BETAK-Pop grupları profil arşivimiz yayında! K-Fandom Sanatçı Arşivi
HaberK-Pop

BTS Jin ve j-hope’un askere alınma törenine birden fazla araçla giriş yapılması “özel muamele” suçlamalarına yol açtı

1 dakika okuma süresi

21 Nisan’da Newsis medya kuruluşu, BTS üyeleri Jin ve j-hope’un askere alınmalarıyla ilgili “özel muamele” şüphelerini gündeme getirdi.

18 Nisan’da j-hope, Gangwon eyaleti, Wonju-si’deki ROK Ordusu 36. Anavatan Savunma Piyade Tümeni’ne yeni bir acemi olarak kaydoldu. O gün, bir grup asker askeri üssün giriş kapısının önünde durarak içeri giren her aracı durdurup kontrol etti.

Haberlerde, çoğu sivilin askere alındıkları gün askeri üsse yalnızca bir araçla girebildiği iddia edildi. Ancak, 18 Nisan’da j-hope’un askere alınması sırasında toplam altı HYBE aracının askeri üsse girmesine izin verildi. Jin’in Aralık ayında askere alınması sırasında da aynı sayıda aracın askeri üsse girişine izin verildiği iddia ediliyor. Newsis daha sonra, askeri üslerin her askere alma töreni sırasında altı HYBE aracının tesise girmesi için özel izin sağlamakla kalmadığını, aynı zamanda varışta kontrol için durdurulan çoğu sivilin aksine, araçların ve HYBE çalışanlarının hepsinin önceden giriş izni aldığını iddia etti. Bu nedenle, tören alanına normal sivillerden daha fazla tanıdık getirmelerine izin verilmiş olabilecek iki ünlüye “özel muamele” yapıldığına dair şüpheler ortaya çıktı.

Konuyla ilgili olarak Wonju’daki askeri üsten bir temsilci “Birisi ailesinden ya da arkadaşlarından iki araçla gelmişse sivil araçları geri göndermiyoruz. Acemi er başına bir araç düzenlemesi güvenlik amacıyla tavsiye edildi, ancak bu düzenlemeye uymak zorunlu değil.” açıklamasını yaptı.

Kaynakİlgili İçerikler
HaberK-Pop

Lee Je Hoon, İskemik Kolit Teşhisi ile Ameliyat Oldu

1 dakika okuma süresi
Lee Je Hoon, 1 Ekim gecesi şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İskemik kolit teşhisi konulan oyuncu, 2 Ekim sabahı erken saatlerde…
HaberK-Drama

Twinkling Watermelon: 1995'e Giden Bir Müzik Macerası

2 dakika okuma süresi
tvN’in “Twinkling Watermelon” dizisi tanıtımdan önce yeni fotoğraflarını yayınladı! “Twinkling Watermelon“, müzik yeteneğiyle doğan bir CODA (sağır bir yetişkinin çocuğu) öğrencisinin, şüpheli…
HaberK-Pop

KINGDOM'ın Tartışmalı Albüm Tasarımı Nedeniyle Ajans Özür Diledi

1 dakika okuma süresi
KINGDOM‘un ajansı GF Entertainment, KINGDOM‘un yedinci mini albümünün kapak tasarımıyla ilgili tartışmaların ardından resmi bir özür yayınladı. Başlangıçta 21 Eylül’de ön siparişe…

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.