BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-DramaK-Pop

Hoshi, SEVENTEEN’in sahip olduğu özel ilişki, yaklaşan dünya turları hakkındaki düşünceleri ve daha fazlası hakkında konuştu

4 dakika okuma süresi

SEVENTEEN’den Hoshi, büyüleyici bir fotoğraf çekimi için Vogue Korea ile bir araya geldi!

Karizmatik, kaplandan ilham alan fotoğraf çekiminin ardından Hoshi, SEVENTEEN’in yaklaşan dünya turu, grubun sözleşme yenilemeleri, sahne sevgisi ve daha fazlası hakkında konuştu.

Geçen ay SEVENTEEN, Hoshi’nin kaslı vücudunu gösterdiği Seul’deki Gocheok Sky Dome’da iki gecelik bir konserle “BE THE SUN” dünya turunu başlattı. “Stüdyonun dördüncü albümümüzün promosyonlarından başlayarak COVID-19 mekan düzenlemeleri kaldırıldı. Bu, seyircilerin tezahürat yapıp şarkıya eşlik edebilecekleri anlamına geliyordu. Bu konser hayranları şahsen ilk görüşüm olduğu için daha fazla ivme kazandım ve [vücudumla] ilgilendim.” diyerek olayların nasıl gerçekleştiğinden bahsetti.

Hoshi sözlerine şöyle devam etti: “Pandeminin başlamasından itibaren, yani iki yıl dört ay sonra ilk konserimizdi ve sahneye çıkmak bana geçmişi hatırlattı. [Düşündüm,] ‘Evet, bahsettiğim şey bu!’ Dürüst olmak gerekirse, pandemi sırasında, ‘[hayranlarımızla] Caratlarla biraz daha olgun bir imajla tanışmalıyım’ diye düşünerek kendimi tuttum. Solo mixtape’im ‘Spider’ [pandeminin] ortasında çıktı, gerçekten yeni bir imaj sergilemek istedim. Tüm bunlardan sonra nihayet hayranlarımızı yüz yüze görmek beni ağlattı.”

Geçen yıl SEVENTEEN, 13 üyenin tümü PLEDIS Entertainment ile sözleşmelerini yenilemesiyle birlikte, “7 yıllık idol lanetini” yendi. Hoshi, “Bütün üyeler sözleşmelerini yeniledikleri için çok mutlu ve minnettardım. Tüm üyeler ‘Haydi birlikte SEVENTEEN olalım’ konusunda aynı fikirdeydi ve detaylar hakkında bolca konuştuk.”

“Zevkle şarkı söylediğim, dans ettiğim ve birlikte çalıştığım arkadaşlarımla böyle ciddi bir sohbet yapmak biraz garipti. Ancak o andan kaçmak yerine onunla yüzleştik, sohbet ettik ve büyümeyi başardık. ////Aynı zamanda, birbirimizin hayatında olmamızın bir veri olmadığını hatırlattım.// Birbirimiz için daha iyi olanı yapma duygusunu geliştirdik.”

İdol adaylarının birden fazla ajanslarla eğitim alması yaygın olsa da, PLEDIS Entertainment tüm SEVENTEEN üyelerinin eğitim almaya başladığı ilk ajanstır. Hoshi sevimli bir şekilde paylaştı, “Bu beni ‘Hayatımda tekrar böyle bir ilişkiye sahip olabilecek miyim?’ diye düşündürüyor. En azından 12 arkadaşım var. Bu çok değerli bir ilişki.”

Dördüncü stüdyo albümleri “Face the Sun” ile SEVENTEEN, 2 milyondan fazla satarak ilk hafta satış rekorunu kırdı ve diğer başarıların yanı sıra 2022’de en yüksek ilk hafta satışlarına sahip albüm oldu.

Grubun istikrarlı ve etkileyici yükselişi göz önüne alındığında, Hoshi’ye bu düzeyde bir başarı bekleyip beklemediği soruldu. O, “Beklemiyordum ama hayalini kuruyordum. Ama şu an hayalini kurmaya kesinlikle devam ediyorum. Gelecekte ne kadar yükseğe çıkacağımızı bilmesem de, yerleşmek istemiyorum. Caratların Carat oldukları için gurur duymasını istiyorum.”

Muhabir, 13 üyenin hepsinin uzun süre bir arada kalmasının bunu başarmak için ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Hoshi muhabirle aynı fikirdeydi ancak ekledi, “En önemli şey bu tutumun değişemeyeceği. Çünkü hayranlarımız karşılığında bir şey bekleyerek bize sevgi vermiyorlar.”

“Hiçbir karşılık beklenmeden verilen sevgiyi aldıktan sonra hayranlar için neler yapabileceğimi düşündüm. Sonuç olarak, işimde elimden gelenin en iyisini yapmaktan ve onların idolü olarak parlamaya devam etmekten başka yapabileceğim bir şey yok. Aklıma ve bedenime iyi bakmak ve sahnede başarılı olmak istiyorum.” diyerek açıkladı.

Tüm SEVENTEEN üyeleri kaliteli bir mizah anlayışıyla en iyi eğlendiriciler olduklarını kanıtladılar, bu yüzden Hoshi’den bugünlerde onu en çok güldüren kişiyi seçmesi istendi. Hoshi, “Hangi varyete programına katılırsak katılalım, Seungkwan ile birlikte olmak beni rahat hissettiriyor. Ama bu günlerde Dino eğlenceli. İnanılmaz dürüst ve esprili. Takımın en küçüğü olarak kendini silahlandırıyor ve yaşlı üyelerin söylemekte zorlandığı şeyleri rahatça söylüyor. Böyle düşünüldüğünde çok nazik biri.”

Daha sonra, Hoshi’ye SEVENTEEN tüm hedeflerine ulaştığında sonunu hiç düşünüp düşünmediği soruldu. “Popülerliğimizin eninde sonunda kaybolacağı zamanın nasıl geleceğini düşünürken, sonunu hiç düşünmedim. Sanırım hayal bile edemediğim bir noktaya kadar, sonun görünürde olmadığını söylemek uygun. Bana göre son çok uzak.”

Kendilerini çok fazla zorladığı için sahnede enerjisini kaybeden ve sahnede olduğu için daha çok enerji kazanan sanatçılar var. Hoshi için, “Enerjimi kaybederken aynı zamanda kazanıyorum. Hayranların tezahüratlarını duyduktan sonra enerjim 100’e çıkarsa, performansıma 100’den fazla döküyorum. Bu yüzden performanslarımız bittiğinde çok yoruluyorum.”

SEVENTEEN, ağustos ayında dünya turlarına devam etmek ve önümüzdeki dört ay boyunca seyahat etmek için hazırlanırken, görüşmeci Hoshi’ye performanstan kazandığı enerjinin onun için ne kadar dayanacağını düşündüğünü sordu.

Hoshi, “Sayılarla ifade edemem. Bu sonsuza kadar sürecek bir hatıra. Şimdi bile, son dünya turumuz benim için çok etkili olmaya devam ediyor. Yaklaşan bu dünya turu fiziksel olarak kesinlikle zor olacak ama her konsere ‘Bu sahneye bir daha ne zaman çıkacağım?’ düşüncesiyle yaklaşmayı planlıyorum.”

Kaynak : soompiİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.