BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BTS’ten Jimin İlk Solo Albümü ‘FACE’i Duyurdu ve Albümün Şarkı Listesini Paylaştı

2 dakika okuma süresi

BTS‘ten Jimin, 21 Şubat Salı günü BigHit Music’in resmi hesapları üzerinden ilk solo albümü ‘FACE‘i duyurdu. 24 Mart’ta dinleyiciye sunulacak olan albümün duyurusu ambiyans müziğiyle birlikte su yüzeyinde damlayarak albümün adını oluşturan su damlasının kullanıldığı 35 saniyelik bir video ile yapıldı. 23 Şubat Perşembe günü de yine Big Hit Music’in resmi hesapları üzerinden albümün resmi albüm kapağı ve şarkı listesi paylaşıldı. Hemen ardından Jimin’in stüdyo kayıtlarının kamera arkası görüntülerini yayınlandı.

Weverse üzerinden “Jimin’in solo sanatçı olarak bir sonraki adımına hazırlanırken kendisiyle yüzleşmesi” olarak paylaşılan solo çalışma, ana parçası “Like Crazy” ve 17 Mart’ta yayınlanacak olan çıkış öncesi teklisi “Set Me Free Pt. 2” de dahil olmak üzere altı parçadan oluşacak. Beraberinde gelen açıklamada, şarkıda BTS üyesinin “yüreğinin derinliklerinde saklı çeşitli duygulardan kurtulma kararlılığını” anlatacağı ifade edildi.

Bununla birlikte, stüdyo albümünün metalik kapak resmi, bir su kütlesinin yüzeyindeki dalgalanmaların altında tasvir edilen albüm adını içeriyor. İlk bakışta sade grafik anlaşılmaz gelebilir, ancak şarkı listesi posterindeki bir mesaj Jimin’in solo albümünün yansıtıcı teması hakkında daha fazla ipucu veriyor: “Circle of Resonance (Yankı Çemberi). Savunmasız zihinlerin ve açığa çıkmamış yaraların yansıması. Yüz, tanımadığım bir görünüşteki kendimin yansıması… İç benliğimin en derin kısmıyla yüzleşmenin yüzü.

Altı şarkıdan oluşan şarkı listesinde ayrıca Pdogg, GHSTLOOP ve BLVSH‘den Chris James, EVAN ve Supreme Boi‘ye kadar Jimin’in FACE için yakın çevresinden yapımcı ve söz yazarları da yer alıyor. Ayrıca BTS grubundan arkadaşı RM de albümün açılış şarkısı “Face-off“, “Like Crazy” ve bu şarkının İngilizce versiyonu da dahil olmak üzere albümdeki üç şarkının ortak söz yazımına katkıda bulundu.

Jimin, şarkı listesi ve kapak görseliyle birlikte ARMY‘ye FACE‘in yapım aşamasının perde arkasını gösteren kısa bir video da yayınladı.

Jimin’in ilk tam albüm çalışması, BIG BANG‘den TAEYANG ile birlikte çıkardığı ve kısa süre önce her iki yıldızın da Billboard Hot 100’e ilk kez girmesini sağlayan “Vibe” adlı hit teklisinin hemen ardından geliyor. Jimin bugüne kadar solo şarkıları “Lie” ve “Serendipity“nin yanı sıra TvN draması Our Blues’un soundtrack’inde yer alan “With You‘” şarkısını yayınladı.

Duyuru, her biri kendi solo çalışmalarını yürüten K-pop süperstarlarının yeni duyurusu oldu. Şimdiye kadar J-Hope Jack in the Box albümünü/belgeselini yayınladı, Suga ilk solo turnesinin tarihlerini açıkladı, RM ilk albümü Indigo’yu çıkardı, Jin Coldplay ile “The Astronaut” single’ında işbirliği yaptı, Jung Kook 2022 yazında Charlie Puth ile “Left and Right” şarkısında bir araya geldi ve aynı yılın sonlarında “Dreamers“ı yayınladı, V ise “In the Soop: Friendcation” reality şovunda rol aldı.

Ön siparişleri 22 Şubat Çarşamba günü saat 21:00’de başlayan albümüne dair videoyu, şarkı listesinin tamamını ve albüm kapak görselini aşağıda bulabilirsiniz.

kaynak 1, kaynak 2


316 gönderi

Yazar bilgisi
Kore magazin içerikleri çeviriyorum.
Makale

İlgili İçerikler
HaberK-Fandom Özel

Dokdo ve Barış

3 dakika okuma süresi
Türkiye ile Kore arasındaki ilişkiler siyasi, kültürel ve ekonomik açıdan oldukça iyi durumdadır.Kültür, coğrafya ve inanç alanlarındaki mesafelere rağmen, Türkiye’nin Kore Savaşı…
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.