 2023’te, HYBE‘ın SM Entertainment‘ın (“SM”) SM’in kurucusu ve eski baş yapımcısı Lee Soo-Man‘a ait 14.896 oranındaki hisseyi satın alma işlemini tamamladığını ve SM’in tek ve en büyük hissedarı haline geldiğini paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum.

HYBE, 10 Şubat’ta vaat ettiği üzere, hisse alımı sırasında eski baş yapımcı Lee ile SM arasındaki yönetim sorununu çözdü. SM, hissedar değerine öncelik veren şeffaf bir kurumsal yönetim yapısına sahip bir şirket olma yolunda ilerleyecektir.

HYBE ve SM’in kurumsal felsefesi arasındaki benzerlik ve önümüzdeki dönemde birlikte yaratabileceğimiz sinerji hakkında daha fazla detayı paylaşmak isterim.

Ortak Kurumsal Felsefeye Dayalı İşbirlikçi Yenilikler

K-pop endüstrisinin liderleri ve öncüleri olarak, hem HYBE hem de SM küresel düzeyde başarılar kazanmaktadır. HYBE’ın “müziğe inanıyoruz” misyonu altında lider bir küresel eğlence yaşam tarzı platform şirketi olma vizyonu, SM 3.0’ın “hayran ve hissedar merkezli bir küresel eğlence şirketi olarak ileriye doğru atılım yapma” hedefiyle yakından bağlantılıdır. Ayrıca, HYBE ve SM’in yaratıcı becerileri ve içerik odaklı kültürünün entegrasyonu küresel düzeyde tarihi bir yenilik sergileyecektir.

Çoklu-Şirket Sistemine Dayalı Yaratıcı Çalışmanın Tam Özerkliğine İzin Verilmesi

HYBE, çoklu-şirket sistemini ilgili plak şirketlerine özerklik tanıyarak başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Başarımızın ardındaki temel faktör, yaratıcının eseri konusunda her türlü özerkliği titizlikle sağlamaktır. HYBE, SM’in mirasına ve yaratıcı değerlerine saygı duymaktadır. Farklı ve yaratıcı çalışmalarının dünyaya öncülük etmesine yardımcı olmak için iş modelimizi ve ağ oluşturma kapasitemizi SM ile paylaşacağız.

Küresel Sahnede Ezber Bozan Bir Şirket Olarak İleriye Doğru Atılım

Uzmanlığımızdan ve küresel ağımızdan yararlanarak HYBE, SM sanatçılarının global müzik endüstrisinde kendilerini gösterme çabalarına aktif olarak destek verecektir. Her iki şirket de sanatçılarımızın müziklerini tanıtabilecekleri küresel bir zemin oluşturmak için birlikte çalışacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri, Güney Amerika ve Hindistan da dahil olmak üzere küresel K-pop sahnesinde bizi lider konuma getiren deneyimlerimizi paylaşacağız. HYBE ayrıca SM’in sanatçılarının Çin, Japonya ve Güneydoğu Asya‘daki başarılarından edindiği deneyim zenginliğinden de faydalanabilecektir. Ortak çabalarımız ile küresel müzik endüstrisindeki en yenilikçi ezber bozan şirket haline gelebiliriz.

İki lider hayran platformu, HYBE’ın Weverse‘ü ve SM’in Bubble‘ı, Kore’nin sınırlarını aşacak ve küresel arenada rekabet edecektir. Ayrıca, iki şirketin konser, dağıtım ve özgün hikaye fikrinden kurumsal gelişmeye kadar uzanan çözüm odaklı iş kollarındaki yeteneklerinden yararlanarak yeni fırsatlar yaratacağız.

Küresel müzik sektörü şüphesiz K-Pop’a ve onun uluslararası başarısına yakın ilgi göstermekte. Yine de daha fazla içerik ve deneyim sunarak daha geniş bir hayran kitlesine ulaşmak için halen pek çok imkâna sahip. K-Pop, kendimize meydan okuyabileceğimiz bir ortamda yükseldi. Dünyanın büyük plak şirketleriyle yan yana durabilmek için bu ortamı korumalıyız.

Son olarak, SM’in hayranlarının, sanatçılarının, çalışanlarının ve hissedarlarının şirket hakkındaki söylentiler ve spekülasyonlar nedeniyle duydukları endişelerin farkındayım. HYBE, SM 3.0 büyüme stratejisinde çizdiği yöne ve SM çalışanları ile sanatçılarının yarattığı değer ve vizyona tamamen saygı duymaktadır.

Özellikle gelişmelerden rahatsız olan SM sanatçılarına üzgün olduğumu belirtmek isterim. SM sanatçılarına en az HYBE’daki sanatçılarımız kadar saygı duyuyoruz. Edindiğimiz tecrübelerden yararlanarak SM çatısı altındaki tüm sanatçılar için daha parlak bir gelecek yaratmak için elimizden geleni yapacağız.

Bu, her iki şirket için de bir değişiklik sürecidir. Kısa vadeli iş kararlarının veya bazı yöneticilerin önyargılarının daha fazla karmaşaya ve belirsizliğe neden olmamasını diliyoruz. Umuyorum ki şirket yönetimi, ortak vizyonlarımızın ve ticari hedeflerimizin doğru yolda ilerlediğinden emin olmak için akıllıca ve makul bir sonuca varabilir.

DNA’mızda ‘Birlikte Kazanacağız‘ şeklinde belirttiğimiz gibi HYBE, birlikte başarıya ulaşma konusunda muzaffer ruhlarla doludur. Gelecekte SM’in hayranları, çalışanları, sanatçıları ve hissedarlarıyla birlikte daha fazla başarı elde etmeyi umuyoruz. Omuz omuza çalışırsak, K-Pop’un küresel oluşumuna liderlik etmeye devam edebiliriz.

Teşekkür ederiz.

Saygılarımla, Jiwon Park

kaynak


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.