BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

ENHYPEN Jay, Kore tarihi hakkındaki yorumları için özür diliyor

1 dakika okuma süresi
enhypen jay kore tarihi hakkındaki yorumları için özür diliyor

ENHYPEN Jay, Kore tarihi hakkında aşağılayıcı yorumlar yaptığı iddialarıyla ilgili olarak ENHYPEN grubunun Weverse’deki resmi hayran topluluğuna giderek özür diledi.

Özür, grubun diğer üyesi Sunghoon ile gerçekleştirdiği canlı yayın sırasında yaptığı bir yorumun ardından geldi. Sunghon’un “Bugünlerde Kore tarihini eğlenceli buluyorum” şeklindeki yorumuna Jay “Ben dünya tarihini [tercih ediyorum]. Okulda iyi miktarda Kore tarihi öğrendim. İçi biraz boş. Sadece birkaç hafta çalışırsanız ya da göz gezdirirseniz çok çabuk bitiyor. Kısa bir hikaye gibi geliyor.”

Özrü ise şu şekildeydi:

Merhaba, ben ENHYPEN’dan Jay.

Bugünkü Weverse yayınından sonra hayranlarımın tepkilerini görünce çok şaşırdım.

Sebebi ne olursa olsun, verdiğim herhangi bir rahatsızlık için ENGENE’den içtenlikle özür dilerim.

Kore tarihi gibi önemli bir konu hakkında sadece kendi kişisel izlenimlerime dayanarak çok olumsuz konuştum. Bu konu, yeterince araştırmadan hakkında düşüncesizce konuşmamam gereken bir konu oysaki. Bugünkü olay, daha öğrenecek çok şeyim olduğunu bir kez daha anlamam için bir fırsat oldu.

Gurur duyduğumuz tarihimizi göz ardı etmek gibi bir niyetim kesinlikle yoktu, ancak sözlerimin başkalarının böyle hissetmesine sebep olmuş olabileceğinin farkındayım ve bu benim hatam. Özür dilerim.

Bundan sonra daha dikkatli olacağım ve ENGENE’in utanmadığı bir sanatçı olabilmek için daha fazla çalışacağım.

Sizlerden her zaman çok şey öğreniyorum. Teşekkür ederim.

kaynak: soompi


222 gönderi

Yazar bilgisi
Çok konuşur, çok çevirir^^
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.